אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גרמניה: H&M ריגלה אחרי עובדים ונקנסה בכ-35 מיליון יורו צילום: שאטרסטוק

גרמניה: H&M ריגלה אחרי עובדים ונקנסה בכ-35 מיליון יורו

כך הודיעה הנציבות הגרמנית לפיקוח על אבטחת מידע הנוגעת לפעילות הרשת השבדית בעיר נירנברג. נמסר שהרשת אספה מידע אישי של עובדים, "החל מפרטים חסרי משמעות ועד ענייני משפחה ואמונות דתיות, והובילה להפרה קשה במיוחד של זכויות הפרט"

04.10.2020, 15:28 | שירות כלכליסט

נציבות פרטיות המידע הגרמנית לפיקוח על אבטחת מידע אמרה ביום חמישי, שהיא קונסת את קמעונאית הביגוד H&M ב-35.3 מיליון יורו, לאחר שהתגלה שהחברה ריגלה אחרי כמה מעובדיה בגרמניה.

קראו עוד בכלכליסט

נציבות פרטיות המידע אמרה בהודעה שפרסמה, שהחברה השוודית אספה מידע אישי של עובדי מרכז שירות הלקוחות שלה בעיר נירנברג, "החל מפרטים חסרי משמעות ועד ענייני משפחה ואמונות דתיות".

חנות של רשת האופנה H&M במינכן, גרמניה, צילום: שאטרסטוק חנות של רשת האופנה H&M במינכן, גרמניה | צילום: שאטרסטוק חנות של רשת האופנה H&M במינכן, גרמניה, צילום: שאטרסטוק

לפי ההודעה, המידע תועד בכונן רשת אליו הייתה נגישות לחמישים מנהלים, "והוא שימש בין היתר, כדי ליצור פרופיל מפורט של עובדים לצורך קבלת החלטות בקשר להעסקתם". נציב פרטיות המידע, יוהנס קספר, אמר ש"השילוב של איסוף מידע על החיים האישיים של העובדים, ותיעוד פעילויותיהם, הוביל להפרה קשה במיוחד של זכויות הפרט של העובדים".

הפרת הפרטיות התגלתה לאחר שהמידע נחשף לזמן קצר לכל העובדים המחוברים לרשת החברה, מה שהוביל לדיווח חדשותי על איסוף המידע. H&M אמרה בתגובה ששיטות הפעולה שננקטו בנירנברג לא תואמות את הנחיותיה, אך שהיא לוקחת אחריות מלאה על האירוע, ושהיא התנצלה בפני העובדים. כמו כן היא אמרה שתבחן את נושא הקנס.

קספר בירך על החלטת החברה לשלם פיצויים לעובדים במרכז שירות הלקוחות בנירנברג, ולנקוט צעדים כדי למנוע מקרים דומים בעתיד. הוא אמר שהצעדים "מראים את כוונת החברה לתת לעובדיה את הכבוד וההוקרה שמגיעים להם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות