אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשטרה מבקשת מהיועמ"ש אישור לפתוח בחקירה נגד גמליאל צילום: אלכס קולומויסקי

המשטרה מבקשת מהיועמ"ש אישור לפתוח בחקירה נגד גמליאל

לאור העובדה שהשרה להגנת הסביבה הפרה את ההגבלות שהטילה הממשלה בשל הקורונה וזכתה לביקורת ציבורית קשה, העבירה המשטרה ליועמ"ש אביחי מנדלבליט את החומרים שברשותה ואשר פורסמו בתקשורת

06.10.2020, 12:24 | עמיר קורץ

המשטרה מבקשת אישור מהיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לפתוח בחקירה נגד השרה להגנת הסביבה גילה גמליאל: בעקבות החשד שעלה כי גמליאל הפרה לכאורה את הגבלות הקורונה, ולאור העובדה שגמליאל שרה מכהנת, העבירה יחידת החקירות במשטרת ישראל את החומרים אשר ידועים לה - ואשר נחשפו בתקשורת - ליועמ"ש וביקשה אישור לפתוח בחקירה בנושא. פתיחה בחקירה נגד שר מחייבת כמובן את אישורו של היועמ"ש.

קראו עוד בכלכליסט

המידע עליו נסמכת המשטרה הוא זה שפורסם עד כה בתקשורת, לפיו גמליאל הפרה את הגבלות הקורונה ובין השאר העבירה את יום כיפור בבית חמיה בטבריה, המרוחק 150 קילומטר מביתה, וביקרה והתפללה בבית כנסת בעיר.
גילה גמליאל, צילום: אלכס קולומויסקי גילה גמליאל | צילום: אלכס קולומויסקי גילה גמליאל, צילום: אלכס קולומויסקי

בנוסף, אחרי שהיא גילתה כי נדבקה בקורונה, במשרד הבריאות חשדו כי גמליאל ניסתה להטעות את החוקרים האפידמיולוגיים כדי להסתיר את שהותה בטבריה, שיקרה להם ואף ניסתה לחמוק מלענות לשיחותיהם.

הפרסום על כך אתמול עורר סערה גדולה וקריאות להתפטרות ולפיטורי גמליאל שמצידה צייצה בתגובה כי פעלה במגבלות הסגר, אולם הודתה כי "שגיתי בשיקול דעתי והיה מקום לנוהג אחרת. אני מבקשת להתנצל על כך בפני הציבור, ומודיעה שאני אשלם את הקנס הנדרש".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות