אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחקר: 82% מאיתנו מעדיפים רובוט פסיכולוג מאשר טיפול אנושי צילום: שאטרסטוק

מחקר: 82% מאיתנו מעדיפים רובוט פסיכולוג מאשר טיפול אנושי

מ-12 אלף העובדים שנבדקו, רק 18% מהנסקרים העדיפו שבני אדם יסייעו להם לשפר את בריאותם הנפשית. כך לפי המחקר שביצעו אורקל ו-Workplace Intelligence, שמצא ש-2020 הייתה השנה המלחיצה ביותר בהיסטוריה עבור עובדים

08.10.2020, 18:47 | רפאל קאהאן
מחקר בינלאומי חדש שפורסם אמש (ד') מציג מספר תובנות מעניינות לגבי השינויים שהביאה מגפת הקורונה על הבריאות הנפשית של העובדים בשנה האחרונה. המחקר שבוצע על ידי אורקל ו-Workplace Intelligence, חברת מחקר וייעוץ בתחום משאבי האנוש, מצא באופן לא מפתיע ש-2020 הייתה השנה המלחיצה ביותר בהיסטוריה עבור העובדים.

קראו עוד בכלכליסט

אך המסקנה המפתיעה שנלוותה לתובנה הזו היא שאנשים היו רוצים שרובוטים יעזרו להם להתמודד עם זה. המחקר התבסס על תשובות של כ-12 אלף עובדים, מנהלים, מנהלי משאבי אנוש ובכירים מ-11 מדינות. כך למשל נמצא שכ-68% מהאנשים היו מעדיפים לדבר עם רובוט בנוגע ללחץ וחרדה בעבודה מאשר עם המנהל שלהם.
רובוט בעבודה, צילום: שאטרסטוק רובוט בעבודה | צילום: שאטרסטוק רובוט בעבודה, צילום: שאטרסטוק

רק 18% מהנסקרים העדיפו שבני אדם יסייעו להם לשפר את בריאותם הנפשית. הסיבות העיקריות שעלו מן המחקר על כך הן: 34% סברו שרובוטים לא שיפוטיים; 30% אמרו שהם מספקים פלטפורמה לא מוטה עימה אפשר לחלוק בעיות; ו-29% אמרו שבוטים יכולים לספק להם תשובות מהירות לשאלות הקשורות לבריאות. או במילים אחרות, אנשים מצפים שהטכנולוגיה תתמוך בבריאותם הנפשית.

80% מהעונים היו פתוחים לאפשרות שרובוט ישמש כמטפל או כיועץ. 75% אמרו שטכנולוגיה מבוססת בינה מלאכותית עוזרת לבריאותם הנפשית בעבודה. הסיבות העיקריות שעלו היו: מתן המידע הדרוש כדי לבצע את עבודתם באופן יעיל יותר (31%), אוטומציה של המשימות והפחתת עומסים בעבודה כדי למנוע שחיקה (27%), והפחתת לחץ על ידי סיוע בתיעדוף משימות (27%).

עוד תובנות מעניינות בנושא זה היו שבינה מלאכותית סייעה גם לרוב (51%) העונים לקצר את שבוע העבודה שלהם ואפשרה להם לצאת לחופשות ארוכות יותר (51%). מעל למחצית מהמשיבים אמרו כי טכנולוגיית בינה מלאכותית העלתה את התפוקה של העובדים (63%), שיפרה את שביעות רצונם מהעבודה (54%) ושיפרה את רווחתם הכללית (52%).
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות