אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לידיעת טראמפ: טוויטר נערכת לבחירות בארה"ב עם שורת הגבלות חדשות

לידיעת טראמפ: טוויטר נערכת לבחירות בארה"ב עם שורת הגבלות חדשות

הרשת החברתית הודיעה כי לא תאפשר למשתמשים להכריז על מנצח לפני שזהותו תהיה ברורה; כמו כן תסתיר תוכן מטעה שיפרסמו פוליטיקאים - המשתמשים יצטרכו להקליק על האזהרה כדי להסיר אותה ולצפות בציוץ

09.10.2020, 22:25 | שירות כלכליסט

טוויטר הודיעה היום על שורה של הגבלות לקראת הבחירות לנשיאות ארה"ב שייערכו ב-3 בנובמבר.

קראו עוד בכלכליסט

הרשת החברתית הודיעה כי תסיר ציוצים הקוראים להתערבות לא חוקית בהליך הבחירות בארה"ב, כולל בספירת הקולות.

 כמו כן, ציוצים של משתמשים - כולל של המועמדים בבחירות - שיכריזו על מנצח לפני שזהותו תהיה ברורה, יתויגו באמצעות הערת אזהרה שתכלול קישור לאתר הבחירות הרשמי. 

טוויטר גם תשנה, זמנית, את האופן שבו ניתן לבצע רטווט (ציוץ מחדש) - ותעודד משתמשים להוסיף את דעתם על הציוץ לפני שהם מפיצים אותו. "בצורה הזאת אני נגדיל את הסיכוי שמשתמשים יוסיפו לציוצים שהם רוצים להפיץ, את המחשבות והתגובות שלהם", נמסר. שינוי זה ייכנס לתוקף ב-20 באוקטובר, ויימשך לפחות עד הבחירות עצמן.

עוד הודיעה הרשת החברתית כי תסתיר "תוכן מטעה" שיפרסמו פוליטיקאים וקמפיינים, וכן חשבונות בארה"ב שלהם מעל 100 אלף עוקבים. המשתמשים יצטרכו להקליק על האזהרה כדי להסיר אותה ולצפות בציוץ; כמו כן הם לא יוכלו לענות לציוץ או לעשות לו רטוויט או לייק. ציוצים אלה גם לא יומלצו על ידי האלגוריתם של החברה.

הצעדים החדשים עשויים להגדיל את המתיחות בין נשיא ארה"ב דונלד טראמפ לרשת החברתית; בחודשים האחרונים תייגה טוויטר כמה ציוצים של הנשיא ככאלה המכילים תוכן מטעה. 

בשבוע שחלף הודיעה פייסבוק כי תסיר את כל העמודים, הקבוצות וחשבונות האינסטגרם הקשורים לתומכי תנועת תיאוריית הקונספירציה הימנית Qanon. כמו כן מתכננת הרשת החברתית להקפיא זמנית את כל הפרסום הפוליטי לאחר סגירת הקלפיות ביום הבחירות לנשיאות ארה"ב ב-3 בנובמבר. מהלך שלפי החברה אמור לסייע להגביל את הבלבול, המידע השגוי והניצול של השירותים שלה בימים שלאחר הבחירות.

טראמפ על רקע לוגו טוויטר, צילום: רויטרס טראמפ על רקע לוגו טוויטר | צילום: רויטרס טראמפ על רקע לוגו טוויטר, צילום: רויטרס

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות