אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות החשמל אישרה הקמת שדות סולאריים - בתמחור נמוך בכ-33% מייצור החשמל הארצי צילום: אתר החברה

רשות החשמל אישרה הקמת שדות סולאריים - בתמחור נמוך בכ-33% מייצור החשמל הארצי

עשרות מתקנים סולאריים חדשים יוקמו במחיר של 18.18 אג' לקילוואט/שעה; המתקנים הללו עוד לא יכולים להחליף את ייצור החשמל הקונבנציונלי בשל מכסת הייצור שאושרה, ותרומתם תהיה בייצור חשמל בשעות היום, בעיקר בקיץ

01.10.2020, 18:11 | ליאור גוטמן

רשות החשמל אישרה היום הקמה של עשרות מתקנים סולאריים חדשים במחיר של 18.18 אג' לקילוואט/שעה. מדובר במחיר שזול בכ-33% מעלות ייצור החשמל של חברת החשמל, והיא נחשבת לאחת הזולות שנקבעו בישראל.

קראו עוד בכלכליסט

לפי רשות החשמל מכסת הייצור שאושר במכרז תגיע לכ-435 מגה וואט, כמות שדומה לזו שמייצרת תחנת הכוח הפרטית של OPC במישור רותם. המכסה שאושרה היא ללא אגירת חשמל, כלומר שהמתקנים הללו עדיין לא יכולים להחליף את ייצור החשמל הקונבנציונאלי ותרומתם תהיה בייצור חשמל בשעות היום, בעיקר בחודשי הקיץ.

שדה סולארי, צילום: אתר החברה שדה סולארי | צילום: אתר החברה שדה סולארי, צילום: אתר החברה

עיון בטבלת הזוכים מגלה שחברת נופר אנרגיה זכתה במכסה של כ-100 מגה וואט. נופר אנרגיה נערכת בימים אלו להנפקה בבורסה והיא עשויה למנף את הזכיה האחרונה לקראת הכניסה לבורסה. במקום השני של מבחינת הזוכים ניצבת סינקג'י אנרגיה, שלאחרונה הכריזה על הקמת גוף השקעות בהיקף של כ-150 מיליון דולר לתחום.

לפי נתוני רשות החשמל סינרג'י זכתה במכרז של 90 מגה וואט, כלומר כ-20% מהמכסה ששווקה לענף. במקומות השלישי עד החמישי ניצבות חמש חברות עם מכסה דומה לשלושתן - כ-50 מגה וואט כל חברה - EDF אנרגיות מתחדשות, צבר ומשה לסרי אחזקות, בעברו בכיר בסיגמא אפסילון. שאחר החברות זכו במכסות של 2-30 מגה וואט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות