אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
באמצע המשבר "הגרוע אי פעם": מנכ"ל בריטיש איירווייז אלכס קרוז התפטר מתפקידו צילום: רויטרס

באמצע המשבר "הגרוע אי פעם": מנכ"ל בריטיש איירווייז אלכס קרוז התפטר מתפקידו

יו"ר ומנכ"ל חברת התעופה האירית אייר לינגוס, שון דויל, נבחר להחליפו; מנכ"ל החברה האם IAG, לואי גאלגו, שנכנס בעצמו לתפקיד לפני כחודש בלבד: "בטוח שהקידומים הפנימיים בחברה יבטיחו שנהיה בעמדה טובה יותר ליציאה חזקה מהמשבר"

12.10.2020, 10:47 | שירות כלכליסט

אלכס קרוז, מנכ"ל חברת התעופה בריטיש איירווייז, מתפטר מתפקידו לאחר 4 שנים - כך הודיעה החברה האם IAG. יו"ר ומנכ"ל חברת התעופה האירית אייר לינגוס, שון דויל, נבחר להחליף אותו.

קראו עוד בכלכליסט

מנכ"ל בריטיש איירווייז המתפטר, אלכס קרוז, צילום: רויטרס מנכ"ל בריטיש איירווייז המתפטר, אלכס קרוז | צילום: רויטרס מנכ"ל בריטיש איירווייז המתפטר, אלכס קרוז, צילום: רויטרס

"אנחנו מתמודדים עם המשבר הגרוע ביותר בו נתקלה התעשייה שלנו אי פעם, ואני בטוח שהקידומים הפנימיים האלה יבטיחו ש-IAG תהיה בעמדה טובה לצאת מהמשבר חזקה", מסר מנכ"ל IAG לואי גאלגו (Luis Gallego). "אני רוצה להודות לאלכס על כל מה שעשה עבור בריטיש איירווייז. הוא עבד ללא לאות להפוך את החברה למודרנית יותר בשנים שקדמו לחגיגות 100 השנה להיווסדה. מאז, הוא הוביל את חברת התעופה בתקופה מאתגרת ביותר והגיע להסכמים עם מרבית העובדים", הוסיף. "לשון דויל יש ניסיון נרחב בבריטיש איירווייז, שם עבד 20 שנה לפני שעבר לעמוד בראש אייר לינגוס לפני כשנתיים, ועשה עבודה מצוינת. אני בטוח שזה ימשיך גם בבריטיש איירווייז". גאלגו בעצמו נכנס לתפקיד רק לפני חודש, אז החליף את ווילי וולש.

כחלק מהשלכות משבר הקורונה על החברה, בכוונתה לקצץ 13 אלף משרות. החברה ספגה ביקורת חריפה מצד עובדים ופוליטיקאים על כך שאימצה מדיניות של "פיטורים וגיוס מחדש", שגרמה לכך שחלק מהעובדים ספגו הורדה של 50% בשכר שלהם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות