אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האיחוד האירופי ירכוש מג'ונסון אנד ג'ונסון את החיסון לקורונה ל-400 מיליון איש צילום: גטי

דיווח שוטף

האיחוד האירופי ירכוש מג'ונסון אנד ג'ונסון את החיסון לקורונה ל-400 מיליון איש

הודו: יותר מ-105 אלף בני אדם מתו מקורונה מפרוץ המגפה; גרמניה: 4,058 נדבקים חדשים ביממה האחרונה; ביפן מתכוונים לבטל איסור נסיעות ל-12 מדינות, בהן סין; איטליה: יותר מ-3,000 נדבקים חדשים מידי יום וחבוה לעטיית מסכות בחוץ

08.10.2020, 14:12 | כלכליסט ו-ynet

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

14:08 - האיחוד האירופי ירכוש מג'ונסון אנד ג'ונסון את החיסון לקורונה לעד 400 מיליון איש

הנציבות האירופית חתמה עם ג'ונסון אנד ג'ונסון הסכם לאספקת החיסון הפוטנציאלי שלה  לקורונה לעד 400 מיליון איש. זהו חוזה הרכישה השלישי עליו חתם האיחוד האירופי עם יצרני חיסוני לנגיף, לאחר עסקאות עם אסטראזנקה וסנופי.

10:35 - צרפת: מגבלות יוטלו גם על הערים ליון וליל

ממשלת צרפת אמור להטיל מגבלות חמורות בערים ליון וליל, כדי למנוע את התפשטות המגפה בשתי הערים אלה. כך דיווח רדיו אינטר צרפת. שר הבריאות אוליבייה ורן יודיע היום על ההחלטה במסיבת עיתונאים. פריז ומרסיי כבר תחת מגבלות וברים בבירה נאלצו להיסגר למשך שבועיים ומסעדות נאלצו לקבוע תו מיוחד כדי להישאר פתוחים.

מסעדנים בעיר לי בצרפת מוחים על המגבלות, צילום: איי פי מסעדנים בעיר לי בצרפת מוחים על המגבלות | צילום: איי פי מסעדנים בעיר לי בצרפת מוחים על המגבלות, צילום: איי פי

 

09:55 - הודו: יותר מ-105 אלף בני אדם מתו מקורונה מפרוץ המגפה

משרד הבריאות בהודו מסר כי 78,524 בני אדם אובחנו בקורונה ביממה האחרונה, ו-971 חולים מתו כתוצאה מסיבוכי הנגיף. בכך, הגיע מניין הקורבנות במדינה מפרוץ המגפה ועד כה ל-105,526. מספר הנדבקים המאומתים עומד כעת על 6.84 מיליון. 

ניו דלהי, הודו, צילום: אי אף פי ניו דלהי, הודו | צילום: אי אף פי ניו דלהי, הודו, צילום: אי אף פי

08:00 - שיא במספר המאובחנים היומי בבולגריה ובאוקראינה

הרשויות בבולגריה, מדינה המוגדרת בישראל "ירוקה", מסרו כי ביממה האחרונה נרשם שיא מאובחנים בנגיף הקורונה - 437 נדבקים. מפרוץ המגפה התגלו במקום 22,743 מאומתים ו-873 מתו. מפקח הבריאות הראשי במדינה אמר כי יוטלו מגבלות חדשות, בהן סגירת מסעדות, אם נתוני התחלואה ימשיכו לעלות. גם אוקראינה רשמה שיא יומי במספר הנדבקים, ביום השני ברציפות, לאחר ש-5,397 בני אדם אובחנו כחיוביים ביממה האחרונה. עד כה נדבקו התגלו 244,734 נשאים מאומתים במדינה, ונפטרו 4,690 חולים.

גשר קרל בפראג בקורונה, צילום: איי פי גשר קרל בפראג בקורונה | צילום: איי פי גשר קרל בפראג בקורונה, צילום: איי פי

07:45 - טראמפ: זה שנדבקתי בקורונה - ברכה מאלוהים

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ שיבח את טיפול הנוגדנים הניסיוני שקיבל לאחר שנדבק בנגיף הקורונה, ובסרטון ממושך שפרסם הלילה אמר כי הוא שיפר את תחושתו "מיד". "זה היה פשוט לא ייאמן", אמר בסרטון שצולם בחצר בבית הלבן. הנשיא הוסיף שזו הייתה "ברכה מאלוהים" שהוא נדבק בנגיף הקורונה, כי רק כך שמע על הטיפול הזה, שנוסה על מאות אנשים עד כה ומפותח על-ידי חברת רג'נרון. הטיפול הזה טרם קיבל אישור לשימוש חירום בחולי קורונה ממנהל המזון והתרופות האמריקני (FDA). טראמפ הבטיח שהטיפול יינתן בחינם לשאר האמריקנים שחלו בנגיף.  

 

כתב העת הוותיק NEJM נקט צעד חריג ופרסם מאמר בחתימת כל עורכיו ובו מתקפה על ניהול משבר הקורונה בארה"ב::"אסור לסייע לממשל טראמפ להמשיך ולאפשר מותם של עוד אלפי אמריקאים". עוד נכתב שם: "נגד כל אדם אחר שהתנהג ברשלנות כלפי חיי אדם ופיזר כספים בלי אחריות היו נוקטים בצעדים משפטיים" 

  

דונלד טראמפ, צילום: איי אף פי דונלד טראמפ | צילום: איי אף פי דונלד טראמפ, צילום: איי אף פי

 

07:30 - גרמניה: 4,058 נדבקים חדשים ביממה האחרונה

מספר הנדבקים בקורונה בגרמניה עולה בשיעור הגבוה ביותר מאז תחילת אפריל. מספר המקרים החדשים גדל ב-4,058 ל-310,144, כך עולה מיום מכון רוברט קוך למחלות זיהומיות. מספר המתים מהנגיף עלה ביממה האחרונה ב-16 ל-9,578.

07:15 - יפן: כוונה לבטל איסור נסיעות ל-12 מדינות

יפן מתכננת להסיר בחודש הבא את איסורי הנסיעות לסין ואל 11 מדינות אחרות, כולל טייוואן, אוסטרליה, ניו זילנד, סינגפור, דרום קוריאה, וייטנאם ומלזיה. כך מדווח העיתון יומורי. יפן אסרה על נסיעות ל-159 מדינות ואזורים.

 

 

בי"ס בטוקיו בקורונה, צילום: איי אף פי בי"ס בטוקיו בקורונה | צילום: איי אף פי בי"ס בטוקיו בקורונה, צילום: איי אף פי

 

07:00 - איטליה: יותר מ-3,000 נדבקים חדשים מידי יום

 

איטליה מובילה 3,000 מקרי חדשים של מאובחני קורונה מאז אפריל. אתמול זינק מספר הנדבקים בנגיף ב -1,000 ל -3,678 - השיא היומי הגבוה ביותר מאז אמצע אפריל.  מספר המתים גדל ב-31 ל-36,061. במדינה חלה חובה לעטות מסכות בחוץ בפריסה ארצית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות