אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ישמח להישאר באפל עד 2025: טים קוק יקבל מיליון מניות כבונוס צילום: אי פי איי

ישמח להישאר באפל עד 2025: טים קוק יקבל מיליון מניות כבונוס

למנכ"ל אפל הוענקה החבילה הגדולה ביותר שניתנה לו מאז 2011 כשמונה לתפקיד מחליפו של ג'ובס; עד ל-2025 יקבל קוק קצת יותר ממיליון מניות של החברה ששווין במחיר הנוכחי הוא 114.09 דולר למניה, שהן כאמור 114 מיליון דולר; המלכוד - המניות מותנות כולן בעמידה ביעדים שהציב הדירקטוריון

30.09.2020, 10:35 | שירות כלכליסט

מנכ"ל אפל טים קוק קיבל חבילת תגמולים חדשה, הגדולה ביותר שהוענקה לו מאז 2011, שנת מינויו לתפקיד. לפי דיווח שמסרה אפל לרשות ני"ע (SEC), קוק קיבל 333,987 מניות מוגבלות, המשתחררות (וניתנות למימוש) בשלוש מנות שנתיות, החל מ-2023 ועד 2025.

קראו עוד בכלכליסט

במקביל, כחבילה נפרדת, הוענקה לקוק מנה נוספת של 333,987 מניות, שמותנות כולן בעמידה ביעדים שהציב הדירקטוריון, גם כאן עד ל-2025. עמידה בקצה המקסימאלי של היעדים תכפיל את מספר המניות בחבילה, אך פספוס הקצה התחתון תקצץ את גובה החבילה, עד למינימום של ביטולה המוחלט.

טים קוק, מנכ"ל אפל, צילום: אי פי איי טים קוק, מנכ"ל אפל | צילום: אי פי איי טים קוק, מנכ"ל אפל, צילום: אי פי איי

בהתאם, בתסריט הסביר מאד להמשך ההצלחה של אפל, עד ל-2025 יקבל קוק 1,001,961 מיליון מניות של החברה (ששווין במחיר הנוכחי, 114.09 דולר, כ-114 מיליון דולר). לאחר מינויו לתפקיד המנכ"ל באוגוסט 2011 קיבל קוק מענק של מיליון מניות אפל.

נקודה שכדאי להזכיר: משמעות החבילה היא שטים קוק ימשיך מן הסתם להיות מנכ"ל אפל בחמש השנים הבאות. 

"טים הביא איתו לתפקיד המנכ"ל חדשנות חסרת תקדים והתמקדות, והפגין מנהיגות ערכית וישרה", נכתב בהצהרה שפרסם דירקטוריון החברה. "לראשונה מזה קרוב לעשור, אנחנו מעניקים לטים מענק מניות חדשות שניתן יהיה לממש לאורך זמן כהכרה למנהיגות יוצאת הדופן שלו ומתוך אופטימיות לגבי העתיד של אפל בעודו ממשיך להוביל".

מניית אפל זינקה בשנים האחרונות, בתקופה שבה הוביל קוק השקות של דגמי אייפון חדשים וכן שעונים ושירותים דיגיטליים. הוא אף הצליח לבלום את השפעות מלחמת הסחר של ארה"ב וסין והתמודד עם השלכות מגיפת הקורונה. מוקדם יותר השנה הפך קוק למיליארדר, אך הוא תורם חלק מהונו.

חבילת התגמול החדשה היא למעשה מענק המניות הראשון שמוענק לקוק מאז מונה למנכ"ל החברה ב-2011. קוק (59), לא הביע רצון לפרוש בקרוב, אך נושא המחליף שלו בכל זאת עלה לדיון בישיבות הדירקטוריון האחרונות, כך לפי דיווח בסוכנות הידיעות בלומברג. לפני כמה שבועות קוק נשאל כמה זמן לדעתו עוד ימשיך לעמוד בראש החברה. "אנחנו עוד נראה", השיב. "תמיד מגיע השלב שעושים משהו אחר".

מלבד קוק, גם סמנכ"ל התפעול ג'ף וויליאמס, סמנכ"ל הכספים לוקה מאסטרי והיועצת הכללית קייט אדאמס - קיבלו מענקים בתנאים דומים לזה של קוק, אך בכמות קטנה יותר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות