אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תקלה מביכה: אלפי בעלי מכוניות טסלה ננעלו מחוץ לרכב צילום: EPA

תקלה מביכה: אלפי בעלי מכוניות טסלה ננעלו מחוץ לרכב

על פי דיווחים בארה"ב, עדכון תוכנה פשוט הוא שגרם לתקלה במסגרתה ננעלו אלפי בעלי מכוניות מתוצרת החברה מחוץ לרכבם

25.09.2020, 12:37 | תומר הדר

עדכון תוכנה פשוט גרם לאלפי בעלי מכוניות טסלה להינעל מחוץ למכוניותיהם, כך מדווחים אמצעי תקשורת בארה"ב.

קראו עוד בכלכליסט

טסלה, בניגוד ליצרני רכב אחרים שרק כעת נכנסים לתחום, נוקטת בגישה לפיה המכונית היא מוצר בר-שדרוג ברמה הטכנולוגית, כלומר ניתן באמצעות עדכוני תוכנה להעלות את כוח המנוע, לשחרר מגבלות על מהירות וטעינה וגם להתקין אפליקציות חדשות.  

מייסד טסלה אלון מאסק, צילום: EPA מייסד טסלה אלון מאסק | צילום: EPA מייסד טסלה אלון מאסק, צילום: EPA

גישה זו, למרות היתרונות הניכרים שגלומים בה, עלולה לפעמים גם להפוך לבעייתית. במקרה שאירע בארה"ב שלשום גרמה תקלה טכנית באפליקציה הסלולארית שבה משתמשת החברה לנתק מוחלט בין אלפי בעלי מכוניות למכונית עצמה וגם לחברת טסלה. כלומר, לא זו בלבד שהטלפונים לא יכלו לתקשר עם המכונית - הם גם לא יכלו לתקשר עם החברה. במקרה של מכונית טסלה, שמסוגלת "לשוחח" עם הסמארטפון, התוצאה המיידית היתה נעילה של בעל הרכב מחוץ למכונית למשך פרקי זמן ארוכים.

עם היוודע הבעיה ניסו אלפי בעלי דגמי טסלה בארה"ב להיכנס למכוניתם ומיהרו לדווח ברשתות החברתיות כי המכונית מסרבת לאפשר להם כניסה למכונית באמצעות הטלפון הסלולארי ואף נועלת אותם מחוץ לרכב בחלק מהמקרים.

טסלה עצמה עברה שבוע לא קל, לאחר שמניותיה ירדו מאז הצהרתו של אלון מאסקבמהלך אסיפת בעלי המניות השנתית. מאסק אומנם ציין כי טסלה תייצר מכונית עממית ראשונה בעוד שלוש שנים במחיר של 25 אלף דולר, וגם הדגיש כי הסייברטראק המהפכני של טסלה ייוצר במעל 300 אלף יחידות, אך עם זאת, פיתוחים טכנולוגיים של סוללות הרכב של טסלה, פיתוחים שלהם ציפו המשקיעים, לא הוצגו על ידי מאסק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות