אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שיא בדמי השכירות בדובאי: וילה של 6 חדרים הושכרה ב-380 אלף דולר לשנה צילום: dacha-re

מפרץ תיכון חדש

שיא בדמי השכירות בדובאי: וילה של 6 חדרים הושכרה ב-380 אלף דולר לשנה

דובאי תחנוך החודש את המזרקה הגדולה בעולם כשגובה המים המקסימלי יגיע ל-105 מטר; בחריין מתחילה בגידול חקלאי ללא אדמה; בתוכנית הנחיתה על הירח של האמירויות יש 40% עובדות ובדובאי תתקיים תערוכת אנרגיה סולארית וירטואלית

05.10.2020, 12:55 | דורון פסקין

נשבר שיא דמי השכירות בדובאי

הווילות באיי הדקלים Palm בדובאי ממשיכות לשבור שיאים בדמי השכירות. לאחר שלפני מספר שבועות הושכרה וילה באי המלאכותי תמורת 900 אלף דירהם (כ-245 אלף דולר) לשנה, אתמול נודע על שיא חדש. מדובר בווילה של 6 חדרי שינה שהושכרה תמורת 1.4 מיליון דירהם (כ-381.5 אלף דולר) לשנה. החוזה נחתם לשלוש שנים. השוכר הוא אזרח צרפתי המתגורר באמירויות. יצוין כי בניית הווילה טרם הושלמה.

קראו עוד בכלכליסט

הווילות להשכרה באיי הדקלים , צילום: dacha-re הווילות להשכרה באיי הדקלים | צילום: dacha-re הווילות להשכרה באיי הדקלים , צילום: dacha-re

אטרקציה חדשה: המזרקה הגדולה בעולם

 

דובאי צפויה להיכנס שוב לספר השיאים של גינס והפעם עם פתיחתה הצפויה של המזרקה הגדולה בעולם. המזרקה, המכונה גם "מזרקת הדקלים", אמורה להיפתח לציבור ב-22 באוקטובר. היא ממוקמת ב-Pointe – טיילת יוקרתית עם שלל מסעדות, בתי קפה וחנויות בתחום הלייף סטייל שמכוונות בעיקר לתיירים. שטח המזרקה - 14,000 מ"ר, כשגובה המים המקסימלי יגיע ל-105 מטר והיא תכלול למעלה מ-3,000 נורות LED.

מזרקת הדקלים דובאי, צילום: esquireme מזרקת הדקלים דובאי | צילום: esquireme מזרקת הדקלים דובאי, צילום: esquireme

בחריין מתחילה בגידול חקלאי ללא אדמה

 

בחריין פרסמה מכרז להקמת שני פרויקטים של חקלאות ללא אדמה - אחד בדיראז על שטח של 18 דונם ואחר בחוראת עאלי Hurat A'ali על שטח של 24 דונם, במטרה להגביר את ייצור הירקות המקומי. השר לעבודות, עיריות ותכנון ערים, עיסאם בן עבדאללה ח'לף, ציין כי המכרז הוא חלק מתוכנית הממלכה לביטחון תזונתי.

מזכ"ל חקלאות ומשאבים ימיים, ד"ר נביל מוחמד אבו אל פאתח, ציין כי הפרויקט נועד לתמוך בבני נוער בחריינים המעוניינים לעבוד בתחום הייצור החקלאי ולאמץ טכנולוגיות חדשניות לייצור בר קיימא.

לדבריו, הפרויקט מיושם בשלבים – כשהפרויקט בדיראז וחוראת עאלי יבוצע בשלב הראשון, בעוד שישה אתרים נוספים יוקמו בארבע מחוזות אחרים בשלבים הבאים. לאחר השקת כל הפרויקט ייצור הירקות המקומי צפוי לגדול ב -20%.

גידולים הידרופונים בבחריין , צילום: gulf-insider גידולים הידרופונים בבחריין | צילום: gulf-insider גידולים הידרופונים בבחריין , צילום: gulf-insider

הכוח הנשי מתבלט בתוכנית הנחיתה על הירח של האמירויות

 

תוכנית האמירויות לשגר רכב חלל לירח בשנת 2024 מעניקה דחיפה אדירה לפיתוח טכנולוגיות חלל רובוטיות, כך אמר עדנאן אלראיס, בכיר בתכנית החלל של המדינה. ייצור הרכב אמור להתחיל בשנת 2022. לדברי אלראיס, כ-40% מכוח העבודה בתוכנית הירח של האמירויות הם נשים.

אם האמירויות תצליח להנחית את רכב החלל על הירח היא תהיה המדינה הערבית הראשונה שעושה זאת והרביעית בהיסטוריה בסך הכל. אלראיס ציין כי הטכנולוגיות שיפותחו עבור משימת החלל יסייעו למדינה להגשים את תוכניתה השאפתנית להקים התיישבות אנושית במאדים בשנת 2117.

לראשונה: תערוכת אנרגיה סולארית וירטואלית בדובאי

 

נושא האנרגיה הירוקה הולך ותופס תאוצה במדינת איחוד האמירויות. אחד הענפים הבולטים היא האנרגיה הסולארית, דבר שיבוא לידי ביטוי באירוע וירטואלי שייערך החודש - תערוכת המים, האנרגיה, הטכנולוגיה והסביבה (WETEX) ה-22 תתקיים ב-28-26 באוקטובר. רשות החשמל והמים של דובאי (DEWA) כבר הודיעה על השתתפותן של מספר חברות בינלאומיות הפעילות בתחום הקיימות בתערוכה.

DEWA תספק דוכן וירטואלי תלת ממדי עבור כל משתתף שיציג את מוצריו באופן מקוון. כדי ליצור אווירה "חיה", המבקרים והמציגים יכולים לבחור באווטאר אינטראקטיבי לביקור בדוכני התערוכות, לנהל צ'אט בווידאו עם המציגים ולעיין בחומרי ההסברה שלהם. המבקרים יכולים גם להשתתף במספר רב של סמינרים בהנחיית מומחים בולטים מרחבי העולם, תוך שימוש בטכנולוגיות החכמות.

האמירויות עדכנה את רשימת חומרי ההדברה המותרים לשימוש

 

המשרד לשינויי אקלים ואיכות הסביבה באיחוןד האמירויות עדכן את רשימת חומרי ההדברה המותרים לשימוש במדינה הן למניעת מזיקים לבריאות הציבור והן מזיקים חקלאיים.

הרשימה המעודכנת כוללת 401 חומרי הדברה כולל מינונים ספציפיים, סוכנויות ומוסדות המורשים לסחור ולמכור חומרים אלה.

העדכון יצא לאחר שבתקופה האחרונה נאסרו מספר חומרי הדברה אשר הוכחו כי הם מסוכנים לבריאות האדם, בעלי החיים והסביבה. הדבר נעשה לאחר אימות על בסיס מידע מטעמם של ארגונים בינלאומיים. המשרד הצהיר כי עדכון רשימת ההדברה מתבצע באמצעות ועדה מדעית להדברה, המיוצגת על ידי כל הרשויות המקומיות באיחוד האמירויות הערביות.

הכותב הוא מנהל חברת קונקורד MENA www.concordmena.com 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות