אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ג'ון מק'אפי נעצר בספרד ויוסגר לארה"ב: מואשם בהעלמת מס בהיקף מיליוני דולרים צילום: בלומברג

ג'ון מק'אפי נעצר בספרד ויוסגר לארה"ב: מואשם בהעלמת מס בהיקף מיליוני דולרים

לפי טענת הרשויות בארה"ב, מייסד יצרנית תוכנת האנטי וירוס הקרויה על שמו לא דיווח בין השנים 2018-2014 על רווחיו מקידום מטבעות וירטואלים, מעבודות ייעוץ והרצאות וממכירת הזכויות לסיפור חייו עבור הפקת סרט דוקומנטרי. הטענות לא נוגעות לפעילות החברה, אותה מכר בעבר; אם יורשע, מק'אפי עלול לעמוד בפני עונש מאסר של עד 30 שנה

06.10.2020, 11:22 | שירות כלכליסט

ג'ון מק'אפי, המייסד של יצרנית תוכנת האנטי וירוס הקרויה על שמו, מואשם בהעלמת מס בארה"ב לאחר שלא דיווח על מיליוני דולרים שהרוויח מקידום מטבעות וירטואלים, מעבודות ייעוץ והרצאות וממכירת הזכויות לסיפור חייו עבור הפקת סרט דוקומנטרי; כך לפי טענת הרשויות בארה"ב. עוד נטען, כי מק'אפי הסתיר נכסים ממס הכנסה, כולל נדל"ן, כלי רכב ויאכטה, אותם רשם על שמם של אחרים. ההאשמות האמורות נוגעות למק'אפי באופן אישי, ולא לפעילות החברה.

קראו עוד בכלכליסט

ג ג'ון מק'אפי | צילום: בלומברג ג

מ'קאפי נעצר בספרד לאחר שביוני הוגש נגדו בממפיס כתב אישום על העלמת מס וסירוב להגיש הצהרות מס. כעת הוא עומד בפני תהליך הסגרה לארה"ב.

מק'אפי התפרסם לאחר שפיתח תוכנת אבטחה כבר בימיו הראשונים של האינטרנט, ובעבר כבר נקלע לבעיות מול הרשויות בארה"ב וגם בבליז, שם נחשד ברצח שכנו. לפי כתב האישום הנוכחי, מק'אפי לא הגיש הצהרות מס בין השנים 2014-2018, על אף שהרוויח "הכנסה משמעותית" ממספר מקורות. עם זאת, בכתב האישום לא טוענים כי מקור הכנסותיו של מק'אפי באותן שנים בחברת מק'אפי, אותה כבר מכר.

לפי כתב האישום, מק'אפי העלים מס על ידי כך שהעביר את הכנסתו לחשבונות בנק ולבורסות למסחר במטבעות קריפטו שהיו רשומים על שמם של אחרים. אם יורשע, מק'אפי עלול לעמוד בפני עונש מאסר של עד 30 שנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות