אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שת״פ בין קווילט הישראלית לסיסקו יטפל בעומסי הרשת צילום: יח"צ

בלעדי לכלכליסט

שת״פ בין קווילט הישראלית לסיסקו יטפל בעומסי הרשת

פתרון התוכנה שפיתחה קווילט ישולב במערכת המחשוב של סיסקו ויאפשר לספקיות האינטרנט לייעל את השימוש ברוחב הפס שלהן במטרה להאיץ את קצב רציפות שידורי הווידאו בלייב וב-VOD

08.10.2020, 15:00 | הגר רבט
חברת קווילט (Qwilt) הישראלית הודיעה היום (ה'), על שיתוף פעולה מסחרי עם סיסקו ועם חברת ההשקעות דיגיטל אלפא, במסגרתו פתרון תוכנה חדש שפיתחה להאצת קצב ורציפות שידורי וידאו בלייב וב-VOD, ישולב במערכת המחשוב של סיסקו. בריטיש טלקום היא החברה הראשונה שתשלב את הפיתוח החדש בתשתיות שלה.

קראו עוד בכלכליסט

״אחרי ההכרזה חלק עצום מכל הווידאו בעולם יעבור אל המערכות שאנחנו כתבנו ואיכות השירות תשתפר". אומר לכלכליסט אלון מאור, מנכ"ל ומייסד משותף בקווילט.

מהחברה נמסר כי לאורך השנים ובפרט בתקופה זו, נערכות ספקיות האינטרנט לעומס ההולך וגובר של Live Streaming על גבי הרשתות שלהן. הצפייה בטלוויזיה באמצעות שירותים אינטרנטיים מהווה כ-25% מכלל שידורי הטלוויזיה בעולם כיום. שירותי ה-VOD מספקים יותר ויותר תכנים ברזולוציית 4K ואף ברזולוציית 8K. העלייה בשימוש ב-VOD בכלל ובשימוש בשירותים התומכים ברזולוציות גבוהות בפרט, מגדילים באופן משמעותי את הצורך ברוחב פס גבוה. ההערכות בשוק הן, שעד שנת 2022 כ-82% מרוחב הפס של הצרכנים ינוצל לתוכן וידאו.

הפיתוח החדש יאפשר לספקיות האינטרנט לייעל משמעותית את השימוש ברוחב הפס שלהן ובנוסף יאפשר להן קשר בלתי אמצעי עם יצרני התכנים. מדובר במהלך שיוכל להשפיע הן על הספקיות והן על משתמשי הקצה; הספקיות יהנו מחיסכון במשאבים שלהן והצרכנים זוכים לחווית צפייה מהירה ואיכותית יותר.

אלון מאור מנכ"ל Qwilt, צילום: יח"צ אלון מאור מנכ"ל Qwilt | צילום: יח"צ אלון מאור מנכ"ל Qwilt, צילום: יח"צ

״עד היום היו שלושה גופי וידאו מרכזיים בעולם: נטפליקס יוטיוב ופייסבוק וכל אחת בנתה מערכות פרקטיות בעצמה״, מסביר מאור, ״זו הפעם הראשונה שיש פתרון יחיד שמאפשר לחברות הטלקום לקבל תשלום מספקיות התוכן, כאשר אנחנו משמשים כמתווך״.

״כל סרט או סדרה בנטפליקס אמורים להגיע אליך מאחד השרתים של החברה בעולם - קווילט גורמת לכך שתמיד זה יגיע מהשרת הקרוב ביותר אליך, מה שמאפשר איכות ומהירות טובות יותר ומחיר נמוך יותר״.

איך הצרכנים יחוו את השיפור שאתה מתאר באיכות ובמחיר?

״בעבודה איתנו הצופה חווה 30% פחות תקלות צפייה, בין אם מדובר בשידור שנתקע או בירידה באיכות הצפייה. ברמת המחיר אני חושב שההשפעה לא תהיה ישירה אלא שבסופו של דבר נקבל עוד ערך בלי להעלות את המחיר. כלומר, השירות ימנע את עליית המחירים הבאה״.

קווילט לא מסרה את היקף העסקה, אבל מאור ציין שגודל השוק הגלובלי הינו בין 8-10 מיליארד דולר בשנה, ושההכרזה הנוכחית מראה שסיסקו מתכוונת לקחת חלק משמעותי מהשוק הזה.

צוות Qwilt, צילום: מאיה אמדו צוות Qwilt | צילום: מאיה אמדו צוות Qwilt, צילום: מאיה אמדו

"הזרמת וידאו בצורה אופטימלית מעולם לא הייתה חשובה יותר מאשר בתקופה הנוכחית, בה אנו עדים לצריכת שיא של וידאו בלייב וב- VOD " מסר ניל מקריי – דירקטור טכנולוגיה וארכיטקטורה בבריטיש טלקום, "הפלטפורמה של קווליט יחד עם התשתית של סיסקו, מעניקה לנו יתרון משמעותי ביכולת לספק שירותי VOD באיכות הגבוהה ביותר, ישירות מהרשת שלנו. אנו רואים בגישה הבלתי אמצעית שהפיתוח החדש מעניק לנו – יתרון עצום״.

"הזרמת וידאו עשויה להיות הרוצח השקט של האינטרנט, אבל זו לא גזירת גורל", מסר ג'ונתן דוידסון, סמנכ"ל תשתיות בכיר בסיסקו, "הזרמת וידאו שצפויה להגיע ליותר מ- 80% מסך התעבורה ברשתות ספקיות האינטרנט בשנים הקרובות, הזרמת תוכן היא השירות הראשון בחשיבותו שיש לייעל על מנת לייצר רווחים ממחשוב הקצה בעידן ה- 5G. שיתוף הפעולה עם קווילט ודיגיטל אלפא, מהווה אבן דרך משמעותית ביכולת שלנו לשנות את כלכלת האינטרנט בעתיד הקרוב והרחוק".

חברת קווילט מפתחת מוצרי תוכנה ושירותי ענן המאפשרים לספקי מדיה ותקשורת גדולים בעולם, להפוך את תשתיות האינטרנט שלהם לאופטימליות עבור שידורי וידאו ומשחקי ספורט רבי משתתפים.

החברה הוקמה בשנת 2010 על ידי אלון מאור המשמש כמנכ"ל, דן סחר, גיורא ירון ויובל שחר המשמש כיו"ר מועצת המנהלים. לחברה מאות לקוחות ברחבי העולם וגייסה עד היום כ-100 מיליון דולר, היא מעסיקה כ-120 עובדים ולה משרדים בישראל, ארצות הברית, אירופה, אוסטרליה ודובאי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות