אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי שנתיים בצללים: רמי ברכה מגייס קרן השקעות באמירויות צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

אחרי שנתיים בצללים: רמי ברכה מגייס קרן השקעות באמירויות

ברכה היה שותף בכיר בקרן פיטנגו במשך 22 שנה, אך פרש ממנה בעקבות תחקיר שלפיו הטריד מינית נשים לכאורה. Ender Ventures, הקרן החדשה שהוא מגייס, נמצאת במגעים עם בנקים ומוסדות פיננסיים באמירויות

08.10.2020, 08:32 | מאיר אורבך

רמי ברכה מגייס קרן השקעות חדשה באיחוד האמירויות, כך נודע ל"כלכליסט". לפי מצגת שיצאה לבנקי השקעות, בנקים ומוסדות פיננסים אחרים באמירויות, הקרן מתכוונת להקים ישות חדשה אשר תיקרא Ender Ventures.

קראו עוד בכלכליסט

עמוד הבית של הקרן החדשה בכתובת www.enderventures.co עדיין לא פעיל, אבל שמו של ברכה - שיוביל את הקרן - מצויין כבעלי האתר. במרץ 2018 פרש ברכה מקרן הון הסיכון פיטנגו, שבה היה שותף במשך 22 שנה. ברכה פרש בעקבות תחקיר של התוכנית "עובדה" שחשף כי לכאורה הטריד מינית נשים ואף שכר חברת חקירות שתעקוב אחרי הנשים הללו ואחרי עיתונאיות.

רמי ברכה, צילום: אוראל כהן רמי ברכה | צילום: אוראל כהן רמי ברכה, צילום: אוראל כהן

הקרן החדשה שואפת למצב את איחוד האמירויות כמרכז עולמי לחדשנות, לחבר בין חברות עולמיות לבין יזמים מקומיים, להקים קרן הון סיכון חדשה אשר תשקיע בכמה תחומי התמחות ולהקים מרכז מצויינות באמירויות. התחומים שבהם תפעל הקרן החדשה כוללים בינה מלאכותית, עיבוד תמונה, רובוטים, רחפנים, סייבר, חיישנים, מיחשוב קוואנטי, מציאות מדומה ותשתיות ענן.

ברכה מסר ל"כלכליסט" בתגובה לידיעה: "אני רואה הזדמנות גדולה בקשר עם העולם הערבי והדבר מקבל חיזוק בעקבות הסכם השלום עם האמירויות. הנסיון המצטבר שנבנה בהייטק הישראלי יכול להאיץ את התפתחות החדשנות באמירויות, וחיבור האמירויות לרשת העולמית יוסיף ערך לשני הצדדים - מעבר להשקעות בסטארט־אפים שאני ממשיך לבצע, מדובר ביוזמה ראשונית ועצמאית שלי שאני מקווה שתתפוס תאוצה בהמשך".

ברכה היה שותף בפיטנגו - קרן הון הסיכון הגדולה בישראל - מ־1996 עד פרישתו ב־2018. מאז, הוא משקיע באופן פרטי בחברות סטארט־אפ. הקרן החדשה מציגה את ברכה כמי שהשיא תשואות של 20% בשנה והחזר של פי 3 על ההשקעה לאורך 20 שנה.

פיטנגו מוצגת על ידי Ender באופן נרחב במצגות: מפורט כי יש בה שישה שותפים פעילים, שהיא מנהלת שמונה קרנות, רשמה 82 אקזיטים ומנהלת הון של כ־2 מיליארד דולר. מפיטנגו נמסר: "איננו מכירים פעילות זו ואיננו שותפים לה". המצגות מתייחסות גם ל־SOSA, מרכז חדשנות לחברות סטארט־אפ הפעיל כיום בשלוש ערים בעולם, שברכה היה בין מייסדיו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות