אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלשטיין במגעים עם רמי לוי להגשת הצעה משותפת על דסק"ש צילומים: דנה קופל, סיון פרג׳

בלעדי לכלכליסט

אלשטיין במגעים עם רמי לוי להגשת הצעה משותפת על דסק"ש

היחסים בין השניים התהדקו לאחרונה בשל התקרבותו של לוי לדת, והם אף ביקרו יחד בבית כנסת שלוי פתח; המגעים נמצאים בשלב השיחות הראשוניות; גובר הלחץ מצד מחזיקי האג"ח על אלשטיין ומקורביו להתפטר מתפקידיהם בדירקטוריונים

01.10.2020, 07:59 | גולן חזני

אף שהפסיד את אי.די.בי, נחוש בעל השליטה בחברה לשעבר אדוארדו אלשטיין להתמודד על רכישת השליטה המחודשת בדסק"ש. ל"כלכליסט" נודע כי במסגרת מאמציו למצוא שותף לעסקה מקיים אלשטיין מגעים ראשוניים עם רמי לוי, בעל השליטה בשיווק השקמה, לצורך הגשת הצעה משותפת. 

קראו עוד בכלכליסט

ככל הנראה, מדובר בחברה פרטית של לוי, ולא בשיווק השקמה הציבורית, שמוגבלת מבחינת חוק הריכוזיות. היחסים בין אלשטיין ורמי לוי התהדקו בחודשים האחרונים, כשנושא הדת מהווה מכנה משותף לשניים, לאור התקרבותו של לוי לדת. לכלכליסט נודע כי לפני שחזר לארגנטינה, ערב ראש השנה, הספיק אלשטיין לבקר עם לוי בבית כנסת חדש שפתח האחרון באזור מגוריו, והתרשם. 

מימין: אדוארדו אלשטיין, בעל השליטה באי.די.בי לשעבר ורמי לוי, בעל השליטה בשיווק השקמה, צילומים: דנה קופל, סיון פרג׳ מימין: אדוארדו אלשטיין, בעל השליטה באי.די.בי לשעבר ורמי לוי, בעל השליטה בשיווק השקמה | צילומים: דנה קופל, סיון פרג׳ מימין: אדוארדו אלשטיין, בעל השליטה באי.די.בי לשעבר ורמי לוי, בעל השליטה בשיווק השקמה, צילומים: דנה קופל, סיון פרג׳

רמי לוי נסוג בשבוע שעבר מרכישת דלק ישראל, על רקע לחץ חרדי שהופעל עליו נגד פתיחת חנויות בשבת, כך שאת ההון שהקציב לצורך העסקה הוא יוכל להביא לשותפות עם אלשטיין. ללוי פעילות סלולר קטנה בשיווק השקמה, ופעילות נדל"ן ענפה, הן פרטית והן תחת שיווק השקמה. עם זאת, מדובר כרגע בשיחות ולא במהלך סגור של התמודדות משותפת. אלשטיין מקיים שיחות עם גורמים נוספים, בהם קרנות פיננסיות.

עוד נודע לכלכליסט כי אלשטיין לא נענה בשלב זה לדרישת מחזיקי אג"ח מסדרה י"ד לפנות את מושבו בדירקטוריון דסק"ש ובדירקטוריונים של החברות־הבנות. אלשטיין משמש כיו"ר דסק"ש וכמנכ"ל החברה־הבת נכסים ובניין, וכן כיו"ר החברה־הבת אלרון. עו"ד רענן קליר, שיחד עם אלון בנימיני ממשרד ארדינסט משמש בתפקיד הכונס הזמני של מניות השליטה בדסק"ש, יצר קשר עם אלשטיין וביקש ממנו להתפטר מכל תפקידיו בחברה ובחברות־הבנות.

ככל הידוע, אלשטיין הבהיר כי בכוונתו להתמודד על הרכישה במלוא הכוח וכי הישארותו בחברות לא גורמת להן נזק. הוא הציע למצוא פתרון זמני לתקופת הביניים עד למכירת השליטה בדסק"ש. המחזיקים מסרבים ומגבירים את הלחץ על אלשטיין לעזוב את הדירקטוריונים, יחד עם נציגיו האחרים. מדובר, בין היתר, בסאול זאנג, שותפו באירסה ובאי.די.בי, וביועץ המשפטי הצמוד של אלשטיין, אחיו אלחנדרו, אחותו דיאנה, וכן יו"ר אפסילון חיתום ניקולאס בנדרסקי.

אתמול נמשך הזינוק במניות קבוצת דסק"ש. דסק"ש עלתה ב־13% לשווי של מעל 900 מיליון שקל והשלימה זינוק של 32% ביומיים. החברה־הבת אלרון זינקה ב־13.5% ומתקרבת לשווי של 400 מיליון שקל. נכסים ובניין טיפסה בשיעור דומה לשווי 1.5 מיליארד שקל וסלקום עלתה ב־8%.

מחזיקי האג"ח רואים בעליות אלה עדות לפרמיה השלילית העצומה שהעניק שוק ההון לאלשטיין. אלשטיין מצדו טען כי החברות נסחרות מתחת לערכן האמיתי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות