אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רגב ואמסלם לא מינו נציגים, ודירקטוריון נת"ע מושבת צילום: אלכס קולומויסקי, אבי מועלם

בלעדי לכלכליסט

רגב ואמסלם לא מינו נציגים, ודירקטוריון נת"ע מושבת

שרת התחבורה והשר הממונה על רשות החברות לא מינו מחליפים לדירקטורים שסיימו כהונתם והשאירו דירקטוריון ללא קוורום וללא אפשרות לפקח על פעילות נת"ע. אמסלם תולה את האשם במערכות הבחירות, ומבטיח למצוא פיתרון "מוקדם ככל הניתן"

06.10.2020, 06:51 | ליאור גוטמן

דירקטוריון חברת נת"ע (נתיבי תחבורה עירוניים) אינו פעיל בשבועות האחרונים לאחר ששלושה דירקטורים פרשו ממנו עם סיום כהונתם הקצובה בת השלוש שנים.

ל"כלכליסט" נודע כי בדירקטוריון החברה, שאחראית על בניית מערך הרכבות הקלות במרכז המדינה, חברים כעת שלושה אנשים שמונו מטעם משרדי הממשלה - היו"ר רמי בלינקוב, אורית רישפי וחווה שכטר, והדירקטור הרביעי - מהנדס עיריית תל אביב (או נציגו). אולם כדי לאפשר פעילותו, צריך חמישה חברים כדי שיהיה "קוורום".

קראו עוד בכלכליסט

השר דודי אמסלם והשרה מירי רגב, צילום: אלכס קולומויסקי, אבי מועלם השר דודי אמסלם והשרה מירי רגב | צילום: אלכס קולומויסקי, אבי מועלם השר דודי אמסלם והשרה מירי רגב, צילום: אלכס קולומויסקי, אבי מועלם

בקיץ עוד כיהנו בדירקטוריון שישה חברים שמונו על ידי הממשלה, אולם בחודשיים האחרונים פרשו שלושה, והשרים שמופקדים על נת"ע לא מינו מחליפים. הדירקטוריון מתכנס מספר פעמים בחודש, ומעבר לבקרה על פעילות החברה וההנהלה, הוא אמור לקיים מספר ועדות משנה (כספים, ביקורת) שקריטיות לגוף שמגלגל כ־47 מיליארד שקל בבניית שלושה קווי רכבת קלה, ואמור לקבל לידיו את פרויקט המטרו שתוקצב בכ־150 מיליארד שקל. כעת פרוייקטי התחבורה הגדולים במדינה פועלים ללא פיקוח או בקרה מלאים.

השרים האחראיים למינוי דירקטורים הם שרת התחבורה מירי רגב, שנת"ע באחריותה. רגב מודעת לחשיבות פעילותה של נת"ע ואף הספיקה לבקש תוספת תקציב של כ־1.1 מיליארד שקל לפרויקט הקו הראשון, ממנו אישר לה האוצר רק חצי מהסכום, וגם להכריז על הארכת הקו בעוד כארבעה ק"מ עם חיבור חדש מבת ים לראשון לציון, פרויקט שעדיין לא אושר לו תקציב. השר השני שמופקד על הנושא הוא דודי אמסלם, שאחראי על רשות החברות הממשלתיות, ולכן כל מינוי מחייב את אישורו.

מעל שניהם ניצבת ועדת ההיגוי של משרדי האוצר והתחבורה, שמפקחת על פעילות החברה.

בנת"ע מסבירים כי "עד כה לא התעוררה בעיית הקוורום ובנת"ע מקווים שעד ישיבת הדירקטוריון הבאה בסוף אוקטובר הבעיה תפתר. דירקטוריון החברה ממשיך לקיים קשר שוטף תוך שיתוף פעולה מלא עם גורמי הממשלה הרלוונטיים".

מלשכתו שר הדיגיטל הלאומי והממונה על רשות החברות דודי אמסלם נמסר: "נושא המחסור בדירקטורים ידוע ומוכר לשר. הוא נובע כתוצאה מכך שמדינת ישראל היתה בתוך שלוש מערכות בחירות, כאשר בתקופה זו היו מגבלות על מינוי דירקטורים, בכלל החברות והתאגידים בארץ. השר מטפל בנושא זה מול הרשות ומול השרים הממנים. גם במקרה זה ימצא פיתרון, מוקדם ככל הניתן".

מהשרה מירי רגב לא התקבלה תגובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות