אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחיו של השר לשת"פ אזורי לוביסט של חברות מסחריות; אקוניס: "אין פוטנציאל לניגוד עניינים" צילום: גיא אסיאג

אחיו של השר לשת"פ אזורי לוביסט של חברות מסחריות; אקוניס: "אין פוטנציאל לניגוד עניינים"

עומרי אקוניס, שעובד בחברת הלובינג אימפקט, מייצג חברות תקשורת, אופטיקה, ואיגודים עסקיים. השר אקוניס ציין בשאלון ניגוד העניינים שמילא משרדו כי לא אמורים להתקיים ממשקים. אקוניס הוסיף בתגובה: "אמנע מכל עיסוק בתיקים של אחי"

05.10.2020, 14:23 | צביקה זרחיה ותומר גנון

השר לשיתוף פעולה אזורי, אופיר אקוניס, דיווח למשרד המשפטים כי לאחיו, עומרי אקוניס העובד בחברת הלובינג וקשרי הממשל אימפקט (IMPACT), לא אמורים להיות ניגודי עניינים פוטנציאליים עם משרדו, וזאת על אף שאחיו מייצג חברות עסקיות ואיגודים עסקיים שעשויים לקדם שיתופי פעולה כלכליים ועסקיים עם מדינות המפרץ הפרסי שנחתמו איתם לאחרונה הסכמי שלום. כך עולה מהסדר ניגוד העניינים של אקוניס, שאושר בסוף חודש אוגוסט.

אקוניס מילא את השאלון לאיתור ניגודי עניינים ב-10.8, שלושה ימים לפני שהסכם השלום עם איחוד האמירויות הערביות הוצג לציבור (13.8). במסגרת הסדר ניגוד העניינים שנערך ונחתם שבועיים לאחר שמילא את השאלון (25.8), על ידי המשנה ליועץ המשפטי לממשלה דינה זילבר, נכתב כי הוא מסר שאחיו עומרי אקוניס עובד כשכיר בחברת IMPACT אשר תחום עיסוקה הוא קשרי ממשל, לובינג, ניהול משברים וייעוץ אסטרטגי.

אקוניס ציין בשאלון שמסר למשרד המשפטים כי אחיו לא עוסק ולא יעסוק בתחומים שעליהם הוא מופקד כשר לשיתוף פעולה אזורי, ולפיכך לא אמורים להתקיים ממשקים של ניגוד עניינים פוטנציאלים.

השר לשיתוף פעולה אזורי, אופיר אקוניס, צילום: עטא עוויסאת השר לשיתוף פעולה אזורי, אופיר אקוניס | צילום: עטא עוויסאת השר לשיתוף פעולה אזורי, אופיר אקוניס, צילום: עטא עוויסאת

עם זאת מעיון באתר הכנסת ברשימת הלקוחות שמייצג אחיו של השר, עולה כי נמנים עליהם בין היתר חברות עסקיות בתחומי התקשורת (בזק, פלאפון) התרופות (מרק), האופטיקה (אופטיקנה), הביטוח (מימון ישיר), וההשכלה (ג'ולט), וכן איגודים עסקיים (למשל איגוד המשתמשים בתובלה ימית בתפזורת לשינוע גרעינים ומספוא). על פניו לכל אלה עשויים להיות בעתיד אינטרסים שונים במשרד שעליו הוא מופקד, שיתוף פעולה אזורי, ולא רק עם האמירויות ובחריין אלא גם מול מדיניות שיש איתן הסכמי שלום מזה תקופה ארוכה – מצרים או ירדן.

מלשכתו של השר אופיר אקוניס נמסר: "דיווחו של השר בשאלון ניגוד העניינים מהימן ומדויק, והתשובות בו ברורות מאוד. ההסדר אושר על ידי המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, הגברת דינה זילבר בחודש אוגוסט האחרון. השר כמובן יימנע מכל עיסוק בתיקים שבהם מטפל אחיו במסגרת עבודתו. בכל מקרה, כפי שכתבה המשנה ליועמ"ש, אם יחול שינוי כלשהו, השר ידווח למשרד המשפטים וינהג, כתמיד, על פי ההנחיות והחוק".

מאימפקט נמסר: "חברת אימפקט גאה להעניק מזה 20 שנים שירותי ייעוץ מיטבים ללקוחותיה. כמו יתר עובדי החברה גם מר אקוניס מחויב להימנעות מניגוד עניין ולקוד האתי בענף השדלנות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות