אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המגעים לרכישת מניות אי.די.בי ב־IDBG ע"י נכסים ובניין צפויים להתחדש בקרוב צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

המגעים לרכישת מניות אי.די.בי ב־IDBG ע"י נכסים ובניין צפויים להתחדש בקרוב

העסקה עלתה שוב על הפרק, לאחר שאדוארדו אלשטיין איבד את השליטה באי.די.בי. את העסקה הקודמת, שהייתה עסקת בעלי עניין, דחו בעלי מניות המיעוט בנכסים ובניין בראשות פסגות

12.10.2020, 07:33 | גולן חזני

המגעים לרכישת מניות אי.די.בי פתוח ע"י נכסים ובניין בחברה־הבת המשותפת IDBG עשויים להתחדש בימים הקרובים.

ל"כלכליסט" נודע כי הדירקטורים הבלתי תלויים בנכסים ובניין ייפגשו בימים הקרובים עם הנאמן אופיר נאור לדון בחידוש המגעים. הפעם לא מדובר בעסקת בעלי עניין, כך שהתהליך צפוי להיות פשוט ומהיר יותר. קיימת גם אפשרות ששתי החברות יעמידו את הנכס כולו למכירה, אולם הסיכוי לכך קטן.

במאי האחרון אישר דירקטוריון נכסים ובניין את רכישת 25.8% ממניות IDBG מידי אי.די.בי פתוח, שתיהן בשליטת אדוארדו אלשטיין, תמוורת 98 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

אופיר נאור, המפרק של אי.די.בי, צילום: עמית שעל אופיר נאור, המפרק של אי.די.בי | צילום: עמית שעל אופיר נאור, המפרק של אי.די.בי, צילום: עמית שעל

היות ומדובר היה בעסקת בעלי עניין, היא נזקקה לאישור רוב מבעלי מניות המיעוט של נכסים ובניין. בהצבעה התנגד רוב של בעלי המניות לעסקה והפיל אותה. את המתנגדים הוביל בית ההשקעות פסגות, שמחה נגד העובדה שאלשטיין מינה עצמו כמנכ"ל נכסים ובניין ואת שותפו סאול זאנג כיו"ר. עתה, עם אבדן השליטה של אלשטיין באי.די.בי, מדובר בעסקה פשוטה. נכסים ובניין צפויה לדרוש הנחה נוספת מאי.די.בי על רכישת המניות, לאור הפגיעה במחירי הנדל"ן בלאס וגאס במשבר הקורונה והעובדה שמדובר במניות מיעוט.

במקביל, נאור מתחיל את המגעים למכירת ישראייר, כשהמועמד המועדף הוא רמי לוי. עם זאת, ארקיע מבקשת להתמזג עם החברה וצפויה להגיש הצעה. גורם מפתיע שפנה למחזיקי האג"ח לרכישת ישראייר הוא חברת כנפיים, שהחזיקה בשליטה באל על לפני אלי רוזנברג.

אתמול הגיש נאור התנגדות לבית המשפט לבקשת אלשטיין לרכוש ולפדות את מניות השליטה בדסק"ש מידי הכונסים עו"ד רענן קליר ואלון בנימיני. נאור טוען שאלשטיין לא הביא ביטחונות להצעה והוא זה שהוביל לפירוק אי.די.בי ‑ ולכן אינו יכול ליהנות מהערך העודף של המניות המשועבדות על חשבון החברה ויתר הנושים. לאי.די.בי שעבוד על 12% ממניות דסק"ש ושעבוד שני על 70% המניות שבכינוס. נאור מינה את עו"ד עמי בר לב כמנכ"ל מקצועי באי.די.בי, בהתאם להחלטת בית המשפט.

הבקשה שהגיש עו"ד אביחי ורדי לדון מחדש במינוי נאור, תידחה, לאחר שהכנ"ר התנגד לבקשה בתגובה שהגיש לבית המשפט. השופט חגי ברנר "הציע" לורדי למשוך את בקשתו, לאור עמדת הכנ"ר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות