אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החשב הכללי הבא: סמנכ"ל הכספים של בזק יהלי רוטנברג

החשב הכללי הבא: סמנכ"ל הכספים של בזק יהלי רוטנברג

על פי הודעת שר האוצר הבוקר, רוטנברג יחליף בתפקיד את רוני חזקיהו שיסיים את הקדנציה שלו בסוף אוקטובר. רוטנברג משמש בשלוש השנים האחרונות כסמנכ"ל הכספים של בזק, וקודם לכן כיהן כסגן בכיר לחשב הכללי והיה ראש חטיבת המימון והאשראי

09.10.2020, 10:17 | עמרי מילמן

שר האוצר ישראל כ״ץ הודיע הבוקר כי ימנה את רו"ח יהלי רוטנברג לתפקיד החשב הכללי במשרד האוצר, זאת בכפוף לאישור ועדת המינויים שבנציבות שירות המדינה ולהחלטת הממשלה. רוטנברג (46) צפוי להחליף בתפקיד את רוני חזקיהו, שיסיים את תפקידו בסוף אוקטובר.

רוטנברג, בוגר תואר ראשון בכלכלה ותואר שני במנהל עסקים ורואה חשבון מוסמך, מכהן בשלוש השנים האחרונות בתור סמנכ"ל הכספים ומנהל הכספים הראשי של קבוצת בזק. לפני כן כיהן כסגן בכיר לחשב הכללי באוצר והיה ראש חטיבת המימון והאשראי וכן האחראי על המימון וביצוע תקציב המדינה ויחידת החוב במשרד האוצר.

החשכ"ל הבא יהלי רוטנברג החשכ"ל הבא יהלי רוטנברג החשכ"ל הבא יהלי רוטנברג

שר האוצר כ"ץ מסר היום כי הוא משוכנע ש"רוטנברג ניחן בכל הכישורים הנדרשים כדי להתמודד עם האתגרים הגדולים העומדים בפני משרד האוצר ובפרט בפני החשב הכללי בתקופה מאתגרת זו".

לדברי כ"ץ, "יהלי ביצע במהלך הקריירה הציבורית שלו שורה של תפקידים משמעותיים במשרד האוצר, אשר יסייעו בידו בניהול המשבר הכלכלי אותו אנו חווים לנוכח התפרצות נגיף הקורונה, בכל הקשור לתפקידו".

עוד הוסיף שר האוצר כי הוא "משוכנע שרוטנברג ישתלב היטב במדיניות אותה אני מוביל כשר האוצר, שנועדה להבטיח את חוסנו ויציבותו של המשק הישראלי מחד, ויחד עם זאת לחבק את הציבור ובעלי העסקים, מתוך תחושה של ערבות הדדית, ולסייע להם ככל שנדרש לצלוח את התקופה הקשה עד לחזרת המשק לפעילות מלאה".

כזכור, בסוף יולי הודיע חזקיהו לכץ כי הוא יסיים את תפקידו עם אישור חוק התקציב לשנת 2020 או בסוף חודש אוקטובר - המועד המוקדם מביניהם. החשב הכללי ניהל מתחילת השנה את התקציב ההמשכי המבוסס על תקציב 2019, לאור הקפאון הפוליטי בסוגיית התקציב וחוסר הרצון של נתניהו לאשר את התקציב לשנים 2020-2021 בהתאם להסכם הקואליציוני.

גורמים באוצר העריכו כי חזקיהו הבין שבהרכבה הנוכחי של הממשלה אין טעם להישאר בתפקיד שכן היכולת לקדם תהליכים אפסית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות