אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דירקטור בנקסט ג'ן מאשים: "החברה הגישה מידע מטעה לבורסה" צילום: שאול גולן

דירקטור בנקסט ג'ן מאשים: "החברה הגישה מידע מטעה לבורסה"

הדירקטור סטיבן ברמייסטר מאשים בעיקר את התנהלות המנכ"ל יניב חברון; במכתב תגובה דורש המנכ"ל חזור בו מההאשמות, וכן פיצוי של מיליון שקל על 'לשון הרע'

24.09.2020, 12:35 | צלי גרינברג
השלד הבורסאי נקסט ג'ן דיווח הבוקר (ה'), כי סטיבן ברמייסטר (Steven Bermeister) התפטר מכהונתו כדירקטור בחברה בשל טענות על האוןפ שבו מוביל אותה  המנכ"ל, יניב חברון. את הטענות הוא שוטח במכתב ההתפטרות, שצורף לדיווח. 

ברמייסטר טוען במכתבו, כי פעולות שבוצעו על ידי החברה חושפים אותה לסיכונים שונים, בין היתר, כתוצאה מ"דיווחים מטעים", כהגדרתו, שהחברה סיפקה לבורסה בתל אביב. ברמייסטר מציין, כי  בין דיווחים אלה  מידעים שניתנו בשם סנטק מדיקל, החברה הנמצאת בתהליך מיזוג לנקסט ג'ן.

ברמייסטר לא מפרט מעבר לכך וכותב, כי "העליתי דאגותיי בפני הגורמים בחברה אך עד עתה אזהרותיי לא נענו בצורה נאותה. כתוצאה מכך, אני לא מרגיש שאני יכול להמשיך לשרת כחבר דירקטוריון בחברה".

חברון השיב לברמייסטר במכתב תגובה, שצורף גם הוא לדיווח  על ההתפטרות, שבו נאמר:י "מהערפול שבאמירות העולות ממכתבך אני למד שאין באפשרותך להצביע על מידע קונקרטי כלשהו והמכתב נועד להכפיש בלבד. למעשה, אתה ממשיך במסע האיומים שאתה מנהל כנגד החברה וכנגדי באופן אישי מזה מספר שבועות, הכל במטרה לגרום לנזק כלכלי ולפגוע בהליך המיזוג של החברה עם חברת סנט מדיקל טכנולוגיות בחוסר תום לב

אין כל צל של ספק כי מעשיך, ובכלל זה מכתב ההתפטרות, נועדו לשרת את התביעה שהגשת כנגד חברת סנטק... מהידוע לנו מחברת סנטק אתה נחשד בביצוע תרמית והונאה במסגרתה הוקצו לך מניות סנטק לאחר הצגת מצגי שווא. מעיון במכתביך ותכתובות מייל שנשלחות על ידך עולה כי אתה מתחזה להיות מנהל כללי של סנטק. הנך נדרש להודיע בכתב לכל המכותבים במכתבך כי אתה לא המנהל הכללי של סנטק ולפרסם התנצלות בדבר ההתחזות".

חברון דורש מברמייסטר לחזור בו מהדברים שכתב במכתב, לשלוח מכתב התפטרות חדש ללא ההאשמות שצירף למכתב ההתפטרות הקודם, ופיצוי בגובה 1 מיליון שקל על לשון הרע.

אילוסטרציה, צילום: שאול גולן אילוסטרציה | צילום: שאול גולן אילוסטרציה, צילום: שאול גולן
ההתפטרות של ברמייסטר מגיעה שבועיים לאחר שהחברה דיווחה על מחלוקת שהתגלעה בין ברמייסטר ובעל מניות נוסף בסנטק מדיקל לבין האחרונה, בדמות תביעה שהגישו השניים לבית המשפט המחוזי בתל אביב כנגד החברה המתמזגת.

כחצי שעה לאחר הדיווח על המחלוקת, הודיעה נקסט ג'ן כי התקשרה במכתב הבנות עם בנק ההשקעות האמריקני AEGIS CAPITAL להנפקת מניותיה בבורסת נאסד"ק לפי שווי חברה התחלתי של 220 מיליון דולר. נקסט ג'ן, הנסחרת ברשימת השימור של הבורסה, התחילה את יום המסחר בשווי 70.7 מיליון שקל, וירדה כ-14% לאחר הדיווח על התפטרות ברמייסטר.

בחינת המיזוג בין סנטק מדיקל לנקסט ג'ן דווחה לראשונה ב-13 לאפריל השנה, אז גם הודיעה החברה על מינוי שולם לפידות, עד לפני כשנה מנכ"ל קבוצת אי.די.בי, לתפקיד היו"ר. בהודעת בחינת המיזוג אז צויין כי ברמייסטר, שהתחיל לכהן כדירקטור בנקסט ג'ן כבר ב-5 לאפריל השנה, הוא אחד ממחזיקי מניות סנטק מדיקל, המפתחת טכנולוגיה לזיהוי תרכובות כימיות, ופועלת ליצירת "דיגיטציה של חוש הריח".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות