אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פלוסי: "לא יהיה סיוע לחברות תעופה בלי חבילת חילוץ כוללת לכלכלה" צילומים: בלומברג, רויטרס

פלוסי: "לא יהיה סיוע לחברות תעופה בלי חבילת חילוץ כוללת לכלכלה"

יו"ר בית הנבחרים ממשיכה להתכתש עם טראמפ בנוגע לחבילת הסיוע לכלכלה האמריקאית. במסיבת עיתונאים שכינסה היום היא הביעה התנגדות לקריאת טראמפ להעביר חקיקה פרטנית שתספק סיוע באופן חלקי ומפוזר: "הם רוצים כסף שהנשיא יוכל לבזבז, מי יודע על מה?"

08.10.2020, 20:29 | שירות כלכליסט

יו"ר בית הנבחרים ננסי פלוסי אמרה היום שסיוע אד-הוק לחברות תעופה אינו מובטח ללא הסכמה רחבה יותר של הבית הלבן והרפובליקנים על חבילת סיוע כוללת לכלכלה - כך מדווחת סוכנות בלומברג. דבריה נאמרו במסיבת עיתונאים בגבעת הקפיטול ומצביעים על כך שאולי לא יימצא פיתרון מהיר למבוי הסתום בנוגע לסיוע נוסף לכלכלה האמריקנית, וזאת למרות סימנים שלפיהם התאוששות הכלכלה עלולה להיעצר ללא תמריצים נוספים.  

קראו עוד בכלכליסט

פלוסי אמרה שסיוע לחברות תעופה יהיה חייב להיות חלק מסיוע נרחב יותר, והביעה את התנגדותה לקריאתו של טראמפ לקונגרס להעביר חקיקה שתספק סיוע כזה באופן חלקי ומפוזר. "הם רוצים כסף שהנשיא יוכל לבזבז, מי יודע על מה? לא תהיה חקיקה פרטנית ללא סיוע נרחב יותר", אמרה.  

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ויו"ר בית הנבחרים ננסי פלוסי, צילומים: בלומברג, רויטרס נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ויו"ר בית הנבחרים ננסי פלוסי | צילומים: בלומברג, רויטרס נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ויו"ר בית הנבחרים ננסי פלוסי, צילומים: בלומברג, רויטרס

שר האוצר סטיבן מנוצ'ין העלה את רעיון המשך שיחות הסיוע במהלך שיחת טלפון שקיים עם פלוסי אתמול, יום לאחר שטראמפ הודיע בטוויטר שהוא מסיים את השיחות בנושא, כך על פי מקור המקורב לנושא. אך טראמפ שינה מאז את דעתו וקרא לנסות להגיע לעסקה על חבילות סיוע אינדיבידואליות, ואמר שהשיחות על תכנית התמריצים הכלכלית "מתחילות כעת לעבוד".

היום אמרה פלוסי שהמדינה זקוקה לתכנית מקיפה שתעזור לגדוע את השלכות מגפת הקורונה. היא אמורה לקיים סבב שיחות נוסף עם מנוצ'ין ביום חמישי. למרות עמדתה של פלוסי, טראמפ טען היום שחבילות סיוע פרטניות, כולל המחאות של 1,200 דולר לאזרחים נמצאות על השולחן.

עם זאת, על פי לוח הזמנים של השיחות בהשתתפות הדמוקרטים, לא סביר שהצעה בנושא תגיע לשולחנו של טראמפ לפני סוף אוקטובר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות