אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רני צים נערך לעסקת מידאס: קיבל הבטחות להרחבת סדרת אג"ח ב-57 מיליון שקל צילום: עמית שעל

רני צים נערך לעסקת מידאס: קיבל הבטחות להרחבת סדרת אג"ח ב-57 מיליון שקל

לחברת הנדל"ן הנושאת את שמו של איש העסקים קיימת סדרת אג"ח בודדה שנסחרת בתשואה לפדיון של 3.29%; החברה חתמה על הסכם לרכישת חלקה של שותפתה, חברת מידאס, בפעילות המשותפת של שתי החברות בתחום המרכזים המסחריים במגזר הערבי

07.10.2020, 10:51 | חזי שטרנליכט
רני צים נערך להשלמת עסקת מידאס שבה מתכננת חברת הנדל"ן המניב הנושאת את שמו לרכוש זכויות בסדרה של פרוייקטים במגזר הערבי. בנוסף, חברת רני צים מרכזי קניות הודיעה הבוקר על קבלת הזמנות מגופים המוסדיים בהיקף של 56.7 מיליון שקל לצורך הרחבת סדרת האג"ח הבודדה שלה הנסחרת בשוק. השלמת ההנפקה תלויה באישורים שונים לרבות הודעה של החברה המדרגת.

קראו עוד בכלכליסט

לחברת רני צים סדרת אג"ח בודדה (א') שנסחרת בתשואה לפדיון של 3.29%. היקף הסדרה הנוכחי, טרם ההרחבה נאמד ב-110 מיליון שקל. אגרת החוב של החברה הונפקה בינואר בשנה שעברה והמח"מ שלה הינו 2.76 שנים. שווי השוק של רני צים נאמד ב-600 מיליון שקל ומנייתה עלתה ב-6.9% מתחילת 2020.

רני צים, צילום: עמית שעל רני צים | צילום: עמית שעל רני צים, צילום: עמית שעל

ההנפקה הנוכחית מתבצעת לגופים המוסדיים והיא מגיעה לאחר שלפני כשבועיים הודיעה החברה על העמקת פעילותה במגזר הערבי. החברה חתמה על הסכם לרכישת חלקה של שותפתה, חברת מידאס, בפעילות המשותפת של שתי החברות בתחום המרכזים המסחריים במגזר הערבי.

רני צים, מנכ"ל ובעל השליטה 'רני צים מרכזי קניות' מציין הבוקר כי "גיוס האג"ח תומך בגמישותה הפיננסית של החברה הינו כחלק מהיערכות החברה להשלמת העסקת האסטרטגית עליה דיווחנו לאחרונה, במסגרתה אנו מעמיקים באופן משמעותי את פעילותינו במגזר הלא יהודי באמצעות רכישת אחזקות מידאס שהינה שותפתנו בפעילות צומחת זו".

בהתאם להסכם תשלם רני צים למידאס על סך של 70 מיליון שקל, כאשר בשלב הראשון שילמה החברה 46.5 מיליון שקל תמורת הזכויות במרכזים המסחריים שכבר פועלים באום אל פאחם ובירכא, בטווח של 6 חודשים ממועד החתימה, תשולם היתרת - 23.5 מיליון שקל, בעבור הזכויות של מידאס במרכזים הנמצאים כיום בשלבי הקמה בטירה, רהט, טמרה וטייבה.

כמו כן, נמצאת על הפרק הרחבת המרכז המסחרי באום אל פאחם אשר צפוי להכפיל את שטחו ולשלב גם מרפאות, משרדים ושטחי תעסוקה. רני צים מחזיקה כיום ב-7 מרכזים מסחריים פעילים בערד, נתיבות, בית שאן, מעלות, נוף הגליל, אום אל פחם וירכא.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות