אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעלי עסקים קטנים מאיימים לפתוח ביום ראשון: "מהו קנס לעומת הצלת חיים" צילום: אדם קפלן

בעלי עסקים קטנים מאיימים לפתוח ביום ראשון: "מהו קנס לעומת הצלת חיים"

קבוצת המחאה "לא יהיה בסגר" שכוללת עשרות אלפי עסקים שיגרה מכתב לרה"מ נתניהו, בו היא מבקשת להכריז על פתיחה ב-11 באוקטובר "כדי למנוע חורבנם הסופי"; "הטלתם סגר מבלי לשלם פיצוי. כיבדנו עד עכשיו, אך לא עוד. לא חוששים מהקנסות. הנזקים שנגרמים לעסקינו עולים עליהם עשרות מונים"

05.10.2020, 17:55 | אורנה יפת

בעלי עסקים קטנים מאיימים לפתוח את בתי העסק ביום ראשון הקרוב, בלי קשר להנחיות שיינתנו. קבוצת המחאה "לא יהיה בסגר" שהקים תמיר ברלקו בפייסבוק, ושכוללת עשרות אלפי עסקים קטנים, שיגרה מכתב למשרד ראש הממשלה בו הם מבקשים להכריז על פתיחת העסקים ב-11 באוקטובר, "כדי למנוע את חורבנם הסופי".

קראו עוד בכלכליסט

את ההחלטה לסגור את העסקים, בלי אבחנה, מגדירים חברי הקבוצה כהחלטה אסונית מבחינה קיומית של עסקים קטנים. "הסגר הפעם הוא בבחינת יותר מדי!", כותב ברלקו, מוביל המחאה.

חנות סגורה בסוקולוב, צילום: אדם קפלן חנות סגורה בסוקולוב | צילום: אדם קפלן חנות סגורה בסוקולוב, צילום: אדם קפלן

"עסקים שנבנו בעשר אצבעות נמצאים על בלימה ועל סף קריסה, כאשר הטלתם סגר מבלי ששולם לנו ומראש פיצוי מלא - סגר שסופו לא ידוע ובמסגרתו נדרשנו להוציא את עובדינו לחל"ת או לחופשות כפויות והסחורות נותרו בידינו כאבן שאין לה הופכין"... "כיבדנו עד עכשיו את החלטת הממשלה, אך לא ניתן יותר. ככל ולא תינתן הוראה על פתיחת כל העסקים הקטנים החל מיום א הקרוב – אין לנו אפשרות אחרת אלא לצאת למלחמה על הבית ועל פרנסתנו".

לדברי ברלקו: "אנחנו לא חוששים מהקנסות שיוטלו עלינו, ככל שיוטלו.. הנזקים היומיומיים שנגרמים לעסקינו עולים עליהם עשרות מונים. מהו קנס כספי לעומת מעשה שמשמעותו הצהלת מפעל חיינו"..."לכן מיום א' הקרוב בעלי העסקים הקטנים לא ישעו יותר לסגר נוסף ויפתחו את עסקיהם. אנו מגובים משפטית ובוודאי ציבורית וניתן גיבוי לכל בעל עסק קטן שייפתח את דלתו ויתן שירות ללקוחותיו. לא ניתן שוב את ראשינו לגרדום כלכלי שסופו פגיעה בחיינו ובמשפחותינו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות