אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מתמודד ראשון מול אלשטיין על רכישת דסק"ש – קבוצה בראשות מגה אור של צחי נחמיאס צילום: ורד פיצ׳רסקי, סיון פרג'

בלעדי לכלכליסט

מתמודד ראשון מול אלשטיין על רכישת דסק"ש – קבוצה בראשות מגה אור של צחי נחמיאס

הקבוצה הגישה הצעה לרכישת השליטה בדסק"ש לפי שווי של 1.27 מיליארד שקל. שווי זה משקף החזר של 889 מיליון שקל למחזיקי סידרה יד', בדיוק ערך חובה של אי.די.בי פיתוח למחזיקים

07.10.2020, 07:42 | גולן חזני

התפתחות דרמטית סביב סאגת אי.די.בי. הצעה ראשונה של גורם חיצוני הוגשה היום (ד')  לכונסי סדרה יד' של אגרות החוב של החברה. לכלכליסט נודע כי מגה אורשבשליטת צחי נחמיאס, הגישה הצעה לרכישת השליטה בדסק"ש לפי שווי של 1.27 מיליארד שקל. שווי זה משקף החזר של 889 מיליון שקל למחזיקי סידרה יד', בדיוק מחיר הפארי (ערת מתואם) של חובה של אי.די.בי פיתוח למחזיקים.

קראו עוד בכלכליסט

הסכום שמציעה הקבוצה בראשות נחמיאס הוא במזומן, אולם מחזיקי אג"ח שונים שירצו בכך יוכלו להמיר אותו למניות דסק"ש בשווי דומה.

עוד נודע כי נחמיאס הציע לרכוש גם את 12% המניות של דסק"ש שמשועבדות לסדרה ט ו-טו', באותו שווי חברה, כלומר תמורת 155 מיליון שקל נוספים. הנקודה הזו מעניקה לו יתרון גדול על אדוארדו אלשטיין בעל השליטה היוצא בקבוצת אי.די.בי.

אלשטיין הציע לרכוש את 70% המניות שמשועבדות לסדרה יד' תמורת 770 מיליון שקל במזומן ו-138 מילין שקל תוך שנה.

נחמיאס ומגה אור רכשו במאי האחרון, כפי שנחשף בכלכליסט, 6.2% מהאג"ח של סדרה יד' בגינן הוא מורווח מעל 30 מיליון שקל.

מימין צחי נחמיאס, בעלי מגה אור ואדוארדו אלשטיי, צילום: ורד פיצ׳רסקי, סיון פרג מימין צחי נחמיאס, בעלי מגה אור ואדוארדו אלשטיי | צילום: ורד פיצ׳רסקי, סיון פרג' מימין צחי נחמיאס, בעלי מגה אור ואדוארדו אלשטיי, צילום: ורד פיצ׳רסקי, סיון פרג

לנקודה זו משמעות חשובה בהצעה. מגה אור היא מעין נושה של אי.די.בי וכ-58 מיליון שקל מהסכום שהיא מציעה, היא מקזזת למעשה מהחוב של אי.די.בי אליה בהיותה מחזיקה מהותית בסדרה יד'.

מגבלות חוק הריכוזיות מאפשרות למגה אור להחזיר לכל היותר ב-24.9% ממניות דסק"ש כדי לא להיחשב בעלת שליטה. חוק הריכוזיות מאפשר שתי שכבות בלבד של חברות ציבוריות, והאחזקה שאיננה מהווה שליטה תפתור את הבעיה הזו שכן דסק"ש תישאר חברה עם חברות בנות שסלקום אלרון ונכסים ובניין שמהוות את השכבה השנייה.

מגה אור, שבקופתה כ-700 מיליון שקל, נדרשת לשלם 315 מיליון שקל עבור חלקה בקבוצה ובהצעה, ובניכוי החוב אליה, 260 מיליון שקל.

נחמיאס ומגה אור מעוניינים בעסקי הנדל"ן בלבד של דסק"ש, ולא בסלקום ואלרון והם מתכוונים להשתמש בקופת המזומנים של דסק"ש (2 מיליארד שקל) לפרוע חלק מחוב של 3.6 מיליארד שקל של דסק"ש למחזיקי האג"ח שלה.

ככל הנראה תיהנה הקבוצה מרוח גבית של המוסדיים שמחזיקים באגרות החוב של אי.די.בי. בניגוד לאלשטיין, שזוכה לפרמיה שלילית בשוק ההון, לנחמיאס יש אהדה בשוק ועד היום הוא פעל בצורה חיובית עם שותפים נוספים כמו ביג, שעמה רכש נתח מאפריקה נכסים, קיט 1 ו-וילאר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות