אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האוניברסיטאות הודיעו: השנה תיפתח בלמידה מרחוק צילום: ויקיפדיה

האוניברסיטאות הודיעו: השנה תיפתח בלמידה מרחוק

מוסדות ההשכלה הגבוהה נערכו ללמידה משולבת מרחוק ומקרוב, אבל הסגר לא הותיר להן ברירה. המכללות טרם הצטרפו אולם בפועל אין להן פתרון אחר; האוניברסיטאות: "כשמצב התחלואה יאפשר, נחזור ללמידה במתווה המשולב"

29.09.2020, 14:24 | שחר אילן

ועד ראשי האוניברסיטאות הודיע רשמית כי שנת הלימודים האקדמית תיפתח בלמידה מרחוק. הערכות ברוח זו פרסם "כלכליסט" בשבוע שעבר.

קראו עוד בכלכליסט

בהודעת ועד ראשי האוניברסיטאות נאמר כי "לאור החלטת הממשלה להטלת סגר ומתוך אחריות לבריאותם של הבאים בשערי האוניברסיטאות, החלטנו שהלימודים במוסדות השונים יתחילו במתכונת של הוראה מרחוק בלבד. מיד כאשר מצב התחלואה יאפשר זאת, נחזור ללמידה במתווה המשלב בין לימודים בכיתות במקביל ללמידה מקוונת".

טרם נמסרה הודעה דומה מהמכללות, אבל בפועל אין להן למעשה אפשרות שלא להצטרף.

זום,  קרדיט: Zoom זום | קרדיט: Zoom זום,  קרדיט: Zoom

שנת הלימודים של יותר מ-300 אלף הסטודנטים תפתח ב-18 באוקטובר, כלומר בעוד כחודש. האוניברסיטאות נערכו ללימודים היברידיים ביחוד לתלמידי שנה א. הכוונה היתה ששעורים רבים של שנה א' יערכו בקמפוס בנוכחות שליש מהתלמידים והיתר יצפו בווידאו. זאת, כדי לחבר את התלמידים החדשים לחיים הסטודנטיאליים. בשבועות האחרונים אף שלחו האוניברסיטאות לתלמידים תוכניות של הלימודים ההיברידיים.

נראה שהאוניברסיטאות היו מעוניינות לשמר את אי הוודאות גם משום שיש להם עניין שהתלמידים יעברו לגור לידן, צעד שיוצר מחויבות ומקשה על נשירה. מקור במל"ג סיפר שעל האוניברסיטאות גם מופעלים לחצים של העיריות לעודד מעבר סטודנטים לעיר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות