אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתניהו וכ"ץ רבים, והמנדט בורח צילום: ריאן פרויס

דעה

נתניהו וכ"ץ רבים, והמנדט בורח

ביום רביעי פרץ עימות נדיר בין שר האוצר ישראל כ"ץ לראש הממשלה בנימין נתניהו סביב סגירת המשק. כל עוד הם ימשיכו להתווכח במקום לקדם פתרונות אמיתיים למשק הקורס - הליכוד ימשיך לצלול בסקרים

11.10.2020, 07:47 | צבי זרחיה

ביום רביעי פרץ עימות נדיר למדי בין שר האוצר ישראל כץ לראש הממשלה בנימין נתניהו. הרקע: הבדלים בגישתם לסגר וסגירת העסקים. נתניהו רוצה להמשיך להוביל סגר כללי כדי להגביל את ההפגנות בבלפור ולא לריב עם החרדים בהנהגת סגר דיפרנציאלי. על הדרך, הוא גם מנסה להוריד את התחלואה, כדי שיוכל להגיע לבחירות עם נתונים פחות קשים, אבל נדמה שזו מטרה משנית עבורו. 

קראו עוד בכלכליסט

 כץ, כשר האוצר הדואג למשק וליום שבו יישא באחריות לקריסתו, לוחץ לאפשר מיד את פתיחתם של עסקים עם 10 עובדים או פחות שלא מקבלים קהל. כץ תקף ביום רביעי את מדיניותו של שר הבריאות יולי אדלשטיין - ובעקיפין את זו של נתניהו - כשאמר בדיון פנימי באוצר "לא אתן למיליונים לשקוע לייאוש ולחרפת רעב בגלל החלטות לא נכונות של משרד הבריאות". לשכת נתניהו מיהרה להגיב: "ראש הממשלה לא נכנע ללחצים מתוך הממשלה או מחוצה לה מצד אלה המבקשים לקושש קולות על חשבון בריאות הציבור".

רה"מ נתניהו ושר האוצר כ"ץ, צילום מסך: לע"מ רה"מ נתניהו ושר האוצר כ"ץ | צילום מסך: לע"מ רה"מ נתניהו ושר האוצר כ"ץ, צילום מסך: לע"מ

בליכוד לא מתרגשים מחילופי התגובות בין נתניהו לכץ ואומרים שהשניים ימשיכו לעבוד ביחד גם אם ימתחו ביקורת אחד על השני. ועדיין, צריך להזכיר, נתניהו זקוק לכץ לא רק כשר אוצר שיאשר את תוכניותיו להענקת כספים למובטלים ולעסקים קורסים, אלא גם כיו"ר מזכירות הליכוד. כץ נחשב לאחד האנשים החזקים בתנועה ובבחירות האחרונות גם שימש כיו"ר מטה הבחירות של הליכוד. זה אומר שנתניהו יזדקק לו גם בבחירות הקרובות, ולא יכול להרשות לעצמו להיכנס לעימות חזיתי מולו. נשיא המדינה ראובן ריבלין אמר פעם: "האיש היחיד בליכוד שנתניהו סופר הוא ישראל כץ".

כץ מצידו גם תלוי כמובן בנתניהו, וזקוק לגיבוי מצדו למדיניות הכלכלית שהאוצר מקדם. בינתיים, כל עוד השניים ממשיכים להתווכח במקום לקדם פתרונות אמיתיים למשק הקורס, כמו למשל פתיחה הדרגתית של עסקים, הליכוד ימשיך לצלול בסקרים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות