אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בדרך לעסקה של 30 מיליארד דולר: ענקית השבבים AMD במגעים מתקדמים לרכישת זיילינקס צילום: engadget.com

בדרך לעסקה של 30 מיליארד דולר: ענקית השבבים AMD במגעים מתקדמים לרכישת זיילינקס

אם עסקת הענק תצא לפועל היא תסייע ל-AMD בתחרות מול אינטל ותעניק לה עמדה משופרת בשוקי הטלקומניקציה. שווי השוק של AMD עומד כעת על 100 מיליארד דולר, זאת לאחר שהמניות זינקו ב-89% מאז תחילת השנה, על רקע העלייה בביקוש למחשבים אישיים בשל השלכות מגיפת הקורונה. שווי השוק של זיילינקס 26 מיליארד דולר

09.10.2020, 13:09 | שירות כלכליסט

חברת AMD מנהלת מגעים מתקדמים לרכישת יצרנית השבבים היריבה זייליניקס (Xilinx), כך מדווח הוול סטריט ג'ורנל המתבסס על אנשים המעורים בנושא.

קראו עוד בכלכליסט

לדבריהם, שווי העסקה צפוי לעמוד על מעל 30 מיליארד דולר, ואם היא אכן תצא לפועל תסמן את הרכישה הגדולה האחרונה בתעשיית המוליכים למחצה המאופיינת במיזוגים מרובים.

לפי המקורבים, החברות דנות בעסקה שעשויה לצאת לפועל כבר בשבוע הבא, אולם השיחות עדיין לא סופיות כך שישנה אפשרות שגם יקרסו.

AMD. יצור שבבים, צילום: engadget.com AMD. יצור שבבים | צילום: engadget.com AMD. יצור שבבים, צילום: engadget.com

שווי השוק של AMD המנוהלת על ידי המנכ"לית ליסה סו, עומד כעת על 100 מיליארד דולר, זאת לאחר שהמניות זינקו ב-89% מאז תחילת השנה, על רקע העלייה בביקוש למחשבים אישיים, קונסולות משחקים ומכשירים אחרים בשל השלכות מגיפת הקורונה.

ההכנסות ברבעון השני טיפסו ב-26% ל-1.93 מיליארד דולר, בעוד שהרווח הנקי זינק פי 4 ל-157 מיליון דולר הודות למכירות שיא של מכשירי נוטבוק ומעבדים לשרתים.

שווי השוק של זיילינקס עומד על 26 מיליארד דולר, והמניות שלה עלו מאז תחילת השנה ב-9%, ביצועים מעט טובים יותר משל מדד S&P 500 שעלה בתקופה זו ב-7%. בהתחשב בפרמיה הנהוגה בעסקאות רכישות, שווי העסקה צפוי לעמוד על סביבות 30 מיליארד דולר.

בנוסף לרכיבים למחשבים וטאבלטים AMD מייצרת גם רכיבים המשמשים בקונסולות משחקים כמו פלייסטיישן, שנהנו מביקוש גדול מאז פרוץ מגיפת הקורונה שחייבה אנשים להישאר בבתים.

לחברה יש גם חטיבה המייצרת מעבדים למרכזי מידע, שמתחרה באינטל. הוספתה של זילינקס, בהבלת המנכ"ל ויקטור פנג, תעזור ל-AMD בתחרות מול אינטל ותעניק לה עמדה משופרת בשוקי הטלקומניקציה וההגנה.

השבבים של זיילינקס משמשים בתקשורת אלחוטית, מרכזי מידע ותעשיות כמו רכב וחלל. אולם, המניה שלה נפגעה ממתיחות הסחר בין ארה"ב וסין, ובעיקר בשל המגבלות שהטיל ממשל טראמפ על עשיית עסקים עם וואווי. לפי ההערכות, וואווי ייצגה בסביבות 6%-8% מהכנסות זילינקס.

מייסד ומנכ"ל אנבידיה ג מייסד ומנכ"ל אנבידיה ג'נסן הואנג. מיזוג ענק עם ארם הולדינגס | צילום: אנבידיה מייסד ומנכ"ל אנבידיה ג

תעשיית המוליכים במחצה עוברת גל של מיזוגים, זאת בעקבות רצונם של יצרני השבבים להרחיב את מגוון המוצרים שלהם ולתמוך במספר ההולך וגדל של מכשירים המחוברים לאינטרנט.

זיילינקס למשל שקלה מספר חיבורים בשנים האחרונות, אך הם לא יצאו בסופו של דבר לפועל.

עסקאות גדולות שנערכו בתעשייה השנה כוללות את רכישת מקסים אינטגרטד פרודקטס על ידי אנלוג ביולי תמורת מעל 20 מיליארד דולר ובחודש שעבר Nvidia שילמה 40 מיליארד דולר עבור ארם הולדינגס הבריטית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות