אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נעילה שקטה בבורסה; דסק"ש ניתרה ב-9.6%, רציו קפצה ב-5.1% צילום: בלומברג

דיווח שוטף

נעילה שקטה בבורסה; דסק"ש ניתרה ב-9.6%, רציו קפצה ב-5.1%

מדדי ת"א 35 ו-125 מחקו 0.1%, מחר נעילה מוקדמת אחרונה ב-14:25 בשל חול המועד; מגה אור הגישה הצעה לרכישת השליטה בדסק"ש לפי שווי של 1.27 מיליארד שקל; השלמת עסקת שברון-נובל ממשיכה להקפיץ את השותפות במאגר לווייתן: רציו נוסקת ביותר מ-20% מתחילת החודש, דלק קידוחים ממריאה אף היא ביותר מ-20% ב-7 ימי מסחר

07.10.2020, 14:31 | נועם לנדמן

דיווח שוטף מהבורסה בת"א: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב ועדכוני האנליסטים 

 

ת"א 35 ת"א 125 בנקים-5 טכנולוגיה ביומד נפט וגז נדל"ן

 

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

14:25 - מדדי הבורסה ננעלו ללא תנועות מהותיות: ת"א 35 ו-125 ירדו ב-0.1%. אופקו זינקה ב-6.4% בראש מדד הדגל, לייבפרסון קפצה ב-5.1%. מחר תתקיים נעילה מוקדמת אחרונה בשל חול המועד.

עוד בלטו: דסק"ש ניתרה ב-9.6%, מגה אור הגישה הצעה לרכישת השליטה בדסק"ש לפי שווי של 1.27 מיליארד שקל. השלמת עסקת שברון-נובל ממשיכה להקפיץ את השותפות במאגר לווייתן - רציו זינקה ב-5.1%.

13:05 - המגמה בבורסה התהפכה, בהתאם לירידות באירופה (למרות שהחוזים בניו יורק עולים), ייתכן שבגלל הזינוק היומי באבטלה בישראל: מעל 4,200 דורשי עבודה חדשים נוספו ב-24 שעות. מדד ת"א 35 יורד ב-0.4%, ת"א 125 מוחק 0.3%.

11:15 - ארקו החזקות הודיעה הבוקר כי השלימה באמצעות החברה הבת GPM את רכישת אמפייר פטרוליום האמריקאית תמורת 364.5 מיליון דולר - התנאי שהוצב למיזוג עם היימקר Haymaker Acquisition - שיוביל אותה לנאסד"ק, בשווי של 1.5 מיליארד דולר. החברה הבת GPM מפעילה 1,335 תחנות דלק וחנויות נוחות ברחבי ארה"ב. הרכישה של אמפייר תאפשר ל-GPM אספקת דלקים לתחנות דלק. מניית ארקו מטפסת בת"א ב-1.5%.

תחנת דלק וחנות נוחות של GPM בארה"ב, צילום: יח"צ תחנת דלק וחנות נוחות של GPM בארה"ב | צילום: יח"צ תחנת דלק וחנות נוחות של GPM בארה"ב, צילום: יח"צ

10:00 - עליות בפתיחת המסחר, כשברקע מגמה דומה באסיה הבוקר ובחוזים בניו יורק בשעה מוקדמת זו: מדד ת"א 35 מטפס ב-0.6%, כמו גם ת"א 125. בולטות בפתיחה - מגה אור קופצת ב-5%, לאחר שהגישה הצעה לרכישת השליטה בדסק"ש לפי שווי של 1.27 מיליארד שקל - מניית דסק"ש מזנקת ב-7.7%. עוד בפתיחה - לייבפרסון ואופקו קופצות ב-5%. רציו מטפסת ב-4% וב-20% מתחילת החודש, עקב השלמת עסקת שברון-נובל.

9:30 - אלביט מערכות מדווחת שהחברה הבת זכתה בחוזה מסגרת לכמות וזמן בלתי קבועים ובסכום גג של כ-50 מיליון דולר, לייצור חלקי חילוף לתמיכה במערכת ראיית לילה לתצוגת קסדה של צבא ארה"ב. החוזה אשר יבוצע על פני תקופה של חמש שנים התקבל מאגף הלוגיסטיקה של צבא היבשה. הזמנה ראשונה בהיקף של כ-17.9 מיליון דולר במסגרת חוזה זה התקבלה לאחרונה, לאספקה עד 2023. 

8:15 - הממונה על רשות שוק ההון משה ברקת שיגר אתמול אחר הצהרים מכתב לדירקטוריון מגדל ולחברת הביטוח עצמה, ובו הורה לא לבצע שינויים בהרכב הדירקטוריון עד לפרסום דו"ח החקירה שמבצעת הרשות. הרשות חוקרת את מהלכי מגדל ואת התנהלות הדירקטוריון שלה, ובמסגרת זו זומנו בימים האחרונים לפחות חמישה דירקטורים לתשאול במשרדי הרשות.

7:50 - התפתחות דרמטית סביב סאגת אי.די.בי. הצעה ראשונה של גורם חיצוני הוגשה היום לכונסי סדרה יד' של אגרות החוב של החברה. לכלכליסט נודע כי מגה אור שבשליטת צחי נחמיאס, הגישה הצעה לרכישת השליטה בדסק"ש לפי שווי של 1.27 מיליארד שקל. שווי זה משקף החזר של 889 מיליון שקל למחזיקי סידרה יד', בדיוק מחיר הפארי (ערת מתואם) של חובה של אי.די.בי פיתוח למחזיקים. הסכום שמציעה הקבוצה בראשות נחמיאס הוא במזומן, אולם מחזיקי אג"ח שונים שירצו בכך יוכלו להמיר אותו למניות דסק"ש בשווי דומה.

צחי נחמיאס , צילום: ורד פיצ׳רסקי צחי נחמיאס | צילום: ורד פיצ׳רסקי צחי נחמיאס , צילום: ורד פיצ׳רסקי

 

7:25 - חברת החשמל נכנסה אתמול בלילה למסלול התנגשות ישיר עם ענקית האנרגיה שברון שרכשה לאחרונה את נובל אנרג'י.  לפי חברת החשמל היא פנתה לקבל את מכסת הגז הזולה שהיא אמורה לקבל ממאגר תמר, בהתאם לחוזה האחרון שנחתם בין הצדדים. מדובר בחוזה קצר טווח שגובש השבוע, במסגרתו חברת החשמל תקבל גז ממאגר תמר במחיר נמוך יחסית (כ-4.4-4.3 דולר ליחידת חום) ולתקופה של כשנה. ואולם  נובל אנרג'י שנרכשה על ידי שברון סירבה לספק את הגז, בטענה שהחוזה החדש של חברת החשמל נחתם רק מול חלק מהשותפים שם (ישראמקו, תמר פטרוליום, אוורסט ודור גז, יחד 53% מהאחזקות), כאשר היא עדיין לא נתנה את אישורה הרשמי אליו.  

7:15 - קרן פימי מנהלת מגעים מתקדמים לרכישת 90%-85% ממניות חברת התרופות הישראלית רפא לפי שווי חברה של 800-700 מיליון שקל - פימי תשלם יותר מ־600 מיליון שקל עבור המניות. כך מדווח הבוקר כלכליסט. אם העסקה תצא לפועל, זו תהיה אחת העסקאות הגדולות ביותר שביצעה הקרן בישראל בשנים האחרונות.

משפחת סאקלר, מייסדת חברת התרופות האמריקאית פרדו פארמה (Purdue Pharma) שנמצאת בהליכי פשיטת רגל בעקבות תביעות שהוגשו נגדה בארה"ב במסגרת פרשת משככי הכאבים, היא בעלת השליטה (73%) ברפא. יורשי שמריהו לוין, מייסד רפא, מחזיקים ב־24.3% וביתרה - 2.7% - מחזיקים בני משפחת רשף: עו"ד צלי רשף, אחיו איש התקשורת רפי רשף ואחותם יעל וייל. במסגרת העסקה, שאותה מוביל צלי רשף מטעם המוכרים, משפחות סאקלר ורשף ימכרו את כל אחזקותיהן, ואילו יורשיו של לוין ימשיכו להחזיק ב־15%-10% מרפא.

7:10 - בורסת ת"א תיפתח הבוקר על רקע הירידות החזקות שנרשמו אמש בניו יורק, בעקבות הודעת הנשיא על דחיית השיחות על חבילת חילוץ נוספת עד לאחר הבחירות. מדד נאסד"ק ירד אמש ב-1.6%, דאו ג'ונס ירד ב-1.3%, S&P 500 נחלש ב-1.4%.

הבוקר באסיה מגמה מעורבת: מדד ניקיי יורד ב-0.2%, האנג סנג עולה ב-0.5%, קוספי עולה ב-0.2% - הבורסות בסין אינן פעילות בשל חופשה לאומית. 

אנו מזכירים - המסחר יסתיים היום בשעה 14:25 כמקובל בימי חול המועד; אתמול רשמו המדדים המקומיים עליות מתונות בנעילה: מדד ת"א 35 טיפס ב-0.3%, כמו גם ת"א 125.  בלטו בעיקר מניות השותפות בלווייתן בעקבות עסקת שברון-נובל המתקדמת שלב נוסף: רציו זינקה ב-7.7%, דלק קידוחים ב-7.2%. ת"א נפט וגז ניתר ב-3.3%. 

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות