אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל משרד הבריאות: "יש אפשרות לפתיחת גני הילדים בעוד שבועיים" צילום: אלכס קולומויסקי

דיווח שוטף

מנכ"ל משרד הבריאות: "יש אפשרות לפתיחת גני הילדים בעוד שבועיים"

81% מהמאובחנים עם קורונה - מערים אדומות; חולה מאומת שהפר בידוד בבני ברק נקנס בעשרת אלפים שקל; מודיעין עילית: עימותים פרצו לאחר שעשרות הצטופפו בבית כנסת; הרמטכ"ל כוכבי על הפרת הסגר: מצר על האירוע ולוקח אחריות מלאה

09.10.2020, 21:25 | כלכליסט ו-ynet

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

 

19:45 - מנכ"ל משרד הבריאות: "יש אפשרות לפתיחת גני הילדים בעוד שבועיים"

 

מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי אמר כי "אם מגמת התחלואה תימשך כפי שהיא כרגע, יש אפשרות לפתיחת גני הילדים והמסגרות לגיל הרך בעוד שבועיים". הוא הבהיר: "כרגע אנחנו לא מדברים על בתי הספר, הם לא ייפתחו בפעימה הראשונה".

14:45 - 81% מהמאובחנים החדשים - מערים אדומות

 

כ-81% מהמאובחנים אתמול הם מ-104 רשויות אדומות, כ-10% מ-63 רשויות כתומות והיתר מ-116 יישובים שמוגדרים "צהוב" או "ירוק" כחלק ממודל הרמזור, שבממשלה הביעו רצון ליישם אחרי שתתייצב ירידה בהדבקות. לפי דו"ח של מרכז המידע והידע הלאומי, נרשמה ירידה של 12% בקצב השינוי היומי הממוצע של מספר החולים החדשים. לפי אמ"ן המגפה בישראל עדיין מפושטת, אך ניכרים בה סימנים אפשריים לבלימה (ראו דיווח קודם על הירידה בשיעור הבדיקות החיוביות אתמול שהינו הנמוך מאז מתחילת ספטמבר).

 

13:30 - חולה קורונה מאומת הפר בידוד בבני ברק ונקנס על סך 10 אלף שקלים

המשטרה איתרה חולה קורונה מאומת שהפר בידוד בחנות מזון בבני ברק. החולה נשלח לביתו ונקנס על סך 10,000 שקלים.

 

 

9:00 - שיעור הבדיקות החיוביות - הנמוך ביותר מתחילת ספטמבר

 

3,693 בני אדם אובחנו אתמול (חמישי) עם קורונה. כך לפי נתוני משרד הבריאות. מתוך 48,804 הבדיקות שבוצעו 8% חזרו חיוביות - הנתון הנמוך ביותר מאז 3 בספטמבר.

 

לפי משרד הבריאות, 27 חולי קורונה נפטרו אתמול מסיבוכי הנגיף - ומניין הקורבנות עומד כעת על 1,879 בני אדם. הירידה במספר החולים הקשים בבתי החולים ממשיכה לרדת מ-924 שהיו לפני כמה ימים ל-852 היום.  

בדיקת קורונה בדרייב אין בתל אביב, צילום: שאול גולן בדיקת קורונה בדרייב אין בתל אביב | צילום: שאול גולן בדיקת קורונה בדרייב אין בתל אביב, צילום: שאול גולן

 

מתחילת החודש נפטרו 305 חולי קורונה - כלומר כמעט 34 בכל יום. השיא בנתוני התמותה ליום נרשם ב-1 באוקטובר - אז נפטרו 48 חולים. מספר המונשמים רשם אתמול שיא של 244 בני אדם, אך היום המספר ירד ב-3 חולים.

 

225,180 בני אדם אובחנו בישראל מתחילת המגפה, ונכון להיום יש בישראל 59,347 חולים פעילים. בשבעת הימים האחרונים אובחנו בירושלים 3,125 חולים חדשים, בבני ברק 2,614, במודיעין עילית 1,392 ובאשדוד 1,056. בתל אביב אובחנו 777 חולים חדשים בשבוע האחרון, בבית שמש 749, בנתניה 667, בפתח תקווה 646, בביתר עילית 505, באלעד 493, בחיפה 457, בחולון 456, ברחובות 452, בראשון לציון 446, בבאר שבע 408, בחדרה 353 וברמלה 343, בבת ים 321 ובאשקלון 272.

 

ממונה הקורונה פרופ' רוני גמזו אמר אתמול בריאיון לאולפן ynet כי אם הירידה בנתוני התחלואה תמשיך, הוא ימליץ לצאת מהסגר בהדרגה החל מהשבוע הבא. "כרגע הסגר הוא עד יום חמישי הבא", הבהיר גמזו ואמר: "אם רוצים להישאר בסגר - צריך להאריך את התקנות. אבל אם המספרים ימשיכו כך - ההמלצה היא שרוב ישראל תתחיל לצאת בצורה הדרגתית. במוקדי התחלואה החריפה, לצערי, הסגר לא השיג עדיין את היעדים שאני מחפש".

 

(ירון דרוקמן, ynet)

 

8:00 - עימותים פרצו במודיעין עילית לאחר שעשרות הצטופפו בבית כנסת

 

עשרות קיצונים התעמתו עם שוטרים הלילה (בין חמישי לשישי) במודיעין עילית אחרי שהתקהלו בניגוד להנחיות בתוך בית כנסת בעיר. עוד מאות בני אדם התקהלו מחוץ לבית הכנסת תוך כדי שרקדו, החזיקו ידיים ושרו, כשרק חלק מהם עטו מסכות, אך בצורה מרושלת. 13 מתפרעים נעצרו.

 

בתיעוד מהמקום נראו האברכים רוקדים במעגלים בזמן שכוחות המשטרה פעלו לפיזור ההתקהלות בבית הכנסת, שנמצא מטרים ספורים מהמקום. רוב המתקהלים הם חרדים המשתייכים לפלג הירושלמי הקיצוני. האברכים ששהו בתוך בית הכנסת סירבו להתפזר אף שפתיחתו נאסרה בתקנות הקורונה, ועל כן התפתחו העימותים עם השוטרים.  

התקהלות של חרדים אתמול במודיעין עילית, צילום: צביקה גולובנציץ התקהלות של חרדים אתמול במודיעין עילית | צילום: צביקה גולובנציץ התקהלות של חרדים אתמול במודיעין עילית, צילום: צביקה גולובנציץ

 

המשטרה מסרה מוקדם כי "כוחות משטרה פעלו לפיזור כמה עשרות מתקהלים בבית כנסת בעיר מודיעין עילית שסירבו לפנותו, ולפיזור מאות מתקהלים מחוץ לבית הכנסת".

 

לאורך כל השבוע האחרון נרשמו הפרות חוזרות ונשנות של תקנות הקורונה מצד אנשי הפלג הירושלמי. הם פתחו בתי כנסת והתקהלו בהם. בלילה שבין שלישי לרביעי התקהלו מאות סביב ניידות משטרה ויידו אבנים וחפצים לעברן. בנוסף, הם גם השליכו חיתולים עם צואה לעבר השוטרים שהגיעו לאכוף את התקנות במקום.

 

שבעה בני אדם נעצרו בעימותים, שבהם נפצעו גם שתי שוטרות ושני שוטרים באורח קל. באותם אירועים נורו גם זיקוקים לעבר ניידות המשטרה ולעבר השוטרים.

 

(אלישע בן קימון, ynet)

7:30 - הרמטכ"ל כוכבי על הפרת הסגר: מצר על האירוע ולוקח אחריות מלאה

לאחר שאתמול נודע כי הרמטכ"ל רא"ל אביב כוכבי הפר סגר, הוא מסר בהודעה לחיילי צה"ל כי "לאורך כל תקופת הסגר אני מקפיד לקיים את הנחיות המדינה והצבא באדיקות". אחרי שדווח כי אירח קרובי משפחה בביתו בחג בניגוד להנחיות הוסיף כוכבי: "במוצאי יום הכיפורים, הגיעו הוריה של אשתי, הגרים במרחק שלושה בתים מאיתנו, ושהו בחצר הבית בלבד, תוך שמירת מרחק ועטיית מסכות, וזאת מתוך הבנה מוטעת שההנחיות מאפשרות מפגש בשטח פתוח. לא העלנו בדעתנו שאנו עוברים על ההנחיות. אני מצר על האירוע ולוקח אחריות מלאה. בואו נמשיך להקפיד על ההנחיות, יש לכך חשיבות עליונה".

 

(יואב זיתון, ynet)

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות