אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פייסבוק מרחיבה את המאבק נגד תנועת QAnon צילום: גטי אימג'ס

פייסבוק מרחיבה את המאבק נגד תנועת QAnon

עד כה החברה חסמה חשבונות שקשורים לתיאוריית הקונספרציה רק אם הופיעו בהם תכנים שקראו לעידוד אלימות, כעת הודיעה החברה כי תסגור חשבונות, קבוצות ודפים העוסקים בתנועת QAnon כי הם במידה מסוימת בניגוד לתקנון החברה

07.10.2020, 11:39 | שירות כלכליסט
פייסבוק מרחיבה את האסטרטגיה שלה נגד תנועת תיאוריית הקונספירציה הימנית Qanon, והודיעה כי תסיר את כל העמודים, הקבוצות וחשבונות האינסטגרם הקשורים לתומכים, וזאת בניסיון להגביל את ההיקף שלהם ואת הצמיחה המקוונת.

קראו עוד בכלכליסט

עד כה פייסבוק חסמה חשבונות וקבוצות הקשורים לתיאוריית הקונספירציה רק אם הם קראו או עודדו אלימות, כך שעמודים שתמכו בתיאוריה אך לא קראו ישירות לאלימות המשיכו לפעול בפלטפורמה.

כעת לפי ההודעה של החברה, קבוצות העוסקות בתנועת QAnon הן במידה מסוימת בניגוד לתקנון. חשבונות פרטיים ופוסטים הקשורים ל- QAnon עדיין יורשו להמשיך את פעילותם, אך החברה הטילה את האיסור על קבוצות ועמודים בניסיון למנוע מהתומכים להתרחב. גם חשבונות אינסטגרם הקשורים ל- QAnon ייחסמו.

בהודעה של פייסבוק הסבירה החברה כי צוות לאיתור פעילות של ארגונים מסוכנים (Dangerous Organizations Operations) יפעל לחיפוש תכנים הקשורים ל- QAnon ולא יסתמכו רק על דיווחים של משתמשים. "העבודה הזו תיקח זמן ותיערך בימים ובשבועות הקרובים", נמסר מהחברה.

קונספירציות QAnon , צילום: גטי אימג קונספירציות QAnon | צילום: גטי אימג'ס קונספירציות QAnon , צילום: גטי אימג

הקבוצות התומכות בתיאוריית הקשר הפכו להיות יותר מיינסטרים בין השאר הודות למוצרים של פייסבוק. מאפיין הקבוצות ברשת החברתית אפשר למאמינים – שחושבים שנשיא ארה"ב דונלד טראמפ נלחם ברשת של סלבריטאים פדופילים – למצוא עוד אנשים כמותם ולהפיץ את התיאוריה.

פייסבוק כבר הסירה וחסמה באוגוסט מאות עמודים וקבוצות הקשורים לתנועה, אך דו"ח פנימי שנחשף ב-NBC ניוז מצא שלקבוצות בפייסבוק עדיין יש מיליוני עוקבים.

טראמפ עצמו פעל לקידום התנועה באמצעות פרסום פוסטים וציוצים של התומכים בחשבונות המדיה החברתית שלו. עם זאת, ב-FBI תייגו את Qanon כאיום טרור מקומי כבר באוגוסט 2019.

בפייסבוק מסרו כי בחרו לעדכן את המדיניות לאחר שראו כיצד הקבוצות מפיצות מידע שגוי על נושאים אחרים, כולל שריפות הענק שפרצו לאחרונה במערב ארה"ב. "ראינו תכנים אחרים של Qanon הקשורים לצורות שונות של נזק בעולם האמיתי", נכתב בהודעה. "בנוסף, המסרים של Qanon משתנים במהיות ואנחנו רואים רשתות של תומכים בונים לעצמם קהל עם מסר אחד ובמהרה עוברים לנושא אחר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות