אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בקשות לייצוגית נגד פוקס עקב הדיווח המאוחר על העסקה עם ג'מבו צילום דימה טליאנסקי

בקשות לייצוגית נגד פוקס עקב הדיווח המאוחר על העסקה עם ג'מבו

לטענת התובעים, נגרם נזק לכל מי שמכרו מניות של פוקס בין מועד חתימת העסקה ביולי, לבין מועד הדיווח עליה בספטמבר

27.09.2020, 13:33 | אורנה יפת

קבוצת פוקס הודיעה היום (א') כי ב-24 בספטמבר הוגשו נגדה שתי בקשות לתביעה ייצוגית, עקב האיחור בדיווח על העסקה עם ג'מבו (JUMBO) היוונית. 

התביעות הוגשו נגד פוקס, בעלי השליטה (הראל ויזל ואברהם פוקס) ודירקטורים בחברה. פוקס חתמה על העסקה עם ג'מבו ב-24 ביולי, אך דיווחה עליה רק ב-15 בספטמבר.

 

קראו עוד בכלכליסט

בשתי הבקשות טוענים המבקשים כי פוקס היתה צריכה לדווח על ההתקשרות בעסקה לכל המאוחר בזמן החתימה. לדבריהם, מועד הדיווח גרם נזק לכל מי שמכרו מניות של החברה בין מועד החתימה לבין מועד הדיווח עליה, מכיוון ששער המניה עלה לאחר הדיווח על העסקה.  

הראל ויזל, צילום דימה טליאנסקי הראל ויזל | צילום דימה טליאנסקי הראל ויזל, צילום דימה טליאנסקי

פוקס מדווחת כי הנזק הנטען באחת הבקשות מחושב על פי עליית שער המניה ביום המסחר שלאחר הדיווח על העסקה, ובבקשה השנייה - לפי עליית שער המניה בשבוע שלאחר הדיווח. לפי התביעות, היקף הנזק שנגרם לבעלי המניות עומד על 50-200 מיליון שקל.

"החברה לומדת את הבקשות באמצעות יועציה המשפטיים. לעמדת החברה ויועציה עיכוב הדיווח ומועד הדיווח תאמו את הוראות הדין", מסרה פוקס.

בעקבות האיחור בדיווח על העסקה, ביקשה רשות ניירות ערך מפוקס להוסיף הבהרה לגבי האפשרות ליציאה מההסכם, וכן לעדכן כי הוגשה התנגדות לרישום סימן המסחר ג'מבו בישראל.

ב-21 בספטמבר עדכנה פוקס את הדיווח ומסרה כי חוסר אפשרות לרשום את סימן המסחר ג'מבו בישראל עלול להביא לביטול ההתקשרות עם החברה היוונית. מי שהגישה את ההתנגדות היא רשת ג'מבו סטוק, שאמורה להוות מתחרה לרשת היוונית, ואשר מפעילה סניפים תחת שם המותג JUMBO ומוכרת מוצרים לבית במגוון קטגוריות ובמחירים מוזלים. 

פוקס מוציאה את הדיווח על הבקשה לתביעות הייצוגיות בערבו של יום כיפור, שלושה ימים לאחר שנודע לה על הגשתן. לא מדובר באיחור בדיווח מכיוון שהחברה דיווחה כי נודע לה על האירוע ב-24.9 בשעה 20:30 בערב, ועל פי חוקי הרשות לניירות היא רשאית לדווח עליו ביום המסחר הבא, כלומר, ביום שלישי לאחר החג. הבחירה של פוקס עלולה להתפרש כניסיון לצמצם את החשיפה לעצם הגשת התביעות נגדה.

בניגוד לעיכוב, לכאורה, של הדיווח הנוכחי, את הדיווח המשלים אשר רשות ניירות ערך דרשה להוסיף בדיווח על עסקת ג'מבו, הוציאה פוקס למשקיעים ב-24.9 בשעה 22:00 בערב.

מפוקס נמסר בתגובה: "להבדיל מהדיווח שאתם משווים אליו (מיום חמישי בערב), הגיעו שתי תביעות חדשות, מטבע הדברים לוקח זמן מינמלי לקרוא את הנטען בהן, להכין ולאשר את הדיווח לפי הנוהל בחברה, וכל זה נעשה בלוח זמנים מאד קצר ממילא, ובכל מקרה מוקדם מהמועד הקבוע להגשת הדיווח".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות