אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת הסייבר מקאפי לקראת הנפקה ראשונה בארה"ב צילום: Depositphotos

חברת הסייבר מקאפי לקראת הנפקה ראשונה בארה"ב

ארבע שנים אחרי שהתפצלה מאינטל, הגישה חברת אבטחת הסייבר מסמכים לקראת IPO בארה"ב. היקף ההנפקה צפוי לעמוד על 100 מיליון דולר; השבוע צפויות שתי הנפקות גדולות: פלאנטיר טכנולוג'יס שבתמיכת ה-CIA, ואפליקציית אסאנה

29.09.2020, 10:49 | שירות כלכליסט
חברת אבטחת הסייבר מקאפי (McAfee) הגישה בארה"ב מסמכים לקראת הנפקה ציבורית ראשונה (IPO), ארבע שנים לאחר שהתפצלה מאינטל ובניסיון לנצל את ההתאוששות בשוקי ההון לאחר משבר הקורונה.

בחברה לא חשפו את היקף ההנפקה המתוכננת והציבו רף של 100 מיליון דולר. התכנון הוא לבצע את ההנפקה בנאסד"ק תחת הסימול MCFE, כך לפי המסמכים.

קראו עוד בכלכליסט

השבוע צפויות שתי הנפקות גדולות, של פלאנטיר טכנולוג'יס (Palantir Technologies) שבתמיכת ה-CIA, ואפליקציית אסאנה (Asana).

מקאפי, צילום: בלומברג מקאפי | צילום: בלומברג מקאפי, צילום: בלומברג

אינטל רכשה את מקאפי ב-2010 עבור 7.7 מיליארד דולר, וב-2016 רכשה חברת ההשקעות TPG אחזקת רוב במקאפי מאינטל בעסקה שהעניקה לחברה שווי של 4.2 מיליארד דולר, כולל חובות.

מקאפי הצליחה להתרחב באמצעות העלאות מחירים לתכנת אבטחת הסייבר שלה, השקת תוכניות שיתופי פעולה ושיעור גבוה של שמירה על הלקוחות, כך לפי סוכנות דירוג האשראי מודי'ס.

אולם, הצמיחה קוזזה במידה מסוימת בשל החולשה בחטיבות המספקות שירות לארגונים אחרים. הכנסות החברה זינקו ב-2019 ב-9.4% ל-2.64 מיליארד דולר, וההפסד הצטמצם באותה התקופה ל-236 מיליון דולר מ-512 מיליון דולר. בינואר דווח כי החברה מינתה את פיטר ליב, לשעבר מנכ"ל חברת BMC לתפקיד המנכ"ל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות