אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התחלואה מזנקת, וממשלת ספרד מטילה עוצר על מדריד צילום: איי פי

דיווח שוטף

התחלואה מזנקת, וממשלת ספרד מטילה עוצר על מדריד

עם זאת, הממשלה האזורית בבירה מתנגדת למהלך; במודרנה מדגישים כי חיסון הקורונה שלהם לא יופץ לפני האביב הבא; הדמוקרטים בבית הנבחרים בארה"ב דחו את ההצבעה על תוכנית החילוץ שלהם; גרמניה: אזהרת מסע לאזורים ב-11 מדינות באירופה

01.10.2020, 12:13 | כלכליסט ו-ynet

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

12:15 - קואומו דורש עטיית מסיכה

מושל ניו יורק אנדרו קואומו קרא לרשויות המקומיות במדינה להתחיל ולאכוף את הצו המנהלי עליו חתם המחיייב עטיית מסיכה בציבור, זאת על רקע עלייה במספר הנדבקים. לדבריו של קואומו, עבר הזמן שבו אפשר היה לחנך את הציבור על חשיבות עטיית המסיכה, וכעת רשויות החוק צריכות להתחיל להעניש את מי שמפר את ההנחיות. מכיוון שמערך האכיפה של קואומו אינו מספיק, הוא ביקש מהרשויות המקומיות להקצות לצורך כך שוטרים מקומיים שיחלקו דו"חות למפרים. "אני אאכוף את ההנחיה, ואני אחלק דו"חות לאנשים שלא עוטים מסיכות כי זה מה שיציל חיים", אמר המושל, "הכשלון של הרשויות המקומיות לאכוף את החוק רק החמיר את הבעיה, ולא סייע".

מריו קואומו, צילום: רויטרס מריו קואומו | צילום: רויטרס מריו קואומו, צילום: רויטרס

ברחבי ניו יורק זוהו 20 אזורים שבהם חלה עלייה בשיעור הבדיקות החיוביות, מרבית האזורים הללו הם בשכונות ברוקלין ומחוזות אורנג' ורוקלנד, כך לפי קואומו.

10:10 - סגר במדריד ובסביבה

ממשלת ספרד הטילה סגר בבירה מדריד והאזורים המקיפים אותה שסובלים מעלייה חדה במספר הנדבקים בקורונה. תחת ההגבלות החדשות, התושבים יורשו לעזוב את האזור רק לצרכים חיוניים בלבד, כמו עבודה, ביקורים אצל רופאים וקניות. פארקים וגני שעשועים גם ייסגרו, והתקהלויות יוגבלו לשישה אנשים.

מדריד רבתי מייצגת מעל שליש מ-133,604 הנדבקים החדשים שאובחנו בספרד בשבועיים האחרונים. הסגר הוטל לאחר שהממשלות האזוריות בספרד שאחראיות על תחום הבריאות הצביעו בעד הטלת הגבלות באזורים שבהם יש מעל 100 אלף אזרחים ועומדים בשלושה תנאים: 500 מקרי קורונה לכל 100 אלף תושבים, תפוסה של 35% במחלקות הקורונה ושיעור של 10% תוצאות חיוביות. במדריד שיעור ההדבקה עומד על 780 חולים לכל 100 אלף תושבים. עם זאת, הממשלה האזורית של מדריד מתנגדת לסגר וטוענת כי אינו חוקי. שר הבריאות המקומי אנריקה רואיס אסקודרו טען כי המהלך מעביר "מסר של דאגה ולחץ" ולא שלל את האפשרות של פנייה לבית המשפט לביטול הגזירה.

עשר המדינות המובילות במקרי הידבקות

08:45 - מודרנה: הפצת החיסון לא תהיה לפני האביב הבא

בחברת התרופות מודרנה מעריכים כי לא יגישו למינהל התרופות והמזון (FDA) בקשה לאישור חירום של החיסון שהם מפתחים לפני הבחירות לנשיאות ארה"ב שיתקיימו ב-3 בנובמבר, כך לפי המנכ"ל סטפן בנסל שהתראיין לפייננשל טיימס.

"ב-25 בנובמבר יהיו לנו מספיק נתונים על בטיחות החיסון כדי שנוכל להגיש בקשת אישור חירום ל-FDA, זאת בהנחה שהנתונים יהיו טובים, כלומר שהחיסון יוכח כבטוח", הדגיש. יתרה מכך, ההערכה בחברה היא כי לא יקבלו אישור מלא מה-FDA להפיץ את החיסון לכל האמריקאים לפני האביב הבא.

מודרנה נחשבת לאחת המועמדות המובילות במירוץ לפיתוח חיסון לקורונה, לצד פייזר. דבריו של בנסל מנוגדים להצהרותיו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ לפיהן ניתן יהיה להפיץ חיסון כבר באוקטובר ועד אפריל יהיו מספיק מנות לכל תושבי ארה"ב.

חיסון של מודרנה, צילום: אי אף פי גטי אימג חיסון של מודרנה | צילום: אי אף פי גטי אימג'ס חיסון של מודרנה, צילום: אי אף פי גטי אימג

08:00 - ארה"ב: הדמוקרטים דחו את ההצבעה על תוכנית החילוץ שלהם

חברי המפלגה הדמוקרטית בבית הנבחרים האמריקאי דחו הצבעה על ההצעה שלהם לחבילת תמריצים בגובה 2.2 טריליון דולר, זאת על מנת להעניק לשר האוצר סטיבן מנושין וליו"ר בית הנבחרים ננסי פלוסי יום נוסף כדי להגיע להסכמה על חבילת החילוץ, כך לפי דיווח בחדשות NBC.

פלוסי ומנושין נפגשו אתמול לראשונה מזה כחודש. הם אמנם עדיין לא הגיעו להסכמה על תכנית הסיוע, אך החליטו להמשיך בדיונים. בכל מקרה מדובר בעיקר במחווה סמלית, שכן מנהיג הרפובליקנים בסנאט, מיץ' מקונל כבר הודיע כי יתנגד לחבילה של הדמוקרטים.

מפת העולם

07:30 - גרמניה: אזהרת מסע לאזורים ב-11 מדינות באירופה בעקבות נגיף הקורונה

גרמניה הכריזה על אזהרת מסע לאזורים ב-11 מדינות באירופה בעקבות התפרצות נרחבת של נגיף הקורונה. בהודעה מטעם מכון רוברט קוך למחלות זיהומיות נמסר כי האזהרה תקפה לכל האזורים בבלגיה, איסלנד וצרפת (למעט חבל גרנד אסט). בנוסף גם ווילס וצפון אירלנד, שהן חלק מבריטניה, הוכרזו כמדינות עם סיכון גבוה. אזהרת מסע פורסמה גם לאזורים בשבע מדינות נוספות: אסטוניה, אירלנד, ליטא, רומניה, סלובניה, הונגריה וקרואטיה.

מפת התפשטות באירופה

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות