אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
Airbnb מתאוששת: מתכוונת לגייס 3 מיליארד דולר בהנפקה ראשונית צילום: רויטרס

Airbnb מתאוששת: מתכוונת לגייס 3 מיליארד דולר בהנפקה ראשונית

לפי רויטרס, חברת השכרת הדירות לטווח קצר עשויה להגיע בעקבות כך לשווי של 30 מיליארד דולר; המהלך מתוכנן בדצמבר - לאחר הבחירות לנשיאות בארה"ב; Airbnb נדרשה השנה למימון חירום, בין היתר בשל פגיעת הקורונה בתחום הנסיעות, אך בהמשך התאוששה בזכות העדפת לינה בדירות על פני מלונות

03.10.2020, 10:59 | שירות כלכליסט
חברת השכרת הדירות לטווח קצר Airbnb מתכוונת לגייס בסביבות 3 מיליארד דולר בהנפקה ציבורית ראשונה (IPO), כך דיווחה סוכנות הידיעות רויטרס המתבססת על אנשים המעורים בנושא. בחברה מקווים שיוכלו לנצל את ההתאוששות המהירה שחוותה לאחר הפגיעה שספגה בעקבות התפרצות הקורונה. לפי המקורבים, החברה יכולה להשיג הערכת שווי של מעל 30 מיליארד דולר באמצעות ההנפקה. 

קראו עוד בכלכליסט

ההנפקה של Airbnb היא אחת הגדולות והמצופות ביותר, וצפויה להצטרף לשורה של הנפקות מתוקשרות השנה, ביניהן של וורנר מיוזיק וחברת ניתוח המידע פלנטיר טכנולוג'יס.

Airbnb, צילום: רויטרס Airbnb | צילום: רויטרס Airbnb, צילום: רויטרס

באוגוסט הודיעה Airbnb כי הגישה את המסמכים הנדרשים לקראת ההנפקה. לפי המקורבים, התוכנית הנוכחית של החברה היא לבצע את המהלך בדצמבר לאחר הבחירות לנשיאות ארה"ב, שמתוכננות להתקיים ב-3 בנובמבר. עם זאת, המועד הסופי יהיה תלוי בתנאי השוק, בייחוד בשל התנודתיות שמאפיינת את התקופה של אחרי הבחירות.

דובר מטעם החברה סירב להגיב על הדיווח.

הערכת השווי של 30 מיליארד דולר תהיה גבוהה במידה ניכרת מההערכה של 18 מיליארד דולר שקיבלה החברה באפריל לאחר שגייסה 2 מיליארד דולר ממשקיעים.

המהלך לקראת הנפקה והעלייה בהערכת השווי מדגיש את סיפור ההתאוששות הדרמטי של החברה לאחר שמוקדם יותר השנה נדרשה לקבל מימון חירום מהמשקיעים על רקע חוסר הוודאות סביב תעשיית הנסיעות בעקבות הקורונה. אולם, מאז החברה התאוששה שכן התיירים מעדיפים להימנע מלינה במלונות ומעדיפים לשהות בדירות מקומיות. ביולי דיווחה החברה על מיליון הזמנות ביום אחד, לראשונה מאז ה-3 במרץ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות