אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נעילה שקטה בת"א; מניות האנרגיה המתחדשת בלטו במחזורים גבוהים צילום: בלומברג

דיווח שוטף

נעילה שקטה בת"א; מניות האנרגיה המתחדשת בלטו במחזורים גבוהים

המדדים ת"א 35 ות"א 125 טיפסו ב-0.1%, ת"א בנקים הוסיף 0.6%; אנלייט אנרגיה קפצה ב-6% במחזור הגבוה בבורסה, אנרג'יקס נחלשה ב-3.6% במחזור השני; אופקו צנחה ב-8.3%

12.10.2020, 17:32 | שיר רייטר

דיווח שוטף מהבורסה בת"א: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב ועדכוני האנליסטים 

 

ת"א 35 ת"א 125 בנקים-5 טכנולוגיה ביומד נפט וגז נדל"ן

 

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

17:25 - הבורסה בתל אביב נעלה את יום המסחר השני של השבוע בעליות קלות - המדדים ת"א 35 ות"א 125 טיפסו ב-0.1%, ת"א בנקים התחזק ב-0.6%.

מניות האנרגיה המתחדשת רשמו תנועות חדות אך הפוכות במחזורים גבוהים - אנלייט אנרגיה קפצה ב-6% וריכזה את המחזור הגבוה בבורסה - יותר מ-100 מיליון שקל לעומת מחזור יומי ממוצע של 11.3 מיליון שקל במניה זו בחודש האחרון. אנרג'יקס נחלשה ב-3.6% במחזור השני בגובהו - 61.4 מיליון שקל לעומת מחזור יומי ממוצע של 12.4 מיליון שקל בחודש האחרון, אורמת קפצה ב-3.5%, גם היא במחזור גבוה.

אופקו צנחה ב-8.3% וננעלה בתחתית ת"א 35, במקביל לירידה חדה של המניה הדואלית בבורסת נאסד"ק.

17:00 - "תמחור חסר ותנודתיות נמוכה יותר תומכים בשמירה על ישראל במשקל יתר, לצד סקטורים בצמיחה כמו עבודה מהבית וכלכלה ירוקה", כך כתבו כלכלני הראל פיננסים בסקירה השבועית שפירסמו היום.

"סקטורים המצאים בצמיחה הם לא רק מניות טכנולוגיה, אלא תחומים כמו עבודה מהבית או סקטור הציוד הרפואי הנהנים ממדיניות הסגר והריחוק החברתי בעולם וכך גם תחום הכלכלה הירוקה, למשל, שמרוויח בזכות היתרון של ביידן בסקרים. בשוק המניות המקומי, אנו שומרים על חשיפה לחברות מבוססות ורווחיות שנפגעו ועשויות לחזור ובגדול כמו סקטור הפיננסים והנדל"ן. התאוששות במחירי חו"ג בעולם עשויה לתמוך בשווקים מתעוררים".

 

15:30 - קצוות מדדים בבורסה - שפיר הנדסה עולה ב-2.7% בפסגת ת"א 35, אנרג'יקס מאבדת 4.1% בתחתית המדד. אנלייט אנרגיה מובילה את ת"א 90 וקופצת ב-6.1%, החברה לישראל סוגרת את המדד בירידה של 4.7%.

המדדים המובילים עברו לעליות קלות ברקע הציפיות לפתיחה חיובית בעוד שעה בבורסות בניו יורק. המדדים ת"א 35 ות"א 125 מטפסים ב-0.2%, ת"א בנקים מוסיף 0.3%.

 

13:05 - איסתא מטפסת ב-3.4% אחרי שדיווחה כי חברה בת שלה חתמה על הסכם לשיתוף פעולה עם חברת תיירות גדולה באיחוד האמירויות. חברת אמריקן אקספרס גלובל ביזנס טרוול (GBT) ישראל וקבוצת נירוונה יקדמו פרויקטים משותפים במסגרתם יטיסו לאיחוד האמירויות קבוצות לצרכי פנאי ונופש, וכן חברות עסקיות. כבר כיום הן מקדמות כנס ישראלי ראשון שייערך בדובאי.

דובאי, צילום: Methanoia and Plompmozes דובאי | צילום: Methanoia and Plompmozes דובאי, צילום: Methanoia and Plompmozes

11:40 - מניות האנרגיה המתחדשת ממשיכות לרכז מחזורים גבוהים ולרשום תנועות הפוכות - אנלייט אנרגיה קופצת ב-3.6% במחזור הראשון בבורסה - 34 מיליון שקל לעומת מחזור יומי ממוצע של 11.3 מיליון שקל במניית אנלייט בחודש האחרון. אנרג'יקס נחלשת ב-4.2% ומרכזת את המחזור השני בבורסה בהיקף של 16 מיליון שקל, לעומת מחזור יומי ממוצע של 12 מיליון שקל בחודש האחרון.

 

11:35 - אליום מדיקל מתחזקת ב-7.3% אחרי שסטנטים אורולוגיים שלה קיבלו אישור שיווק באירופה. מנכ"ל אליום אריאל רובשקין אמר כי "קבלת האישור לשיווק המוצר באירופה הוא לאור הצלחה בניסוי קליני, המוכיח פעם נוספת את הערך בטכנולוגיית הסטנטים הייחודית שלנו. נפעל למינוף הפריסה הגיאוגרפית ורשת המפיצים הבינלאומית שלה למכירות לצורך טיפול באינדיקציה החדשה כבר במהלך הרבעון הנוכחי".

 

10:00 - בורסת תל אביב פותחת את היום בירידות קלות - המדדים ת"א 35 ות"א 125 נחלשים ב-0.1%, ת"א בנקים נסוג ב-0.4%.

בונוס ביוגרופ, שעוסקת בתחום תאי הגזע ומפתחת שתלי עצמות, קופצת ב-5.4% במחזור גבוה יחסית לשעה זו, אחרי שדיווחה על גיוס של 8.5 מיליון שקל במחיר של 50 אגורות למניה, משלושה משקיעים בהובלת קרן SIBF מבאר שבע. מניית בונוס ננעלה אתמול במחיר של 38.9 אגורות וכעת נסחרת ב-41.1 אגורות.

מניות האנרגיה המתחדשת רושמות תנועות מעורבות ומרכזות מחזורי מסחר גבוהים - אנלייט אנרגיה מתחזקת ב-1.1% במחזור הגבוה בבורסה, אנרג'יקס נסוגה ב-2.4% במחזור השני.

 

9:55 - סלקום ממנה את אילן סיגל, סמנכ"ל השיווק והפיתוח העסקי של החברות הבנות בבזק - פלאפון, yes ובזק בינלאומי – למנכ"ל גולן טלקום. דירקטוריון סלקום אישר המלצת מנכ״ל החברה, אבי גבאי, וסיגל יכנס לתפקידו ב-1 בפברואר 2021. סמנכ״ל הכספים של גולן, שי אמסלם, ישמש כמ״מ מנכ״ל גולן עד לכניסתו של סיגל.

9:50 - כלל ביטוח מודיעה על שינוי מבני, שאמור לדבריה לחסוך לה הוצאות שנתיות של 100 מיליון שקל בממוצע. במסגרת התוכנית תבוטל חטיבת משאבים ותפוצל חטיבת לקוחות והפצה למערך עסקים (סוכנים) ולמערך לקוחות אשר ירכז תחתיו את כל פעילות מכירות האונליין. במקביל, מספר חברי ההנהלה יצומצם מ-14 ל-12. השינוי ייכנס לתוקף ב-1 לנובמבר.

ביום 11 באוקטובר 2020 קיבל דירקטוריון כלל חברה לביטוח  החלטה לבצע שינוי במבנה הארגוני בקבוצת כלל, אשר נועד, בין היתר, לסייע לחברה לעמוד ביעדים האסטרטגיים שלה ויהווה נדבך נוסף לשם עמידה ביעד שהחברה הציבה בדבר התייעלות נוספת של כ-100 מיליון שקל שנה בממוצע", נאמר בהודעת החברה.

8:00 - ברן מעדכנת כי החברה הבת ברן אינטרנשיונל בע"מ, התקשרה במזכר הבנות עם חברה מקומית מאיחוד האמירויות למטרת קידום פרוייקטים אפשריים ושיתופי פעולה עם לקוחות באיחוד האמירויות.  "בשלב זה החברה הבת טרם התקשרה - ואין כל וודאות שהיא תתקשר - בהסכמים ספציפיים בקשר לפרוייקטים האפשריים כאמור", נאמר בדיווח של ברן לבורסה.

7:30 - המשקיעים בבורסה בת"א יעקבו בשעות הקרובות אחר המגמה בשוקי העולם הנכנסים במהלך היום לשבוע מסחר חדש; המסר מאסיה מעורב - מדד ניקיי יורד ב-0.3%, ומנגד האנג סנג עולה ב-2%, שנגחאי עולה ב-2.3%, קוספי עולה ב-0.5%; נסיגה נרשמת במחירי הנפט: הברנט יורד ב-1% ל-ל-42.4 דולר לחבית, ה-WTI יורד ב-1% ל-40.2 דולר לחבית. 

אתמול ננעלה הבורסה המקומית במגמה חיובית: מדד ת"א 35 טיפס ב-0.5%, ת"א 125 הוסיף לערכו 0.6%; פתאל זינקה ב-5.8% במחזור גבוה והשלימה תשעה ימי עליות רצופים, דיסקונט עלה ב-0.6% ביום עליות עשירי ברצף. או.פי.סי אנרגיה טיפסה ב-4.8% אחרי שדיווחה על רכישת חברה אמריקאית. סאפיינס קפצה ב-5.4% בפסגת מדד ת"א 35.

 

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות