אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נעילה ירוקה בת"א: הבנקים קפצו ב-2.5%, מניות הקנאביס זינקו צילום: בלומברג

דיווח שוטף

נעילה ירוקה בת"א: הבנקים קפצו ב-2.5%, מניות הקנאביס זינקו

מדד ת"א 35 טיפס ב-1.2%, ת"א 125 התחזק ב-1.1%; דיסקונט קפץ ב-3.3%, לאומי ב-2.7%; משרד הבריאות יאפשר ייצוא קנאביס לשלושה חודשים - פנאקסיה נסקה ב-34.6%, יוניבו ב-18.3%; המסחר ננעל ב-14:25 כמקובל בימי חול המועד

05.10.2020, 14:32 | שיר רייטר

דיווח שוטף מהבורסה בת"א: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב ועדכוני האנליסטים 

 

ת"א 35 ת"א 125 בנקים-5 טכנולוגיה ביומד נפט וגז נדל"ן

 

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

14:25 - הבורסה ננעלה בעליות חזקות, בתמיכת מגמה חיובית אך עליות מתונות יותר בשווקי העולם. מדד ת"א 35 טיפס ב-1.2%, ת"א 125 התחזק ב-1.1%, ת"א בנקים קפץ ב-2.5% בהובלת דיסקונט שהתחזק ב-3.3%. עוד בבנקים - לאומי הוסיף 2.7%, בינלאומי עלה ב-2.5%, פועלים ב-2.4% ומזרחי טפחות ב-1.8%.

אנלייבקס ריכזה את המחזור הגבוה בבורסה וננעלה בירידה של 1.9%, למרות שנסחרה בעליות חדות במשך מרבית שעות המסחר. החברה דיווחה ביום חמישי על תוצאות ניסוי בטיפול לחולי קורונה וזינקה ב-197% במצטבר ביום חמישי וביום ראשון (אתמול). הדסית ביו, בעלת המניות העיקרית באנלייבקס, עלתה היום ב-1.1% במחזור גבוה.

גילת טיפסה ב-4.6% אחרי שדיווחה על ביטול סופי של המיזוג עם קומטק וביטול ההליכים המשפטיים שביצעו החברות זו נגד זו.

מניות הקנאביס בלטו בעליות לנוכח אישור הייצוא הזמני שקיבלו החברות ממשרד הבריאות - פנאקסיה נסקה ב-34.6%, יוניבו זינקה ב-18.3%, שיח מדיקל התחזקה ב-9.1%, תיקון עולם ב-8.4%, אינטרקיור הוסיפה 8.3% וטוגדר עלתה ב-6.3%.

 

13:45 - גילת קופצת ב-10.2% אחרי שדיווחה על ביטול ההסכם למיזוגה לענקית הטלקום האמריקאית קומטק (Comtech) וסיום ההליכים המשפטיים. קומטק הסכימה לפצות את גילת שבשליטת קרן פימי ב-70 מיליון דולר במסגרת הסכם שמוותר על התביעות ההדדיות שהגישו החברות. עסקת המיזוג גררה מאבק בין הצדדים, כאשר קומטק ניסתה לסגת מההסכם בשל פגיעת הקורונה וגילת ניסתה לחייב אותה לממש את המיזוג.

פרשן כלכליסט אורי טל טנא: "להודעה של גילת על ביטול הסכם המיזוג תהיה השפעה על המדדים בבורסה. כתוצאה מהמיזוג הצפוי הבורסה איפסה את המשקל היחסי של מניית גילת במדדים. כעת, לאחר שידוע שהמיזוג לא יתממש, הבורסה תחזיר בשלב מסחר הנעילה של 5 בנובמבר את המשקל של מניית גילת במדדים לרמתו המקורית (יבוטל פקטור משקל אפס). כתוצאה מכך קרנות הסל צפויות לרכוש את מניית גילת בהיקף של 45 עד 50 מיליון שקל. באותו מועד המניות מספנות ישראל ומימון ישיר יכנסו למדדים ת"א 90 ות"א 125 במסגרת המסלול המהיר, ולכן עדכון המשקל של חודש נובמבר צפוי להיות פעיל יחסית, וצפוי בו היצע מצרפי למניות מדד ת"א 90".

 

13:05 - מניות הקנאביס נסחרות בעליות חזקות, אחרי שמשרד הבריאות הודיע אתמול בערב שיאפשר ייצוא קנאביס לתקופה של שלושה חודשים, עד שיעבור התקציב. המוצרים שמאושרים לייצוא הם 66 מוצרים שמאושרים לממכר גם בישראל ושהמלאי שלהם למטופלים הישראלים גבוה. הייצוא יתאפשר מיידית רק לחברות שהתחייבו בפני משרד הבריאות למלאי זמין והורדת מחירים עבור 66 המוצרים הנמכרים למטופלים הישראלים.

בין החברות שהגיעו להסכמות עם סגן שר הבריאות יואב קיש - פנאקסיה שנוסקת ב-30%, יוניבו שמזנקת ב-17.1%, קנדוק שבבעלות אינטרקיור שקופצת ב-9.4%, תיקון עולם שמתחזקת ב-8.8%, טוגדר שעולה ב-8.6% ושיח מדיקל שמוסיפה 7%.

חממת גידול קנאביס, צילום: הילה כדי חממת גידול קנאביס | צילום: הילה כדי חממת גידול קנאביס, צילום: הילה כדי

 

11:20 - באטמ מתחזקת ב-6.5% במחזור גבוה אחרי שהודיעה כי קיבלה הזמנה ראשונית בהיקף 4.3 מיליון יורו לערכות לאבחון קורונה מרשת מעבדות גדולה באירופה. באטמ ציינה כי רשת המעבדות היא לקוחה חדשה של החברה, בסיסה באיטליה והיא מספקת בדיקות קורונה ברחבי אירופה, בעיקר לעסקים גדולים כמו שדות תעופה. הערכות יסופקו במהלך הרבעון הנוכחי - הרביעי של 2020.

"הלקוח נמצא בדירוג המקצועי ביותר של המעבדות האירופיות", אמר ד"ר צבי מרום, מנכ"ל באטמ. "העניין הרב בפתרונות שלנו גובר, ואנו מאמינים כי נקבל הזמנות גדולות נוספות מלקוחות קיימים כמו גם מלקוחות חדשים עבור מוצרים אלו. כמו כן, התקדמנו עם הבדיקות החדשות שפותחו על ידינו לאבחון קורונה, שפעת ומחלות אחרות בדרכי הנשימה. הודות לפלטפורמה הדיאגנוסטית החדשנית שלנו, אנו יכולים להציע פתרון מקיף ברמה גבוהה ולסייע להגן על בריאות הציבור במגיפה הנוכחית ומעבר לה".

העליות במדדים המובילים מתחזקות - ת"א 35 עולה ב-0.8%, ת"א 125 מוסיף 0.9% ות"א בנקים קופץ ב-1.5%.

 

10:00 - הבורסה בתל אביב פותחת את היום בעליות מתונות, למרות העליות החזקות יותר הבוקר בשווקי אסיה. ת"א 35 מטפס ב-0.5%, ת"א 125 ות"א בנקים עולים ב-0.4%.

אנלייבקס ממשיכה לרכז את המחזור הגבוה בבורסה וקופצת ב-13.5%. ביום חמישי דיווחה החברה על תוצאות בניסוי ראשוני לתרופה לקורונה ובשני ימי המסחר מאז השלימה נסיקה של כמעט פי שלושה. 

 

8:20 - קובי מימון התפטר מתפקידו כיו"ר פוליגון, לאחר ששכרו ושיפויו כדירקטור לא אושר באסיפה: "הואיל ולא אושר לי שיפוי ושכר יו״ר באסיפה הכללית של בעלי המניות הריני להודיעכם כי החלטתי לסיים את תפקידי כדירקטור וכיו״ר דירקטוריון החברה החל ממועד מכתבי זה", הודיע מימון במכתב לדירקטוריון פוליגון, שדיווחה על ההתפטרות אתמול בערב.

קובי מימון, צילום: אוראל כהן קובי מימון | צילום: אוראל כהן קובי מימון, צילום: אוראל כהן

7:40 - פוקס מרחיבה את האחזקה בללין. מייסדות הרשת  מירב כהן ורויטל לוי צוברי חתמו אתמול בערב על מכירת 25% מהחזקותיהן בחברה. 20% מהמניות נמכרו לפועלים שוקי הון ו-5% מהמניות רכשה קבוצת פוקס שהגדילה את האחזקה שלה ל55%. העסקה משקפת לללין שווי של 355 מיליון שקל. פועלים שוקי הון תשלם 71 מיליון שקל עבור המניות ופוקס תשלם 17.75 מיליון שקל.  

 

7:30 - המוקד היום בבורסה עובר לזירה הבינלאומית: המשקיעים יעקבו בשעות הקרובות אחר המגמה בבורסות המובילות הפותחות במהלך היום שבוע מסחר חדש. המסר מאסיה חיובי - מדדי ניקיי וקוספי עולים ב-1.3%, האנג סנג מתחזק ב-1.6%; בסין לא מתקיים מסחר בשל חג לאומי. המסחר יינעל בשעה 14:25 כמקובל בימי חול המועד.

אתמול ננעלה הבורסה בירוק: מדד ת"א 35 טיפס ב-0.8%, ת"א 125 עלה ב-1%, ת"א בנקים התחזק ב-1.9% בהובלת מזרחי טפחות שהוסיף 2.7%. אנלייבקס ריכזה את המחזור הגבוה בבורסה והמריאה ב-56.6% בהמשך לזינוק של 90% ביום חמישי (לאחר ניסוי ראשוני מוצלח בתרופה לקורונה). הדסית ביו, בעלת המניות העיקרית באנלייבקס, זינקה ב-51.2% במחזור גבוה.

דלק קידוחים טיפסה ב-6.9%, רציו קפצה ב-5.9% ותמר פטרוליום התחזקה ב-6.4% לאחר  שנובל אנרג'י אישרה את המיזוג עם שברון, שתהפוך לשותפה במאגרי הגז המקומיים.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות