אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארה"ב: ירידה בשיעור האבטלה בספטמבר, מספר המשרות החדשות איכזב גטי אימג'ס

ארה"ב: ירידה בשיעור האבטלה בספטמבר, מספר המשרות החדשות איכזב

בחודש שעבר נוספו למשק האמריקאי 661 אלף משרות ושיעור האבטלה ירד ל-7.9%; תחזיות האנליסטים היו לתוספת של 800 אלף משרות ושיעור אבטלה של 8.2%; הנתונים מצביעים על ירידה בקצב ההתאוששות ממשבר הקורונה

02.10.2020, 15:39 | נועם לנדמן

נתוני תעסוקה מעורבים בארה"ב: שיעור האבטלה ירד ל-7.9% בספטמבר, לעומת 8.4% באוגוסט, ומספר המשרות שנוספו עמד על 661 אלף - כך לפי דו"ח התעסוקה שפרסם היום משרד העבודה. תחזיות האנליסטים היו לשיעור אבטלה של 8.2% ותוספת של 800 אלף משרות.

קראו עוד בכלכליסט

מספר המשרות שנוספו באוגוסט עודכן כלפי מעלה ב-145 אלף, ל-1.49 מיליון. מספר המשרות שנוספו ביולי עלה מעט ל-1.76 מיליון.

עד כה יצרה כלכלה ארה"ב 11.4 מיליון משרות מאז החלה ההתאוששות במאי. עם זאת מספר המשרות החדשות נמצא בירידה - ביוני, נזכיר, נוספו 4.6 מיליון משרות, ובמאי - 2.7 מיליון.

משבר הקורונה חתך 23 מיליון משרות מהמשק האמריקאי, ובאפריל הגיע שיעור האבטלה לשיא של 14.7%. עם זאת לפי הערכות, שיעור האבטלה האמיתי גבוה יותר, מאחר שחלק מהאמריקאים מגדירים עצמם כ"מועסקים, אך נעדרים ממקום העבודה".

חנות סגורה בארה"ב בשל התפרצות הנגיף, גטי אימג חנות סגורה בארה"ב בשל התפרצות הנגיף | גטי אימג'ס חנות סגורה בארה"ב בשל התפרצות הנגיף, גטי אימג

דו"ח התעסוקה מתפרסם לאחר פיטורים המוניים בחברות התעופה ובדיסני בספטמבר: באמריקן איירליינס ויונייטד איירליינס לבדן פוטרו יותר מ-30 אלף עובדים.

בדיסני איבדו 28 אלף עובדים את מקור פרנסתם - מדובר בעובדים במתקני החברה בקליפורניה, שסבלו מסגירות תכופות בעקבות הקורונה.

יוסי פריימן, מנכ"ל פריקו ניהול סיכונים, מימון והשקעות: "נתוני ספטמבר מלמדים כצפוי על התמתנות בקצב ההתאוששות. מספר המשרות החדשות במגזר הלא חקלאי עמד על 661 אלף ובסקטור הפרטי על 877 אלף משרות חדשות, לעומת 1.37 מיליון בחודש אוגוסט - רמה נמוכה מהציפיות שמורה על ירידה חדה במספר המועסקים בסקטור הציבורי. שיעור האבטלה מתאושש ומלמד על פירות מאמצי הממשל להחזיר את המשק לפעילות מרמת האבטלה שנסקה בחודש מרץ, לעומת רמה של 8.2% באוגוסט".

לדבריו, "נתוני מצב העסקים במחוזות מרכזיים ממשיכים להיות נמוכים ומדאיגים. על רקע הודעת מעסיקים גדולים ובהם בנקים מובילים וחברות בתחום הפנאי והתיירות כחברת וולט דיסני וחברות הסעדה גדולות כי בכוונתם לבצע בחודשים הקרובים תהליכי התייעלות ובכלל זה לפטר עובדים, כלכלנים מעניקים לנתוני התעסוקה הנוכחיים משקל פחות. תוכנית הסיוע הנרקמת בין הממשל לבית הנבחרים צפויה להזרים ביקושים ולתמוך בפעילות הכלכלית".

 

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות