אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מגדל ביטוח חתמה על הסכם למימון הקמת דאטה סנטר בבריטניה  צילום: רמי זרניגר

מגדל ביטוח חתמה על הסכם למימון הקמת דאטה סנטר בבריטניה

החברת תממן 80 מיליון ליש"ט מתוך הפרויקט בווילס, שעלותו כ-320 מיליון ליש"ט. בשנה האחרונה ביצעה מגדל 6 עסקאות למימון מרכזי מידע בינלאומיים בהיקף של 1.5 מיליארד שקל והיא צופה להגיע להיקף מימון של 2 מיליארד שקל בתחום

05.10.2020, 19:57 | נעמי צורף

מגדל ביטוח חתמה על הסכם למימון הקמת מרכז אחסון מידע (Datacenter) בעל קיבולת של 180 מגה וואט בבריטניה. מגדל תממן 80 מיליון ליש"ט (כ-350 מיליון שקל), מתוך הפרויקט שיוקם בווילס ומימונו הכולל צפוי לעמוד על כ- 320 מיליון ליש"ט.

בשנה האחרונה ביצעה מגדל 6 עסקאות של מימון מרכזי מידע בינלאומיים בהיקף כולל של 1.5 מיליארד שקל והיא צופה להגיע עד סוף השנה להיקף מימון של 2 מיליארד שקל בתחום זה.

קראו עוד בכלכליסט

אחסון מידע נחשב לתחום צומח בתקופה האחרונה ולו מאפייני אשראי חזקים ותשואות גבוהות. ההתפתחות בתחום נשענת בעיקר על עליה מתמדת בהיקף השימוש במידע דיגיטלי, שהחלה באופן טבעי בשנים האחרונות וקיבלה חיזוק משמעותי מהשינויים באורחות החיים שנבעו ממשבר הקורונה – כמו מעבר לעבודה ולמידה מהבית וקבלת שירותים שונים מרחוק.

רן עוז מנכ"ל מגדל ביטוח, צילום: רמי זרניגר רן עוז מנכ"ל מגדל ביטוח | צילום: רמי זרניגר רן עוז מנכ"ל מגדל ביטוח, צילום: רמי זרניגר

בנוסף לכך, ישנן שתי מגמות מרכזיות שהביאו לגידול בביקוש למרכזי מידע גדולים: עלייה בהעברת נתונים במכשירים ניידים, רשתות חברתיות, שירותי ענן, ביג דאטה ו-IOT; ומעבר של חברות רבות לקבלת שירותים דרך מיקור חוץ, על רקע יתרונות של ספקים עצמאיים מתמחים ולעיתים גם חוסר יכולת של ארגונים לספק את הגידול בביקוש.

מרכזי אחסון המידע הם מרכזים פיזיים בצורת מבנים מאובטחים שכוללים מערכות תשתית המאפשרות ללקוחותיהם לאחסן בהם מידע תוך הצבת שרתים מתאימים. המערכות במבנה נדרשות להבטיח אספקת חשמל רציפה ויציבה, קירור מתאים ויציב של השרתים וחיבורים מתאימים לרשתות התקשורת. הפרמטרים המרכזיים בהם נדרש לעמוד מרכז אחסון מידע כוללים מיקום אטרקטיבי (בעיקר חיבור לרשת תקשורת מרכזית), הבטחת רמת זמינות גבוהה (אמינות) ויעילות השימוש בחשמל (PUE).

הענף נחשב להשקעה טובה בשל מאפיינים דפנסיביים היוצרים רגישות נמוכה להשפעות כלכליות עם לקוחות עוגן איתנים כדוגמת מייקרוסופט, אמזון, גוגל פייסבוק ועוד. בנוסף, החוזים הנחתמים מול הלקוחות ארוכים בדרך כלל ושיעור הנטישה של הלקוחות נמוך יחסית בשל עלויות מעבר גבוהות.

"זיהינו את תחום מרכזי אחסון המידע כתחום צומח ואמין מאוד עם פוטנציאל לפרמיה משמעותית על תשואות החוב הסחיר של החברות הפועלות בתחום", אמר גיא פישר, מנהל חטיבת ההשקעות במגדל ביטוח. "השקעותינו בתחום מהוות נדבך נוסף ביישום אסטרטגיית ההשקעות החדשה של החברה, הכוללת גם השקעה בנכסים אלטרנטיביים, בהם טרם נוצרה עליית ערך אגרסיבית וקיים פוטנציאל להשיג תשואות עודפות יותר לעומת העבר".

כאמור, בשנה האחרונה ביצעה מגדל השקעות של כ-1.5 מיליארד דולר במרכזי מידע במדינות רבות בעולם ביניהן: ארה"ב, הולנד, צרפת, בריטניה, אוסטרליה ועוד. העסקאות בוצעו לתקופת של 4-5 שנים במרווח ממוצע של 3-4%, המשקף פרמיה משמעותית על תשואות החוב הסחיר של החברות הפועלות בתחום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות