אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרבות בצמרת: תאגיד היוקרה LVMH תובע את טיפאני על ביטול המיזוג צילום: Simon Dawson

קרבות בצמרת: תאגיד היוקרה LVMH תובע את טיפאני על ביטול המיזוג

החברה-האם הצרפתית של מותגי יוקרה כמו לואי ויטון ודיור, טוענת שחברת התכשיטים האמריקאית נפגעה מהמשבר בצורה שמסכנת את האופק העסקי שלה

29.09.2020, 11:01 | שירות כלכליסט

ענקית מותגי היוקרה הצרפתית LVMH תובעת את חברת התכשיטים האמריקאית טיפאני לאחר ביטול עסקת המיזוג ביניהן. החברה-האם של מותגי-על כמו לואי ויטון ודיור, טוענת שמגיפת הקורונה פגעה בטפאני בצורה חמורה ביותר, שלא אפשרה את הוצאת העסקה לפועל.

קראו עוד בכלכליסט

התביעה הוגשה ביום שני בבית המשפט במדינת דלוואר, ארה"ב, לאחר שלפני כחודש הגישה טיפאני תביעה משל עצמה, בניסיון למנוע את נסיגת LVMH מהסכם הרכישה בהיקף של 16 מיליארד דולר.

סניף של לואי ויטון, צילום: שאטרסטוק סניף של לואי ויטון | צילום: שאטרסטוק סניף של לואי ויטון, צילום: שאטרסטוק

לפי תביעת LVMH, בטיפאני סבלו מניהול כושל במהלך המגפה, והחברה נהפכה פגיעה במיוחד לשיבושים שהתעשייה צפויה לספוג בשנים הקרובות. לפי LVMH, טיפאני ספגה שינוי שלילי משמעותי בעסקיה, מה שמאפשר להפעיל סעיף סטנדרטי בהסכמי מיזוג לביטול העסקה. מטיפאני סרבו להגיב על התביעה.

עוד נטען, כי התלות של טיפאני בשוק האמריקאי ובתנועת הקונים בקניונים, מעיבה על האופק העסקי שלה, לעומת חברות אחרות בענף תכשיטי היוקרה. "השיבושים שנגרמו לתעשיית היוקרה בכלל ולטיפאני בפרט, בשל המגיפה, יימשכו גם לתוך 2021 לכל הפחות", נכתב בתביעה. "טיפאני אינה מוכנה לשינויים הצפויים".

ב-LVMH ציינו גם כי ביטול העסקה נבע ממכתב ששלח שר החוץ הצרפתי ז'אן-איב לה דריאן ובו דרש את דחיית המיזוג בחודש לתחילת ינואר, זאת בשל החשש מאיום הממשל האמריקאי על הטלת מכסים על מוצרי יוקרה. בשבוע שעבר אמר לה דריאן כי המכתב נשלח בתגובה לבקשת החברה לקבלת ייעוץ פוליטי להשתחרר מההסכם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות