אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עמיר אהרון מונה למנכ"ל מחלבות גד

עמיר אהרון מונה למנכ"ל מחלבות גד

לכלכליסט נודע כי אהרון, ששימש בעבר כמנהל מפעלים באסם־נסטלה, יחליף את ארז וולף שהודיע על סיום כהונתו לאחר שלוש שנים בתפקיד

12.10.2020, 08:13 | נורית קדוש

מייסד ויו”ר מחלבות גד עזרא כהן מינה את עמיר אהרון למנכ”ל החברה - כך נודע ל”כלכליסט”. אהרון יחליף את ארז וולף שכיהן כמנכ”ל בשלוש השנים האחרונות והודיע לפני כחודשיים על סיום כהונתו. תחת וולף צמחו מכירות המחלבה, הרביעית בגודלה בישראל, בשיעור של כ־10% בשנה.

קראו עוד בכלכליסט

יו"ר ומייסד גד עזרא כהן. מטפח עתודה ניהולית, צילום: איל פישר יו"ר ומייסד גד עזרא כהן. מטפח עתודה ניהולית | צילום: איל פישר יו"ר ומייסד גד עזרא כהן. מטפח עתודה ניהולית, צילום: איל פישר

בניגוד לוולף, שהגיע ממכירות ושיווק, אהרון מגיע עם נסיון בתחום התפעול והייצור. בשנים האחרונות הוא ניהל מפעלים בקבוצת אסם־נסטלה, בהם מפעל הסלטים של החברה בארה”ב, מפעל המאפים בונז’ור ובתפקידו האחרון את מפעלי החברה בשדרות. לפני כן עסק אהרון בייעוץ. בסביבת החברה אמרים כי הבחירה במנכ”ל בעל ניסיון תפעולי נובעת משאיפתו של כהן לחזק את הייצור נוכח הצמיחה בשנים האחרונות בשוק בקמעונאי. בגד מעריכים כי הידע שמביא אהרון ממפעלי אסם־נסטלה יסייע בשיפור מערך הייצור במחלבה.

עמיר אהרון. ניסיון בתפעול וייצור עמיר אהרון. ניסיון בתפעול וייצור עמיר אהרון. ניסיון בתפעול וייצור

עוד מעריכים בסביבת החברה כי כהן, המכהן כיו”ר פעיל ונחשב למומחה בתחום ייצור הגבינות, ביקש לייצר עתודה ניהולית מתמחה. עם זאת, אהרון יידרש להתמודד עם האתגר שבפניו ניצבת המחלבה בשוק המוסדי: החברה מתמחה בגבינות מיוחדות לענף ההסעדה אך לאור סגירת המסעדות ומגבלות הקורונה היא סובלת מירידה במכירות הזרוע המוסדית ומתמודדת עם קשיים אפשריים של לקוחות לעמוד בתשלומים.

לפי נתוני סטורנקסט, גד חתמה את ספטמבר בעלייה של 20.8% במכירות לעומת התקופה המקבילה אשתקד, המסמנות מכירות שנתיות של כ־400 מיליון שקל. האחזקות בגד מתחלקות בין כהן (50%), קרן גרין לנטרן של ריצ’י האנטר (30%) ודיסקונט קפיטל (20%).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות