אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התיירות העולמית תפסיד 1.2 טריליון דולר בגלל הקורונה צילום: רויטרס

התיירות העולמית תפסיד 1.2 טריליון דולר בגלל הקורונה

על פי הערכות איגוד התיירות העולמי, הענף שמהווה 7% מהסחר הבינלאומי ואחראי על אחת מכל עשר משרות בעולם, צפוי להתכווץ השנה ב-60%-80%

07.10.2020, 08:26 | שירות כלכליסט
ענף התיירות, המהווה את אחד ממנועי הצמיחה המרכזיים של הכלכלה העולמית, היה בין הראשונים להיפגע ממשבר הקורונה. על פי הערכות איגוד התיירות העולמי, לנוכח מגבלות התנועה המתמשכות והמיתון, הוא יהיה גם בין האחרונים להחלים.

הענף שמהווה 7% מהסחר הבינלאומי ואחראי על אחת מכל עשר משרות בעולם, צפוי להתכווץ השנה ב־80%-60%, וההפסדים עלולים להסתכם בכ־1.2 טריליון דולר. ההשפעות מרחיקות לכת ומורגשות גם בענפים הקשורים בתעשייה, כמו בנייה, מזון ותחבורה. ההערכות הן כי 120 מיליון משרות נמצאות בסכנה.

עם התפשטות המגפה נאלץ ענף התעופה לקרקע מטוסים ולקצץ אלפי משרות, זאת לאחר שני עשורים של צמיחה יציבה. בעוד ב־1998 מכרו חברות התעופה בעולם כרטיסי טיסה בשווי מצרפי של 1.46 מיליארד דולר, ב־2019 כבר עמד הנתון על 4.54 מיליארד דולר.

רומא בקורונה, צילום: איי אף פי רומא בקורונה | צילום: איי אף פי רומא בקורונה, צילום: איי אף פי

על פי נתוני חברת המחקר סיריום, עד אמצע אפריל השנה אוחסנו כ־14,400 מטוסי נוסעים, המהווים 65% מהצי העולמי. עם חברות התעופה שהגיעו לסף קריסה או שהתמוטטו לחלוטין נמנות וירג'ין אוסטרליה, וירג'ין אטלנטיק ופלייבי הבריטיות, כמו גם קומפס וטרנס סטייטס האמריקאיות.

ביוני פרסם איגוד התעופה הבינלאומי (IATA) תחזית שלפיה יתכווצו השנה הכנסות הענף ב־419 מיליארד דולר, סכום השווה ל־50% מהכנסות חברות התעופה אשתקד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות