אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טראמפ: אשתחרר הלילה מבית החולים, אל תפחדו מהקורונה צילום: רויטרס

טראמפ: אשתחרר הלילה מבית החולים, אל תפחדו מהקורונה

נשיא ארה"ב שנדבק בנגיף הודיע בטוויטר שישתחרר מבית החולים וולטר ריד, אחרי שלושה ימי אשפוז. "אני מרגיש טוב יותר ממה שהרגשתי לפני 20 שנה!", צייץ. הוא קרא לאמריקנים "לא לפחד" מהנגיף שהפיל יותר מ-200 אלף קורבנות בארצו, והוסיף: "אל תתנו לנגיף לשלוט לכם בחיים". רופאיו של טראמפ: הוא לא יצא מכלל סכנה, אבל יכול לחזור לבית הלבן

05.10.2020, 22:38 | ynet
נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הודיע הערב (ב') כי ישתחרר הלילה מבית החולים וולטר ריד שליד וושינגטון, שלושה ימים לאחר שאושפז בו כיוון שחלה בקורונה.

קראו עוד בכלכליסט

בציוץ בטוויטר הודיע טראמפ כי ישתחרר מבית החולים בשעה בשעה 6:30 בערב (01:30 לפי שעון ישראל). "אני מרגיש מאוד טוב! אל תפחדו מהקורונה. אלך תתנו לה לשלוט לכם בחיים. פיתחנו, תחת ממשל טראמפ, ידע ותרופות מאוד נהדרים. אני מרגיש טוב יותר ממה שהרגשתי לפני 20 שנה!".

הודעתו של טראמפ מגיעה על רקע דיווחים בארה"ב שהנשיא מעוניין לצאת כמה שיותר מהר מהאשפוז, וחושש מכך שהדיווחים על מצבו הרפואי מציגים אותו כ"חלש" בפני הציבור, פחות מחודש לפני הבחירות ב-3 בנובמבר. גורם המעורה בפרטים אמר לרשת CNN כי הנשיא אמר מהסוויטה הנשיאותית בבית החולים: "אני צריך לצאת מפה".

זמן קצר לאחר הודעתו של טראמפ עדכן רופאו האישי, ד"ר שון קונלי, על מצבו הרפואי של הנשיא. קונלי אמר שהנשיא אולי "לא לחלוטין יצא מכלל סכנה", אך שרופאיו מסכימים שמצבו הרפואי השתפר ומאפשר כעת את שחרורו מבית החולים אל הבית הלבן - שם ימשיך הנשיא להיות בבידוד ותחת מעקב רפואי צמוד. לדברי קונלי, אין שירות שכעת טראמפ נזקק לו ושלא נגיש בבית הלבן.

 

צוות הרופאים שהתכנס למסיבת עיתונאים מחוץ לבית החולים ציין שטראמפ לא סובל מחום כבר 72 שעות ושרמות החמצן שלו בדם שגרתיות. הרופאים הוסיפו שטראמפ לא סובל מאף בעיה בדרכי הנשימה.

 

לפני העדכון הערב על מצבו הביעו מומחי רפואה בארה"ב חשש שבכך שטראמפ מנסה לדחוף לשחרור מהיר מבית החולים, הוא עלול לגרום לצוות הרפואי שלו לקבל החלטה שגויה או פזיזה. אתמול הודה ד"ר קונלי כי לא חשף מוקדם יותר בפני הציבור שטראמפ קיבל תוספת חמצן לפני שאושפז ושרצה לשקף את "הגישה המעודדת" של הרופאים ושל הנשיא.

 

טראמפ בסיבוב שאליו יצא במכונית, צילום: אם סי טי טראמפ בסיבוב שאליו יצא במכונית | צילום: אם סי טי טראמפ בסיבוב שאליו יצא במכונית, צילום: אם סי טי

טראמפ, נזכיר, הודיע שהוא ורעייתו מלניה נדבקו בקורונה ביום שישי, לקראת השעה 1 בלילה (שעון ארה"ב). לפי דיווחים, טראמפ הודיע על כך רק לאחר בדיקה שנייה שנעשתה לו ביום חמישי. הבדיקה הראשונה שלו חזרה באותו יום חיובית, לאחר האירוע שקיים עם תורמים בניו ג'רזי - בו נחשפו אליו כ-200 איש. יצוין שטראמפ סופג ביקורת על כך שקיים את האירוע למרות שכבר אז ידע שהעוזרת הבכירה שלו הופ היקס נדבקה בקורונה.

למרות שהפרטים הללו לא נחשפו תחילה, כעת ידוע שטראמפ החל לפתח תסמיני מחלה מדאיגים במהירות ביום שישי, אז סבל מחום גבוה ונרשמה אצלו ירידה בשיעור החמצן בדם. הוא קיבל תוספת חמצן והרופאים החליטו בעקבות זאת לפנותו לבית החולים וולטר ריד. אירוע נוסף של ירידה בשיעור החמצן בדמו של הנשיא אירע בשבת.

טראמפ טופל במספר רב של תרופות וטיפולים כדי למנוע ממנו ממחלתו להחמיר, אם כי כמה מומחי רפואה הביעו דאגה מכך שערבוב מספר רב של טיפולים עלול דווקא להזיק לנשיא. בין היתר טראמפ קיבל טיפול ניסיוני בנוגדנים, הוא ממשיך כעת לקבל את התרופה "רמדסיביר" וקיבל גם את התרופה הסטרואידלית דקסמתזון - שניתנת בדרך כלל לחולי קורונה קשים.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ במשרדו בבית החולים, צילום: רויטרס נשיא ארה"ב דונלד טראמפ במשרדו בבית החולים | צילום: רויטרס נשיא ארה"ב דונלד טראמפ במשרדו בבית החולים, צילום: רויטרס

הידבקותו של טראמפ בנגיף מגיעה אחרי שזלזל במשך חודשים בהנחיות הבריאות של ממשלו שלו, ורק בעימות האחרון בשבוע שעבר עם יריבו הדמוקרטי ג'ו ביידן לעג לו על כך שהוא עוטה את "המסכה הכי גדולה שיש".

בסרטון שפרסם בלילה האחרון טען טראמפ כי למד רבות על הנגיף לאחר שנדבק בו בעצמו, וכי זה "בית הספר האמיתי, לא בית הספר של בואו-נקרא-ספר". אלא שמיד לאחר פרסום הסרטון הזה יצא לסיבוב קצר במכונית משוריינת מחוץ לבית החולים, כדי לנופף לשלום לתומכיו, צעד שלפי הדיווחים בארה"ב נועד להציג לאמריקנים שהנשיא שלהם מתפקד היטב.

כעת סופג טראמפ ביקורת נוספת על כך שסיכן לכאורה את אנשי השירות החשאי שנאלצו ללוות אותו במכונית. בבית הלבן טענו כי הנסיעה הקצרה קיבלה את אישור הצוות הרפואי וכי המאבטחים לבשו ציוד מגן, אך אפילו אחד הרופאים בתוך בית החולים וולטר ריד עצמו מתח ביקורת על המהלך, שאותו כינה "תעלול פוליטי".

תסכול נשמע גם בקרב סוכני השירות החשאי עצמם, שבעבר כמה מהם נדבקו בעצרות הבחירות ההמוניות שטראמפ ממשיך לקיים למרות המגפה. "התסכול על איך שמתייחסים אלינו בכל הנוגע להחלטות הנוגעות למחלה הזאת החל עוד לפני זה (הנסיעה של טראמפ מחוץ לבית החולים). אנחנו לא חד-פעמיים", אמר ל-CNN סוכן פעיל בשירות החשאי. סוכן אחר הביע תדהמה מהתנהלותו של טראמפ, והדגיש שלסוכנים ששומרים עליו לא הייתה יכולת לסרב להשתתף בנסיעה הקצרה. "אתה לא יכול לומר לא", אמר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות