אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחיר הדלק יירד באוקטובר ב-4 אג' לליטר צילום: שאטרסטוק

מחיר הדלק יירד באוקטובר ב-4 אג' לליטר

החל מהלילה שבין רביעי לחמישי הקרובים המחיר המירבי לליטר בנזין אוקטן 95, שירות עצמי, לא יעלה על 5.46 שקל לליטר; מקורה של עיקר הירידה במחיר - בהוזלה של מחיר הנפט באגן הים התיכון. 71% מהמחיר הם מסים שהמדינה מטילה על הציבור

29.09.2020, 13:42 | ליאור גוטמן

מינהל הדלק שבמשרד האנרגיה הודיע לפני שעה קלה (ג') שמחיר הדלק יוזל בתחילת אוקטובר ב-4 אגורות לליטר. לפיכך, בלילה שבין רביעי לחמישי הקרובים המחיר המירבי לליטר בנזין (אוקטן 95, שירות עצמי) לא יעלה על 5.46 שקל לליטר, זאת לעומת 5.5 שקל לליטר כיום. תוספת בעד שירות מלא תעמוד על 21 אגורות לליטר, ללא שינוי מחודש קודם.

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

מחיר הדלק באילת יוזל בהתאם, והחל מיום חמישי יעמוד על 4.67 שקל לליטר, ירידה של 3 אג' מחודש קודם. תוספת בעד שירות מלא נשארת ברמה של 18 אגורות לליטר, ללא שינוי מחודש קודם.

עיון בנתוני משרד האנרגיה מעלה שעיקר הירידה במחיר מיוחסת להוזלה של מחיר הנפט באגן הים התיכון, בשיעור של כ-5.3% ביחס לחודש שעבר. שער הדולר רשם עלייה של כ-3% ביחס לחודש שעבר, מה שקלקל במעט את ההוזלה הצפויה.

כך או כך, שיעור המיסוי ממשיך להיות גבוה, כאשר מיום רביעי 71% מהמחיר הם למעשה מיסים שהמדינה מטילה על הציבור.

עיון בנתוני משרד האנרגיה לגבי צריכת הדלקים בישראל מגלה חלק מהשפעת הקורונה על מצב התחבורה בארץ: כך, בין החודשים ינואר לאוגוסט נמכרו כ-1.9 מיליון טון של בנזין ברמת אוקטן 95 - ירידה של כ-13.4% ביחס לאותה תקופה ב-2019. בכל הנוגע לסולר לתחבורה (עבור אוטובוסים, מוניות או רכבת ישראל) - מתחילת השנה נמכרו כשני מיליון טון סולר, ירידה של כ-10%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות