אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דווקא בקורונה: זינוק במספר הנרשמים לקורסים המקוונים של קבוצת יעדים נדל"ן צילום: יוסי סוריק

דווקא בקורונה: זינוק במספר הנרשמים לקורסים המקוונים של קבוצת יעדים נדל"ן

את המענה לשוק התעסוקה המשתנה ולהכרה בקרב ישראלים רבים כי התקופה המורכבת מחייבת רכישת מיומנות חדשות, מספק מערך הקורסים של הקבוצה המותאם במיוחד לימי הקורונה. המנכ"ל מוטי אברג'יל: "מי שלא ייערך לעידן החדש עלול להישאר מאחור"

09.10.2020, 07:22 | רונן ניב

בשיתוף מערכת זירת הנדל"ן

להתפרצות הקורונה השלכות ישירות על שוק התעסוקה שלנוכח המגפה משנה את פניו ונדרש לבצע התאמות למציאות החדשה. אחד הסממנים הבולטים לכך טמון בהכרה בקרב רבים כי התמודדות ראויה עם אתגרי התקופה מחייבת רכישת מיומנות חדשות והתפתחות בכיוונים נוספים.

 

"לאורך שנים מילאתי שורה של תפקידים ניהוליים", מספרת אליסיה ליסובייה (50). "הסגר וההגבלות של ימי הקורונה שאילצו את כולנו לשהות ממושכת בבתים, הביאו אותי להחלטה להקדיש את הזמן הזה ללימוד מקצוע נוסף ולשדרוג ארגז הכלים שלי. תחום הנדל"ן תמיד סיקרן אותי, מבחינתי זה הטיימינג האידיאלי לצלול פנימה ולהכיר אותו לעומק".

קראו עוד בזירת הנדל''ן

ליסובייה לקחה את העניין ברצינות ונרשמה לפני כחצי שנה לחמישה קורסים מקוונים של קבוצת יעדים נדל"ן. "בדקתי כמה וכמה מוסדות לימוד, וקבוצת יעדים היא זו שעשתה עלי את הרושם הטוב ביותר", היא משחזרת. "בחרתי בקורסים של תיווך, הכשרת יועצי נדל"ן, הכשרת יועצי משכנתאות, השקעות נדל"ן ויזמות עסקית – שלמעשה נותנים מעטפת שלמה לתחום הזה. העובדה שהלימודים מתנהלים באופן מקוון, בזמן ובקצב שלי, הפכה את ההחלטה להירשם לקלה.

"הקורסים כוללים אמנם עשרות שיעורים והרצאות, אבל דווקא תקופת הקורונה אפשרה לי להתקדם בקצב אינטנסיבי, כשהמרצים והצוות של קבוצת יעדים מלווים אותי בכל צעד. למדתי מהבית, בלי שנדרשתי לצאת ולסכן את הבריאות, וכשהקורונה משתוללת בחוץ זה בהחלט עניין משמעותי. עכשיו, לאחר שכבר סיימתי את המבחנים, אני יכולה לומר שהקורסים פתחו לי דלתות. היום אני זכיינית של רשת אל הנכס בגדרה ועוסקת גם בתחום התיווך".  

אליסיה ליסובייה. "להקדיש את השהייה בבתים ללימוד מקצוע נוסף ולשדרוג ארגז הכלים" אליסיה ליסובייה. "להקדיש את השהייה בבתים ללימוד מקצוע נוסף ולשדרוג ארגז הכלים" אליסיה ליסובייה. "להקדיש את השהייה בבתים ללימוד מקצוע נוסף ולשדרוג ארגז הכלים"

הזדמנויות חדשות

ליסובייה היא רק דוגמה מייצגת. בדומה לה, ישראלים רבים מנצלים כעת את ימי הקורונה לשינוי גישה וללמידת מקצוע פרקטי שיאפשר להם להיות חלק משוק העבודה המשתנה. מי שהטיבה לזהות את המגמה היא קבוצת יעדים נדל"ן, המציעה מערך קורסים והכשרות און-ליין המותאם במיוחד לתקופת הקורונה, ורושם לאורך החודשים האחרונים זינוק חד במספר הנרשמים.

"העלייה בכמות הסטודנטים היא מטורפת", מדווח מוטי אברג'יל, הבעלים ומנכ"ל הקבוצה. "והיא תוצאה של הפקת לקחים שעשו אנשים לאור המצב. מי שפוטרו מהעבודה או נשלחו לחל"ת הבינו שהם צריכים להיות תלויים בעצמם ושאת התקופה הזו חובה לנצל כדי לצאת עם מקצוע ביד. השורה התחתונה היא שמי שלא ייערך כראוי לעידן החדש עלול להישאר מאחור".

"הקורסים שלנו מכוונים לא רק למי שמחפש הסבת מקצוע, אלא גם למי שמבקש ללמוד נדל"ן כדי להגיע לדירה משלו", מוסיף אברג'יל. "במציאות הכלכלית הקיימת, רכישת דירה דרך קבלן ועם תשלומי משכנתא של עשרות שנים לבנק, היא כבר הוצאה כספית שמשפחות רבות לא יכולות לעמוד בה. אנחנו מלמדים אותן איך להגשים את חלום הדירה תוך חיסכון של עשרות ואפילו מאות אלפי שקלים בתהליך.

"קהל יעד נוסף שפונה אלינו, הוא של משקיעים שספגו הפסדים בשוק ההון ומחפשים אפיק השקעה פחות תנודתי. תחום הנדל"ן שנהנה מביקוש קשיח גם בימי משבר, מספק אלטרנטיבה הולמת. אנשים הרי תמיד יצטרכו מקום לגור, וכשהיצע הדירות לא קרוב אפילו מלענות על הדרישה, וקצב התחלות הבנייה רחוק מלעמוד ביעדים הממשלתיים – לא פלא שתחום הנדל"ן נהנה היום מתנועת משקיעים גוברת. צריך להבין, גם בעת הנוכחית נדל"ן מייצר הזדמנויות להשקעה, אקטיבית או פסיבית, כשאנחנו בקבוצת יעדים יודעים לבצע התאמות לרוח הזמן. ענף ההשקעה בקרקעות לדוגמה נהנה באחרונה מתנופה ולכן פתחנו מסלול מיוחד המתמקד באפיק הזה".

מנכ"ל  קבוצת יעדים, מוטי אברג מנכ"ל קבוצת יעדים, מוטי אברג'יל. "לימודים המותאמים לשטח ומאפשרים השתלבות מיידית בתחום הנדל"ן" | צילום: ניר בוקסנבאום מנכ"ל  קבוצת יעדים, מוטי אברג

 

מסטודנטים לשותפים

עבור קבוצת יעדים המתמחה במערך קורסים מקוון, מציאות הלימודים החדשה, המתאפיינת בלמידה מרחוק, היא כבר עניין שבשגרה. "אנחנו לא היינו צריכים את הקורונה כדי ליישם פלטפורמות למידה דיגיטליות", אומר אברג'יל. "אנחנו עושים את זה כבר שנתיים-שלוש עם חומרי לימוד מקצועיים, מרוכזים ומתומצתים, וסגל מרצים מנוסה. הקורסים שלנו מאפשרים לשלב לימודים עם חיי משפחה ועבודה, והכי חשוב – מותאמים לשטח ומאפשרים לסטודנטים שלנו השתלבות מיידית בתחום הנדל"ן".

יועץ המשכנתאות נריה יעיש (25), הוא אחד מבוגרי מערך הקורסים של קבוצת יעדים, המיישם את דבריו של אברג'יל הלכה למעשה. "לאחר שהשתחררתי מצה"ל חיפשתי תחום שגם ייתן לי אופק לשנים קדימה וגם יעניק לי סיפוק אישי ומקצועי", הוא מפרט. "נרשמתי ללימודי ייעוץ השקעות בחברה מוכרת, אבל משהו שם פחות התחבר לי. כשחיפשתי מקום לימודים חלופי, עשיתי ממש תחקיר לפני שהגעתי לקבוצת יעדים. אני זוכר כשכבר מהפגישה הראשונה התרשמתי שיש שם אנשים רציניים שאפשר לצאת איתם לדרך. קורס ייעוץ המשכנתאות היה בדיוק מה שחיפשתי".

"הרגשתי שאני מצטרף למשפחה", ממשיך יעיש. "מוטי והצוות נמצאים שם בשבילי עם ליווי ותמיכה גם הרבה אחרי סיום הקורס. מיד בתום הלימודים מצאתי עבודה כשכיר, והיום אחרי כמה שנים בתחום כבר יש לי משרד משלי - NY משכנתאות, שפועל באזור קרית גת, אשדוד ויישובי האזור. הסיפוק בעבודה עם אנשים ובהתאמת משכנתא ראויה עבורם הוא אדיר. התחושה היא שמצאתי את הייעוד שלי".

נריה יעיש. "ליווי ותמיכה גם אחרי סיום הקורס" נריה יעיש. "ליווי ותמיכה גם אחרי סיום הקורס" נריה יעיש. "ליווי ותמיכה גם אחרי סיום הקורס"

עם סיום הקורסים השידוך בין קבוצת יעדים לסטודנטים לא מסתיים, כשלבוגרים מוצעת אפשרות להצטרף להשקעות ביחד עם החברה. "80% מהבוגרים הופכים לשותפים שלנו במגוון רחב של השקעות", מרחיב אברג'יל. "חשוב לנו שהם יהיו חלק מהשקעה רק אחרי שיש להם היכרות אמיתית עם התחום, דבר המאפשר קבלת החלטה מושכלת. אין שבוע שאני לא מקבל הודעות מבוגרים ששינינו להם את החיים. על רקע העלייה המסיבית בנרשמים בתקופה הקורונה, אני בטוח שכמות ההודעות רק תלך ותגדל".

"אני רואה בעצמי היום סוג של שגרירה של קבוצת יעדים בקרב יוצאי ברה"מ", מסכמת ליסובייה. "חשוב לי להכיר את הפעילות שלה גם לאוכלוסייה שלא תמיד חשופה לאינפורמציה בעברית. מניסיון אישי, הקורסים הללו באמת מחוללים שינוי, ובתקופה הזו במיוחד יש להם ערך מוסף"

לכתבות נוספות היכנסו אל זירת הנדל"ן>>

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות