אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הממשלה אישרה ההסכם עם האמירויות; אוניה ראשונה מהאיחוד הגיעה לנמל חיפה צילום: איי פי, קובי גדעון לע"מ

הממשלה אישרה ההסכם עם האמירויות; אוניה ראשונה מהאיחוד הגיעה לנמל חיפה

נסיך הכתר של איחוד האמירויות, השייח' מוחמד בן זאיד, הזמין את נתניהו לביקור; האוניה מהאמירויות, MSC Paris, תביא לישראל מטענים על בסיס שבועי

12.10.2020, 12:10 | ליאור גוטמן ו-ynet

הממשלה אישרה את הסכם השלום עם איחוד האמירויות והוא יובא להצבעה בכנסת. ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בפתח ישיבת הממשלה: "בסוף השבוע שוחחתי עם ידידי, נסיך הכתר של איחוד האמירויות, השייח' מוחמד בן זאיד. הזמנתי אותו לביקור בישראל, הוא הזמין אותי לביקור באבו דאבי. אבל עוד קודם לכן אנחנו נראה כאן משלחת מאיחוד האמירויות ותצא משלחת נוספת שלנו לשם".

בתוך כך, הסכם הנורמליזציה שנחתם לאחרונה בין איחוד האמירויות לישראל פותח קווי מטען שלא היו קיימים עד לפני מספר חודשים. הבוקר נכנסה לנמל חיפה אוניה ראשונה שמגיעה לישראל כשהיא נושאת מטען יבוא מהאמירות.

קראו עוד בכלכליסט

האוניה MSC Paris נכנסה הבוקר למפרץ חיפה, ולפי בכירי הנמל מדובר באוניה העושה קו גלובלי המחבר את נמלי הודו לנמל חיפה ומשם לנמלי החוף המזרחי של הים התיכון. על פי הסיכום בין הצדדים, האוניה תביא לישראל מטענים מהאמירויות על בסיס שבועי. המטען שנפרק הבוקר בחיפה מכיל בין השאר ברזל, ציוד כבאות, ציוד ניקוי וציוד אלקטרוני.

אוניה ראשונה מאיחוד האמירויות הבוקר בנמל חיפה, צילום: גיאודרונס אוניה ראשונה מאיחוד האמירויות הבוקר בנמל חיפה | צילום: גיאודרונס אוניה ראשונה מאיחוד האמירויות הבוקר בנמל חיפה, צילום: גיאודרונס

אשל ארמוני יו״ר דירקטוריון חברת נמל חיפה, אשל ארמוני : "מדובר באירוע מרגש והיסטורי. סמלי שהאוניה הראשונה עם מטען מהאמירויות מגיע בדיוק במקביל לאישור ההסכם ההיסטורי בממשלת ישראל. נמל חיפה מוכיח פעם אחר פעם את חשיבותו לכלכלת ישראל ואנו משוכנעים שחשיבות זו רק יתעצם בסיומו של תהליך ההפרטה בו אנו נמצאים כעת".

עבור נמל חיפה פתיחת קווי ספנות חדשים עשויה להתברר בדיעבד כקו חמצן קריטי לקראת התחרות שתגיע בשנה הבאה, זאת עם פתיחת הנמל הפרטי שיופעל שם על ידי חברת SIPG הממשלתית הסינית. השבוע יערך כנס לקראת המכרז להפרטת פעילות הנמל הקיים,  שאמור להתחרות בנמל הסיני ולהפוך את אזור הצפון למרכז ספנות.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות