אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנחם טוקר: "מוטי בן משה נתן לי 300 אלף שקל מתנה" צילומים: אביגיל עוזי, אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

מנחם טוקר: "מוטי בן משה נתן לי 300 אלף שקל מתנה"

דבר המתנה נחשף בתביעה שהגיש איש התקשורת נגד איש העסקים מאיר גורביץ: “במסגרת יחסי חברות” . בתביעה טוען טוקר כי גורביץ חייב לו דמי תיווך על מכירת הווילה שלו בסביון לחבר של טוקר תמורת כ־22 מיליון שקל

30.09.2020, 06:51 | ליטל דוברוביצקי

איש העסקים מוטי בן משה נתן 300 אלף שקל מתנה לאיש התקשורת מנחם טוקר, כך נטען ונחשף בתביעה על 475 אלף שקל שהגיש ביולי 2019 טוקר נגד איש העסקים מאיר גורביץ. גורביץ, על פי התביעה, היה ידידו של טוקר ומי שהיה בעל השליטה בחברת הנדל”ן ארזים.

בתביעה טוען טוקר כי גורביץ חייב לו דמי תיווך על מכירת הווילה שלו בסביון לחבר של טוקר תמורת כ־22 מיליון שקל. בתביעה לא צוין מי החבר שרכש את הווילה, אך בכלכליסט נחשף ביולי שעבר כי הווילה נרשמה על שמה של רעייתו של איש העסקים מוטי בן משה, ושם מתגוררת משפחת בן משה.

עתה מתברר, במסגרת בקשה שהגיש לאחרונה טוקר באמצעות עו"ד שמעון גרוס, כי בהליך גילוי מסמכים טוקר נשאל אם קיבל דמי תיווך או כספים כלשהם מרוכש הדירה (מוטי בן משה, ל.ד), והוא השיב כך: "במסגרת מערכת יחסים חברית קרובה ביני לבין מר בן משה נתן לי בן משה לפני תקופה מתנה בסך 300 אלף שקל. אין בידי כעת אסמכתא בעניין".

מנגד, טען גורביץ’, באמצעות עו"ד שירי כהן, כי תשובתו של טוקר מתחמקת ו"עולה חשש רב כי טוקר עשה יד אחת עם הרוכש מוטי בן משה על חשבון בעלי הנכס (ילדיו של גורביץ’ לפי טענתו, ל.ד). כך מצד אחד טען טוקר ברגע האחרון ולאחר סגירת סכום הרכישה כי מוטי בן משה עומד על הורדת סכום הרכישה ב־250 אלף שקל, ומצד שני שלשל לכיסו 'מתנה' בשווי דומה אם לא זהה. כלומר דמי התיווך שלכאורה אמורים היו להיות משולמים על ידי בן משה, שולמו למעשה בפועל על ידי בעלי הנכס ועל חשבונם", נטען.

מימין: מנחם טוקר ומוטי בן משה, צילומים: אביגיל עוזי, אוראל כהן מימין: מנחם טוקר ומוטי בן משה | צילומים: אביגיל עוזי, אוראל כהן מימין: מנחם טוקר ומוטי בן משה, צילומים: אביגיל עוזי, אוראל כהן

טוקר מכחיש טענה זו. מנספח שהוגש לבית המשפט בכתב ההגנה עולה כי גורביץ’ כתב לטוקר בווטסאפ באוגוסט 2019 :"אני מרגיש נסחט ומאוים. הבנתי שאתה הולך להוציא כתבה ב’כלכליסט’, אם תעצור את הכתבה תקבל את הכסף".

בתביעה שהוגשה ביולי 2019 לבימ”ש השלום בפתח תקווה טען טוקר כי גורביץ' "ניצל את קשרי הידידות וכן את האמון הרב שרכש לו טוקר באותה עת על מנת לחמוק מקיום התחייבויות שקיבל על עצמו במסגרת הסכם אשר נכרת בין טוקר לבין גורביץ'". טוקר טען בתביעה כי גורביץ' היה במועדים הרלוונטיים בעלים של בית מגורים יוקרתי פרטי ברחוב השקמה בסביון: "המדובר בנכס רחב ידיים הכולל ריהוט ותכולה ייחודיים וערכו מעל 20 מיליון שקל. ב־2015 בערך, לאחר שחברו של טוקר חיפש לקנות בית בסביון, פנה טוקר לגורביץ’ לברר אם הנכס עומד למכירה וגורביץ’ השיב בשלילה. תקופה לאחר מכן פנה גורביץ' לטוקר וסיפר לו כי הוא מעוניין למכור את הנכס. גורביץ וטוקר שוחחו ביניהם, וגורביץ התחייב בפני טוקר כי אם יתווך קונה לנכס הוא יתוגמל כמקובל ב־2% מהתמורה בתוספת מעמ". טוקר טען כי להפתעתו הרבה במקום לזכות מגורביץ לשבחים על העבודה והזמן הרב שהשקיע, סירב גורביץ’ לשלם לטוקר את הסכום שסוכם ביניהם. מנגד, טען גורביץ’ בכתב הגנתו כי הוא אינו הבעלים של הנכס וכי דרישת טוקר לדמי תיווך היא בגדר "ניסיון סחיטה" ואין בין הצדדים שום הסכם.

ממנחם טוקר נמסר: “צר לי כי בפעם השנייה מנסה גורביץ לנהל את הפרת התחייבותו באמצעות התקשורת, ולא בבית המשפט. שרבוב שמו של בן משה לידיעה אינו אלא ניסיון נואל של גורביץ להתחמק ממילוי התחוייבויותיו כלפיי, התחייבויות שניתנו בלי שום קשר ליחסי החברות ארוכי השנים שיש לי עם בן משה”.

דוברו של בן משה: “צר לנו שכדי להשיג כותרת, יש מי שמנסים לערב את מוטי בן משה בסכסוך שברור לכל שבן משה כלל אינו צד בו. ככל שגורביץ אכן עומד מאחורי הטענה המגוכחת כאילו נקשר קשר בין בן משה לטוקר כדי להפחית את סכום התמורה כדי להעבירו לטוקר, אין לנו אלא לומר הזוי ועצוב שמישהו צריך להידרדר לרמה כזאת של טענות כדי להתחמק מדמי תיווך שכנראה הובטחו לטוקר”.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות