אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוד דחייה? גנץ לא מאשר את מתווה ההפרטה של תע"א צילום: אוליבייה פיטוסי/פלאש90

בלעדי לכלכליסט

עוד דחייה? גנץ לא מאשר את מתווה ההפרטה של תע"א

נכון לעכשיו, הנושא לא מופיע בסדר היום של ועדת השרים לענייני הפרטה, שאמורה לדון בכך מחר; ככל הידוע, שר הביטחון מעוניין ללמוד את הנושא, ומבקש זמן נוסף להכרת הפרטים

30.09.2020, 11:52 | גולן חזני

הפרטת התעשייה האווירית עשויה להידחות שוב. ל"כלכליסט" נודע כי נכון לעכשיו הנושא אינו מופיע בסדר היום של ועדת השרים לענייני הפרטה, שאמורה לדון בכך מחר.

קראו עוד בכלכליסט

ככל הידוע, המכשול מגיע מכיוון בלתי צפוי – שר הביטחון בני גנץ, שעדיין אינו מאשר את המתווה, כפי שהובא לאישורו, אולם הסיבה לכך אינה ברורה.

משרד האוצר אישר את מתווה ההפרטה, ועד לרגע האחרון גם מנכ"ל משרד הביטחון אמיר אשל פעל לקידום המהלך. ככל הידוע, גנץ מעוניין ללמוד את הנושא, ומבקש זמן נוסף להכרת הפרטים.

בני גנץ, צילום: צילום מסך בני גנץ | צילום: צילום מסך בני גנץ, צילום: צילום מסך

ועדת השרים לענייני הפרטה אמור לדון במתווה של הנפקת 25%-35% ממניות התע"א. בשבוע שעבר, כפי שפורסם לראשונה ב"כלכליסט", הגיעו ועד העובדים והנהלת החברה - יחד עם משרד האוצר - להסכמות ביניהם. לפי הסכמות אלה תהליך ההנפקה יקודם, אולם במקביל משרד האוצר מתלה את הסכמתו להקלות רגולטוריות בהסדרת דרישותיו מוועד עובדי תע"א. האוצר דורש מהוועד להפסיק את חריגות השכר בחברה. במקביל, תיוותר לוועד העובדים זכות וטו לבלימת הליך ההנפקה המתוכנן, כתלות בהסכם הקיבוצי החדש, שעליו יחתמו עובדי החברה.

בתקופת כהונתו כשר הביטחון טרפד אביגדור ליברמן את ההנפקה, לאחר שקיבל חוות דעת מהמלמ"ב (הממונה על הביטחון במערכת הביטחון), ולפיה מהלך כזה יחשוף נכסים אסטרטגיים רגישים של המדינה.

גורמים שונים מנסים ללחוץ על גנץ לאשר את המתווה עד מחר, אולם הסיכוי לכך קטן.

מלשכת שר הביטחון נמסר: "מאז כניסתו של שר הביטחון בני גנץ לתפקידו מתקיימת עבודה נרחבת להשלמת הצעדים הנדרשים וקבלת ההחלטה על הפרטת התעשייה האווירית. העבודה נמצאת בשלבי סיום ובכוונת שר הביטחון לשוב ולדון בהקדם בפרטי ההחלטה המוצעת, ובפרט בסוגיות שלובנו בשבועות האחרונים בין הגורמים המעורבים בתהליך. מיד לאחר מכן, הנושא יועלה לוועדת השרים, בהתאם להחלטות שר הביטחון".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות