אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביום הבחירות: פייסבוק תשהה את כל הפרסומים הפוליטיים עד לסגירת הקלפיות צילום: איי אף פי

ביום הבחירות: פייסבוק תשהה את כל הפרסומים הפוליטיים עד לסגירת הקלפיות

החברה הודיעה כי תשהה את הפרסומים ברשת החברתית ב-3 בנובמבר בניסיון להגביל את הפצת המידע השגוי וניצול שירותיה ביום הבחירות. בנוסף החברה תסיר קריאות אלימות בכל הקשור לפיקוח על הקלפיות

08.10.2020, 11:20 | שירות כלכליסט

בפייסבוק הודיעו כי הם מתכוונים להשעות באופן זמני את כל הפרסום הפוליטי לאחר סגירת הקלפיות ביום הבחירות לנשיאות ארה"ב ב-3 בנובמבר. מהלך שלפי החברה אמור לסייע להגביל את הבלבול, המידע השגוי והניצול של השירותים שלה בימים שלאחר הבחירות.

קראו עוד בכלכליסט

ענקית המדיה החברתית הוסיפה גם כי תסיר קריאות בנוגע לפיקוח על הקלפיות אם הניסוח יהיה בשפה מיליטנטית או מאיימת. מנהלי החברה ציינו כי המדיניות חלה על כולם, כולל הנשיא דונלד טראמפ ומקורביו. טראמפ עצמו כבר קרא בעבר לאנשים לצאת ולפקח על קלפיות, כולל בעימות עם ג'ו ביידן. לפי פייסבוק, שימוש במילים כמו 'צבא' ו'קרב' ביחס לקלפיות ייאסרו ביום זה.

צנזורה בפייסבוק, צילום: שאטרסטוק צנזורה בפייסבוק | צילום: שאטרסטוק צנזורה בפייסבוק, צילום: שאטרסטוק

המהלך מצידה של פייסבוק מגיע לאחר שהחברה ספגה ביקורת על כך שאפשרה העברת מידע שגוי והפחדות מצד פוליטיקאים, וכי המדיניות לפיה לא בודקים את אמינות המידע במודעות פוליטיות יצרה פרצות שאפשרו העברת מידע שגוי, שמנוצלות פעם אחר פעם. המהלך מצטרף להודעה קודמת של החברה כי היא מרחיבה את המאבק נגד תנועת QAnon ותסגור חשבונות, קבוצות ודפים העוסקים בתיאוריית הקונספירציה.

בחברה מתכוננים גם לאפשרות שטראמפ יפסיד בבחירות ולא יסכים להעביר את השלטון. לפי נתניאל גליישר, ראש מדיניות האבטחה בפייסבוק, הם לקחו בחשבון 70 תרחישים שונים שעלולים להתפתח לאחר הבחירות, כולל האפשרות שטראמפ ופוליטיקאים אחרים ישתמשו בפלטפורמה כדי לערער על מהימנות התוצאות.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, צילום: רויטרס נשיא ארה"ב דונלד טראמפ | צילום: רויטרס נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, צילום: רויטרס

בניסיון למנוע תרחיש כזה החברה משתפת פעולה עם סוכנות הידיעות רויטרס ותשלח התראות בערב הבחירות עם עדכונים על ספירת הקולות. במקרה שאחת המפלגות תכריז על ניצחון לפני הזמן, בפייסבוק יתייגו את הפוסטים הללו כדורשים בדיקת אמינות.

בפייסבוק טענו כי הסירו מעל 120 אלף פוסטים בפייסבוק ובאינסטגרם בארה"ב בין מרץ וספטמבר בשל הפרת המדיניות הנוגעת להתערבות בבחירות, וכי החברה תייגה 150 מיליון פרטי מידע שהופרכו על ידי בודקי העובדות של החברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות