אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פיטורים המוניים בדיסני: 28 אלף עובדים איבדו את משרותיהם

פיטורים המוניים בדיסני: 28 אלף עובדים איבדו את משרותיהם

מדובר בעובדים במתקני החברה בקליפורניה, שסבלו מסגירות תכופות בעקבות הקורונה; רובם עובדים זמניים; מנהל הפארקים של החברה, ג'וש ד'אמטו: נאלצנו לקבל "החלטות קשות", לא ניתן להותיר צוות מלא בתפוסה מוגבלת כזו

30.09.2020, 00:04 | שירות כלכליסט
הסגירות המרובות של פארקי השעשועים של דיסני בקליפורניה בעקבות התפרצות הקורונה והגעה דלילה של מבקרים אליהם בפרקי הזמן בהם היו פתוחים הובילו את החברה לפטר 28 אלף עובדים. מדובר בעובדים בפארקים ובמחלקה המסחרית של החברה.

קראו עוד בכלכליסט

במכתב ששלח היום (ג') ג'וש ד'אמרו, מנהל הפארקים של דיסני, הוא פירט מספר "החלטות קשות" שהחברה נאלצה לקבל בעקבות מגפת הקורונה, כולל סיום חל"ת של אלפי עובדים.

דיסנילנד בקליפורניה, צילום: disney דיסנילנד בקליפורניה | צילום: disney דיסנילנד בקליפורניה, צילום: disney

לדבריו, כ-67% מהמפוטרים היו עובדים זמניים.

בעוד שהפארקים האחרים של דיסני - בפלורידה, פריז, שנגחאי, יפן והונג קונג - נפתחו בתפוסה מוגבלת, הפארקים בקליפורניה - California Adventure ודיסנילנד - נותרו סגורים. 

ד'אמטו כתב שהחלטה בסדר גודל כזה "אינה קלה". הוא הוסיף כי "במהלך החודשים האחרונים, צוות ההנהלה שלנו עבד ללא הפסקה כדי למנוע פרידה של עובדים מהחברה. חתכנו בהכנסות, עצרנו פרויקטים, הוצאנו לחל"ת את אנשי הצוות שלנו שעדיין קיבלו תשלום, והסבנו את הפעילות שלנו כך שתימשך באופן היעיל ביותר. עם זאת, איננו יכולים להותיר צוות מלא בעודנו פועלים בתפוסה מוגבלת כזו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות