אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גנץ: "הנחתי להתחיל במינוי פרקליט מדינה"; פרקש הכהן תשמש שרת התיירות צילום: צילום מסך

גנץ: "הנחתי להתחיל במינוי פרקליט מדינה"; פרקש הכהן תשמש שרת התיירות

ספין או משבר עם הליכוד? יו"ר כחול לבן בפוסט שפרסם לאחר התפטרות שר התיירות: "הצטרפנו לממשלה שתפקידה למגר את הקורונה ולא את הדמוקרטיה או את שלטון החוק. מי שזה לא מתאים לו, שיקבע מועד לבחירות"; יצוין כי מינוי פרקליט המדינה טעון את אישור הליכוד

02.10.2020, 16:02 | צבי זרחיה

יו"ר כחול לבן ושר הביטחון בני גנץ פרסם בעמוד הפייסבוק הודעה מיוחדת בעקבות התפטרותו של שר התיירות אסף זמיר - והודיע כי הורה לשר המשפטים אבי ניסנקורן להתחיל בהליך מינוי פרקליט מדינה קבוע.  עם זאת מינוי הפרקליט טעון את אישור הליכוד, כך שמדובר בהצהרה ריקה מתוכן.

קראו עוד בכלכליסט

במקביל החליט גנץ כי השרה לנושאים אסטרטגיים אורית פרקש הכהן תחליף את זמיר ותשמש שרת התיירות. השר מיכאל ביטון ימלא בנוסף לתפקידו כשר במשרד הביטחון גם את תפקיד השר לנושאים אסטרטגיים. פרקש הכהן תתפטר מתפקידה כח"כית, ובכך תישאר ח"כ הילה שי וזאן בתפקידה.

פרקש הכהן צייצה: "נעניתי לפניית יו"ר כחול לבן, בני גנץ, למלא את תפקיד שרת התיירות בימי משבר אלו. אסף זמיר, חברי האהוב, מכבדת החלטתך, במציאות לא פשוטה, בדרך קשה לכולנו. שמחה שתישאר איתנו".

על רקע המתחים הבלתי פוסקים בקואליציה, ההערכות במערכת הפוליטית הן שהממשלה לא תאריך ימים והבחירות ייערכו בתחילת 2021.

לדברי גנץ, "קיבלתי בהבנה ובכאב את הודעתו של חברי השר אסף זמיר. בשבועות האחרונים ניהלנו שיחות ארוכות וכנות אשר ביטאו את רחשי הלב המשותפים לרבים בממשלה, בכנסת ובכל בית ובית בישראל. רצינו אחדות אך זו לא הממשלה לה ייחלנו.

"מדינת ישראל מתמודדת עם משבר עמוק וקשה. משבר בריאותי אך לצידו ובעוצמתו משבר אמון בין ההנהגה לאזרחי המדינה. משבר אמון הנובע בראש ובראשונה מהיעדר דוגמא אישית, ומחשש אמיתי הנובע מכך שעיסוק באינטרסים פוליטיים גובר על הדאגה לבריאות הציבור ולפרנסתם של מיליוני בתי אב החרדים, ובצדק, לגורלם ולעבודתם.

בני גנץ, צילום: צילום מסך בני גנץ | צילום: צילום מסך בני גנץ, צילום: צילום מסך

"היעדר היציבות ותחושת איבוד השליטה בניהול המגפה מחייבים השבת סדרי השלטון. אי אפשר עוד להמשיך את הכאוס המשבש מדי יום את חייהם של עשרות אזרחים ותיקים וצעירים. אי אפשר להמשיך להתייחס באדישות לטרגדיות הפוקדות מדי שבוע מאות משפחות המאבדות את יקיריהם, ואת החרדה של עשרות אלפי נדבקים בכל חודש.

"כדי לאפשר את השבת השליטה וסדרי השלטון הוריתי לשר המשפטים לפתוח בהליכי מינוי מואצים אך על פי הנהלים הסדורים של פרקליט מדינה קבוע, ואני קורא לפתיחתו של תהליך למינוי מפכ"ל משטרה קבוע. גם משטרת ישראל זקוקה בייחוד ברגעים אלו ליציבות ארגונית החיונית לתפקודה. שום שיקול אחר אינו יכול לבוא עוד במקום טובת המדינה, ושמירת בטחונם ובריאותם של אזרחיה.

אורית פרקש הכהן , צילום: עמית שעל אורית פרקש הכהן | צילום: עמית שעל אורית פרקש הכהן , צילום: עמית שעל

ניסיון הפגיעה בחייהם של מפגינים לצד הפרעות סדר כנגד פקחים ושוטרים מחייבים אותנו כממשלה להשיב את תחושת התפקוד והשליטה. כשר הבטחון וכיו"ר כחול לבן, לא אאפשר עוד את המשך הכאוס והטלטלה כל עוד אני בתפקיד.

"אנחנו במלחמה. כאיש צבא, כלוחם וכחייל איני מכיר את מושג הפסקת המשימה ולכן חבריי ואני נילחם על השבת הסדר והיציבות ועל שמירת המשטר הדמוקרטי מפני אלו הזוממים להחריבו. הצטרפנו לממשלה שתפקידה למגר את הקורונה ולא את הדמוקרטיה או את שלטון החוק.

מי שזה לא מתאים לו, שיקבע מועד לבחירות".

שר המשפטים אבי ניסנקורן מסר בתגובה: "לציבור הישראלי מגיעה מערכת חוק עצמאית ומקצועית, בהרכב מלא. זה חיוני בשגרה וקריטי בשעת חירום. יחד עם שר הביטחון ויו"ר כחול לבן בני גנץ ושר החוץ גבי אשכנזי, החלטנו להוציא לדרך את ועדות האיתור למינוי פרקליט מדינה ולתפקיד המשנה ליועץ המשפטי לממשלה (משפט ציבורי-מנהלי). אין כל סיבה עניינית לעכב את איוש התפקידים המהותיים האלו. אני סמוך ובטוח שוועדות האיתור הבלתי תלויות יבחרו באנשים מצויינים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות