אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתניהו: "הסגר יימשך חודש, ואולי הרבה יותר" צילום מסך: פייסבוק

נתניהו: "הסגר יימשך חודש, ואולי הרבה יותר"

רה"מ השיב לשאלות גולשים בשידור חי, ואמר כי נחצה קו ה-800 חולים קשים. הוא העריך כי הסגר יימשך לפחות חודש. הוא נשאל מתי תשוב מערכת החינוך לפעילות, והשיב שיהיה מאמץ לאפשר הפרדות וקפסולות גם בכיתות א' וב': "זה הרבה כסף אבל זה חיוני"

29.09.2020, 16:32 | ynet

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר אחר הצהריים (יום ג') בשידור חי בדף הפייסבוק שלו כי לדעתו, הסגר "לא יהיה פחות מחודש. יכול להיות שייקח הרבה יותר זמן". נתניהו הציג שורה של מטרות: הכנת מערכת הבריאות, הסברה בנוגע לעטיית מסכות, אכיפה, הצטיידות בבדיקות מהירות ויעדי הדבקה.

קראו עוד בכלכליסט

הוא נשאל מתי תשוב מערכת החינוך לפעילות, והשיב שייעשה מאמץ לאפשר הפרדות וקפסולות גם בכיתות א' וב': "זה הרבה כסף, אבל זה חיוני". ראש הממשלה הוסיף: "מספר החולים מטפס במהירות. יש יותר מ-800 חולים קשים. לצערי, גם מספר המתים עולה. לכן, אני מבקש להיענות לכללים ולשוטרים".

 

נתניהו ביקש "להודות לשוטרים בשטח שעושים עבודה קשה ולא פשוטה, אבל אין ברירה, צריך לאכוף. אני פונה גם לאזרחים - אנחנו יחד בסירה הזאת. אי אפשר לקדוח חור שיטביע חלק מאיתנו. אני מבקש לסתום את החורים. יש לשמור על ההנחיות. זה בנפשנו".

 

 

בנימין נתניהו משיב על שאלות בפייסבוק, צילום מסך: פייסבוק בנימין נתניהו משיב על שאלות בפייסבוק | צילום מסך: פייסבוק בנימין נתניהו משיב על שאלות בפייסבוק, צילום מסך: פייסבוק

 

עוד ציין ראש הממשלה כי ב-19:00 יתקיים דיון בנוגע להכנת מערכת הבריאות לבאות: "הציבור לא מבין את עוצמת המסכות. לעטות אותן על הפנים זו הצלחת חיים וחייבים לעשות את זה. בפנים, רק כשאתם עם המשפחה הגרעינית, אתם יכולים להרשות לעצמכם להיות בלי מסכה".

הוא התייחס גם לנושא האכיפה: "אני רוצה לשלול זכויות מעסקים שמפרים את הנחיות הקורונה. לא ניתן רשת ביטחון לעסקים כאלה". עוד אמר כי ישראל תצטייד בבדיקות מהירות: "הן קיימות כבר בארץ ואנחנו רוצים להגדיל את מספרן מהר. יש לנו גם אמצעים לעשות זאת". לגבי שאלת החיסון הבהיר ראש הממשלה: "נשמע הערב בדיוק את המצב מאנשי מערכת הבריאות. צריך לזכור שהיציאה מהמשבר היא בחיסונים"

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות